Laptopa adaptörü takıyorum ama şarj etmiyor adaptörde bir sorun yok

Bu konuyu okuyanlar

RebelKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese Merhaba
ASUS UX303L Laptopumun geçen hafta ekranı simsiyahtı ekranı değiştirdim eve dönünce şarja taktım ama laptopun şarj ışığı yanmıyor ve şarj olmuyordu halbuki adaptörü de yeni değiştirmiştim hiçbir sıkıntısı yoktu. Sonrasında tekrardan aynı yere götürdüm. Sorunu anlattım ve kendisi de anakartta pil takılan yere tam oturtamadığını söyledi ama oturtmasına rağmen çalışmadı sonra çıkardı çalıştı 2 dk filan sonra takınca yine çalışmadı. Adam da ekran değişimi yaparken flashbackte bir sorun olabileceğini söyledi ama önce hasarı tespit etmem lazım dedi 5 gündür bekliyorum ne zaman arasam daha bakmadım diyip duruyordu.
Kusuruma bakmayın fazla yazarak vaktinizi aldım ama 2 gün sonra finallerim başlayacak o yüzden bu kadar endişeliyim bir önce halledilmesi için bekliyorum. Sizce bu sorunun sebebi ve çözümü nedir neler yapılmalıdır?

Kısa sürede cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Sorunun pil kısmı ve anakart ile bağlantı yerinde olduğu kesin gibi ama buradan direkt ne yapılması gerektiğini söyleyemeyiz. Anakartın bağlantı kısmı da yanmış olabilir. Bilgisayarcının net bir şey demesini beklemen gerekli.

Son mesajlar