Yardım Laptop Wi-Fi Bağlantı Sorunu

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Herkese merhaba ;

benim laptopta şöyle bir sıkıntı var. Evdeki kablosuz modeme bağlantı sağlıyorum, ancak sürekli veri kaybı yaşıyorum, yani sürekli çok kısa süreli bağlantı gidip geliyor gibi bir durum var.
Yani oyunlardaki ping denilen kavram benim pc de sürekli olarak var. İnternet bağlantılarına girip sürekli 'Tanıla' butonuna bastığımda kablosuz ağ başdaştıcınız sıfırlanıyor dedikten sonra düzeltiliyor. Ancak 2 3 dakika sonra aynı işlemi yapınca yine aynı durum oluşuyor.
Diğer Laptoplarda herhangi bir sorun yok, ancak benim kullandığımda böyle bir sorun var.
Windows 10 yüklü pc de.
Herhangi bir program ya da herhangi bir şey buna sebep olabilir mi?
Çözüm olarak öneriniz var mıdır?

Teşekkürler

Dertsizali

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,185
Bu problem pc aldıktan sonra mı oldu yoksa aldıktan beridir var mı? Sürücüleri güncelledin mi? ve program vs kurduktan sonra mı oldu?

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
hocam kusura bakmayın pc yeni bir pc değil yıllardır kullanırım. son zamanlarda böyle olmaya başladı. ekstra bir durum, standart geçmişten gelen kullanımım var. sürekli sabit işler için kullanılıyor yani. sürücüler güncel. kaspersky antivirüs programı kullanıyorum, bi etkisi olur mu bilmem de söyliyim dedim.
Bu problem pc aldıktan sonra mı oldu yoksa aldıktan beridir var mı? Sürücüleri güncelledin mi? ve program vs kurduktan sonra mı oldu?

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,214
Kullandığınız modemin modeli ve Wi-Fi kartınızın modeli nedir peki?

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Kullandığınız modemin modeli ve Wi-Fi kartınızın modeli nedir peki?
merhaba çok emin olamadım bütün önüme çıkan listeyi atıyorum. modem modeli de NETMASTER CBW-383Z4

Ekli dosyalar

• wifi.png
    wifi.png
    7.6 KB · Görüntüleme: 40

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,214
merhaba çok emin olamadım bütün önüme çıkan listeyi atıyorum. modem modeli de NETMASTER CBW-383Z4
Routera ihtiyacınız var gibi. Sonuçta bu modemin routerı yetersiz.