Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Kubelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle öğrenciyim, ara sıra oyun oynuyorum. Beni en az 6-7 sene götürecek bir laptopa ihtiyacım var. Bir sene sonra mühendislik okuyacağım ve okurken ihtiyaçlarımı karşılayacak bir laptopa ihtiyacım var. Bu arada fiyatların bu dönemde uçtuğunu biliyorum ama acil ihtiyacım var. Araştırırken aşağıda attığım linkteki laptopu buldum. Sizce nasıldır? Bu arada bütçem max 9 bin civarı. Sizinde laptop önerilerinizi bekliyorum.

GTX 960M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48

attığın pcden tek eksiği freedos olması onun dışında çok daha iyi
yeni nesil i5
120hz ekran
1650 ti
8+8 2933 mhz ram

Kubelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

attığın pcden tek eksiği freedos olması onun dışında çok daha iyi
yeni nesil i5
120hz ekran
1650 ti
8+8 2933 mhz ram
Öneriniz için teşekkür ederim. Açıkcası freedos pek düşünmüyorum. Ama gene de aklımda bulunsun. Sizce benim attığım linkteki nasıldır ihtiyaçlarımı karşılar mı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Fiyatını hak etmeyen bir ürün attığınız ASUS modeli. Lenovo daha iyi bir tercih olacaktır. FreeDOS olması daha iyi, boşuna 600-700 TL W10 için vermemiş olursunuz. 20-30 TL'ye keyler mevcut.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Fiyatını hak etmeyen bir ürün attığınız ASUS modeli. Lenovo daha iyi bir tercih olacaktır. FreeDOS olması daha iyi, boşuna 600-700 TL W10 için vermemiş olursunuz. 20-30 TL'ye keyler mevcut.
Aynen bende tam freedos olmasının neyi kötü yazıcaktım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynen bende tam freedos olmasının neyi kötü yazıcaktım.
Bilgisayar alan bir kişinin Windows kurma ve format işlerini öğrenmesi gerekiyor zaten. Yoksa kritik bir zamanda format atmak gerektiği zaman durum daha kötü oluyor.

Kubelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısınız. Pek bilgim olmadığından freedosları düşünmüyordum. Acaba key kullanımı yasal mıdır bir problem çıkarır mı ileride? Kusura bakmayın sorularım biraz saçma gelebilir ama biraz tereddütlerim olduğundan sordum. :)
Bilgisayar alan bir kişinin Windows kurma ve format işlerini öğrenmesi gerekiyor zaten. Yoksa kritik bir zamanda format atmak gerektiği zaman durum daha kötü oluyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Haklısınız. Pek bilgim olmadığından freedosları düşünmüyordum. Acaba key kullanımı yasal mıdır bir problem çıkarır mı ileride? Kusura bakmayın sorularım biraz saçma gelebilir ama biraz tereddütlerim olduğundan sordum. :)
Yasal merak etmeyin. Güvenilir olmayan yerlerden alırsanız ileride keylerin bozulma ihtimali oluyor. Ancak sonuçta 20-30 TL bir şey. Ben ilk bilgisayarımı 3 yıl bu şekilde kullandım. Ağustos ayında yeni bir bilgisayar aldım ve onda da aynı şekilde yeni key satın aldım. Şimdi 2 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Kubelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yasal merak etmeyin. Güvenilir olmayan yerlerden alırsanız ileride keylerin bozulma ihtimali oluyor. Ancak sonuçta 20-30 TL bir şey. Ben ilk bilgisayarımı 3 yıl bu şekilde kullandım. Ağustos ayında yeni bir bilgisayar aldım ve onda da aynı şekilde yeni key satın aldım. Şimdi 2 aydır sorunsuz kullanıyorum.
Anladım teşekkür ederim 9 bin altı önerebileceğiniz laptop var mıdır?

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Öneriniz için teşekkür ederim. Açıkcası freedos pek düşünmüyorum. Ama gene de aklımda bulunsun. Sizce benim attığım linkteki nasıldır ihtiyaçlarımı karşılar mı?
freedos daha mantıklı bence