Laptop rami görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Sorun.png

Laptopta iki farklı uygulama da da 8 gb ram takılı gözüküyor ama bios ve windowsta ne gözüküyor ne kullanabiliyorum bu nasıl oluyor? Nasıl çözerim?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Bilgisayarın Kaç Bit ?
64 normalde ilk taktırdığımda okuyordu sıkıntı yoktu sonra bi ara mavi ekran verip kapanmaya başladı ve okumamaya başladı yakın bir zamanda başka bilgisayarcıya götürüp ısınma sorununu ve bu sorunu çözmelerini istedim 80 lira para verdim çözdülerde ama çok süre geçmeden 2 sorunda tekrar ortaya çıktı.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Bilgisayarcının Ne Yaptığını Biliyormusunuz ?
hangisinin rami taktırdığım mı yoksa sorunları çözen mi ? sorunları çözen ise ne yaptığını hiç bilmiyorum çünkü yarın gel al dedi sorduğumda ise işlemciyi takan arkadaş tam oturtamamış dedi rami takan ise sadece rami taktı başka bişey yapmadı

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
İki Rammi Var Tekmi ? Tekse Alt Sokete Çiftse Soket Yeri Değiştir Bence Olmazsa Tekrar Yaz

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
sorun2.png

diğeri zaten yukarıdaki attığım resimde var

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
Ramlarle Alakalı Değil Gibi Bence En İyisi Açın Ram Soketlerini Diş Fırçası İle Temizleyin Bi Bakım Yapın

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
diş fırçası ile temizlemem zarar vermez değil mi ?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Yavaş Ve Yumuşak Fırça Seçersen Sorun Olmaz ?
yaptım ama sorun hala aynı ayrıca bişey fark ettim rami çıkarmaya çalışırken pinleri çektiğimde ram ilk başta gelmedi sanki bi yere takılıymış gibiydi pinlerle alakalı bir sorun olabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

pinler sıkıntı çıkarıyorsada nasıl çözerim

Son düzenleme:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
yaptım ama sorun hala aynı ayrıca bişey fark ettim rami çıkarmaya çalışırken pinleri çektiğimde ram ilk başta gelmedi sanki bi yere takılıymış gibiydi pinlerle alakalı bir sorun olabilir mi?

pinler sıkıntı çıkarıyorsada nasıl çözerim
@MyNameİsJOHNNY

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
O zaman tekrar götür bilgisayarcıya o fark ettiğin kısmı göster

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Sorun3.png

sorunu çözmüştüm bir şekilde bilgisayarım yeniden başlatıp duruyo her zaman ki gibi ama yinede çözmüştüm dün hiç sıkıntı yoktu 8 gb kullanabiliyordum şimdi böyle oldu

Asil Teknik Servis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bak kardeşi̇m remi̇ çikart dişarida bi̇raz beklet daha sonra rami̇ taktiğin slotun arasini di̇şfi̇rçasi i̇le temi̇zle ramin pi̇nleri̇ni̇de bi̇r si̇lgi̇ yardimiya fazla bastirmadan si̇l yapabi̇li̇yorsan slotun etrafina elektri̇kli̇ süpürge tut bunlarin hi̇çbi̇ri̇si̇ olmazza tekrar ya yazilimsal çözümlere geçeri̇z

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Bak kardeşi̇m remi̇ çikart dişarida bi̇raz beklet daha sonra rami̇ taktiğin slotun arasini di̇şfi̇rçasi i̇le temi̇zle ramin pi̇nleri̇ni̇de bi̇r si̇lgi̇ yardimiya fazla bastirmadan si̇l yapabi̇li̇yorsan slotun etrafina elektri̇kli̇ süpürge tut bunlarin hi̇çbi̇ri̇si̇ olmazza tekrar ya yazilimsal çözümlere geçeri̇z
sizin yazdığınızı görmeden önce rami tekrar çıkartıp takmaya karar verdim ve bişey fark ettim ram biraz dışarı fırlamıştı ama çok az ve bu yüzdende pinleri çekmeme rağmen dışarı çıkmadı yerine doğru biraz bastırınca oturdu ve çıkartabildim slotun arasını diş fırçası ile temizledim. yerine taktım ve düzeldi ama hep böyle olursa slotu bozmaktan korkuyorum tak çıkar tak çıkar yapa yapa.

Asil Teknik Servis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Rami düzkün şeki̇lde çikarttiğin zaman hi̇ç bi̇rşey olmaz ve di̇ş fi̇rçasinini üzeri̇ne kolonya dök ve slotu tekrar temi̇zle

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Rami düzkün şeki̇lde çikarttiğin zaman hi̇ç bi̇rşey olmaz ve di̇ş fi̇rçasinini üzeri̇ne kolonya dök ve slotu tekrar temi̇zle
şuan da sorun görmüyorum sorun tekrar olduğunda deneyeceğim dediğiniz şeyi. Peki Kolonyanın zarar verme ihtimali var mı?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Olay donanımsal durmuyor gibi. AIDA64 bozuk RAM veya slotu göremez.

Asil Teknik Servis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
kolonyanin i̇çi̇nde alkol vardir o alandaki̇ mi̇krobu öldürür ama fazla sikma

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
bios da gözükmüyorsa ya ram ya da slot bozulmuştur. slot denemesini ramlari değiştirerek yapabilrsin. bozuk olabilecek rami de başka bir bilgisayarda deneyebilirsin. voltaj gibi şeylerden en çok etkilenen parçalardan biridir. bu yüzden bozulması çok olası.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
bios da gözükmüyorsa ya ram ya da slot bozulmuştur. slot denemesini ramlari değiştirerek yapabilrsin. bozuk olabilecek rami de başka bir bilgisayarda deneyebilirsin. voltaj gibi şeylerden en çok etkilenen parçalardan biridir. bu yüzden bozulması çok olası.
ram ya da slot bozulsaydı aida da görmezdi yukarıda editör bir abimiz yazmış elimde 2x2 ve 4x4 ramler var hepsiyle denedim hiçbirinde o slot çalışmadı

ram ya da slot bozulsaydı aida da görmezdi yukarıda editör bir abimiz yazmış elimde 2x2 ve 4x4 ramler var hepsiyle denedim hiçbirinde o slot çalışmadı
aslında tam olarak çalışmadı denemez ilk taktığımda pc yi restart lıyana kadar biosta tam ram gözüküyor windowsa giriyorum tam ram gözüküyor ama sadece 4 ünü kullanabildiğim yazıyor.

Son düzenleme:

Son mesajlar