Laptop umu Sıfırlayamıyorum

eqque1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
merhabalar şuan çıldırmak üzereyim ..
Laptopumu sıfırlamak ya da format atmak istiyorum. Ayarlar kısmından sıfırla diyorum fakat lapttopumda 1 mb bile yer yok. Laptop 32 gb. ve silecek hiçbir şey yok . Laptopu sıfırlayamıyorum. Ve Usb ile format atmayı da bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun. Nasıl yapabilirim

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Laptopumu sıfırlamak ya da format atmak istiyorum. Ayarlar kısmından sıfırla diyorum fakat lapttopumda 1 mb bile yer yok. Laptop 32 gb. ve silecek hiçbir şey yok . Laptopu sıfırlayamıyorum. Ve Usb ile format atmayı da bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun. Nasıl yapabilirim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yer hiç yoksa bir internet kafe bulup ordada yaptıra bilirsin

Son düzenleme:

eqque1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İnternet kafeden hallet işte. Buradan yer ekleyecek halimiz yok bilgisayara.
Tamam dostum internet kafeye gidince hangi dosyaları indirecem windows 10 için. BANA link verir misin indirilecekler diye.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
32 bit mi kullanamıyorsun 64 bit mi?

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bilgisayara geçeyim Microsoft sitesinden orijinal link vereyim bekle 2 dakika.

Düzenleme: Anlık işim çıktı 1 saate atayım dostum.

eqque1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayara geçeyim Microsoft sitesinden orijinal link vereyim bekle 2 dakika.

Düzenleme: Anlık işim çıktı 1 saate atayım dostum.
Çok sağ ol ya ne indirilmesi gerekiyorsa ver de kurtulayım şu çileden 0 bayt boş yazıyor. Ki umarım format attıkan sonra yer açılır . Çünkü şuan benim indirdiğim hiçbir dosya yok.

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Çok sağ ol ya ne indirilmesi gerekiyorsa ver de kurtulayım şu çileden 0 bayt boş yazıyor. Ki umarım format attıkan sonra yer açılır . Çünkü şuan benim indirdiğim hiçbir dosya yok.
Chormeden geçmişi falan temizledinmi

Usain

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,166
Ayarlarda bir yerde depolama yazıyordu. Gereksiz verileri temizleyin.

eqque1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Chormeden geçmişi falan temizledinmi
evet full temiz de kalıyor zaten gizli sekmeden giriyorum

Şu linkte USB vasıtasıyla adım adım Windows yükleme rehberi mevcuttur.
windows 10 u pc ye indiremiyorum. İnternet kafede falan yapsam nasıl olur.?

Şu linkte USB vasıtasıyla adım adım Windows yükleme rehberi mevcuttur.
windows 10 u pc ye indiremiyorum. İnternet kafede falan yapsam nasıl olur.? 5. adıma kadar internet kafede devam ettikten sonra diğer aşamalırı mı kendi biligisaarım a uygulayacam

Son düzenleme:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
windows 10 u pc ye indiremiyorum. İnternet kafede falan yapsam nasıl olur.? 5. adıma kadar internet kafede devam ettikten sonra diğer aşamalırı mı kendi biligisaarım a uygulayacam
Sıkıntı olmaz, ama indirme aracı çok yavaş, direkt ISO indirirsen daha iyi olur.

Akkara

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,350
Zaten Windows 10 indirme ve USB'ye yazdırma işlemi 5. adımda bitiyor; orada "USB belleğinizi PC’den çıkartmayın!" diyor ama sen bu işlem sonrasında USB belleğini bilgisayardan çıkartacaksın. Sonrasında USB bellekten Windows 10 kurmak için BIOS ayarı adımlarından kendi bilgisayarın üzerinden devam edeceksin.
Sıkıntı olmaz, ama indirme aracı çok yavaş, direkt ISO indirirsen daha iyi olur.
Muhtemelen daha hızlı olur ancak o zaman da indirmiş olduğu medyayı USB'ye yazdırmak için "Rufus", "Windows USB/DVD Download tool" "UltraISO" vb üçüncü parti bir yazılıma ihtiyaç duyacak. Bilgisi varsa halleder, pek zorluğu yok ama format işinde yeniyse, hata yapması muhtemel. :)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Zaten Windows 10 indirme ve USB'ye yazdırma işlemi 5. adımda bitiyor; orada "USB belleğinizi PC’den çıkartmayın!" diyor ama sen bu işlem sonrasında USB belleğini bilgisayardan çıkartacaksın. Sonrasında USB bellekten Windows 10 kurmak için BIOS ayarı adımlarından kendi bilgisayarın üzerinden devam edeceksin.

Muhtemelen daha hızlı olur ancak o zaman da indirmiş olduğu medyayı USB'ye yazdırmak için "Rufus", "Windows USB/DVD Download tool" "UltraISO" vb üçüncü parti bir yazılıma ihtiyaç duyacak. Bilgisi varsa halleder, pek zorluğu yok ama format işinde yeniyse, hata yapması muhtemel. :)
Hocam kafama bir şey takıldı. Eskiden bu araçla yalnızca MBR düzeninde format atabiliyorduk. UEFI için Rufus gerekiyordu. Hâlâ öyle mi?

Akkara

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,350
Hocam kafama bir şey takıldı. Eskiden bu araçla yalnızca MBR düzeninde format atabiliyorduk. UEFI için Rufus gerekiyordu. Hâlâ öyle mi?
CD/DVD üzerinden kurulumda Biostan Legacy OS seçilerek sorun olmuyordu, USB için son durum nedir, açıkçası net bir fikrim yok.

@Scalh

Muhtemelen sorun olmaz, yabancı bir forumdan link. :)

Son düzenleme:

deniz anbar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

f5 veya f10 a basarakmı yaptın yoksa direk bilgisayarın içindenmi t,yaptın f5 ve f10 la yapman daha iyi olcak bide öle dene kolay gelsin sigara2

yanlış yazdım kardeş

Son düzenleme: