Öneri Laptop Önerisi Nisan 2022

Bu konuyu okuyanlar

Modige

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

1 senelik bir makine mühendisiyim ve evimde kullanmak için bir laptop alacağım. Sürekli gelişen teknoloji, çeşitlilik ve günümüz fiyatları göz önüne alındığında oldukça kafam karıştı. Aşağıda durumum ve isteklerimden bahsedeceğim varsa tecrübeniz ve değerli fikirlerinizi duymak beni mutlu eder.

Mevcutta 17.3"'lik Monster Abra'nın i7 7700 16 RAM'li ve 1050 ekran kartına sahip bir laptopum var çok performanslı oyunda denemedim LoL'ü FM'yi oynatıyor ama Solid ve AutoCAD'te donma ve kasmalar bazen can sıkıyor bu bilgisayarı babama vereceğim için yeni bir bilgisayar alacağım. Genel olarak bilgisayarda vakit geçiren biriyim. Alacağım bilgisayarda da aktif olarak SolidWorks, AutoCAD gibi programlar kullanacağım gibi LoL'den FM'ye fırsat buldukça oyun da oynarım. ASUS'un 23.6" 144Hz bir monitörüne sahibim harici klavye, mouse falan mevcut bu yüzden 17.3"'ten 15.6"'e düşmeyi planlıyorum sizce mantıklı mı?

İhtiyaçlarım doğrultusunda 3050 Ti, 3060 ve 3070'li laptoplara baktım. Monster'ın servis imkanlarını ve özelleştirme seçeneklerinden memnundum bu yüzden Tulpar serisine baktım özellikle magnezyum kasası olan 21 ile başlayan modelleri ve 22 ile çıkan modelleri tasarım olarak hoşuma gitti ama uzun vadede 16 RAM yeterli olur mu? 32 mi yapsam? 3050 Ti yeterli olur mu? Biraz daha sıkıp 3060 mı alsam? RAM'i 16 yapıp 3070leri mi düşünsem? Fiyat 30 binlere çıkıyor 15'lik bir bilgisayar da işimi görür mü? Karar veremedim.

Siz olsanız ne yapardınız? ?

Demirreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İlk diyeceğim şey 32 GB ram için 3050ye para verilmez 3060 al 16 GB ram yeter öneri konusunda fiyat aralığı yok ama ben tahmin dogrultusunda birşey önereceğim monster hiç icime sinmedi çok çabuk eskiyor bence PC al ama laptop alcaksan sana önerim https://www.hepsiburada.com/msi-kat...3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000013ILT8
Budur ama bütçe yi yanlış bilmiş olabilirim Macbook alabilirsin iş için çok iyi ayrıca Windows kurup oyun oynayabilirsin eğer Macbook a karar verirsen linkini atarım umarım sözlerim yardımcı olmustur

esterqoon

Asistan
Reaksiyon puanı
41
32 gb için o kadar fiyat farkına gerek yok . 12.nesil intel işlemcili laptoplara yönelmen daha mantıklı çünkü DDR5 teknolojisi sayesinde 8 gb ile DDR4 16 GB performansına yakın bir performans alabiliyorsun. intel core i5-12500H işlemcili laptoplar uygun fiyatlardan satılıyor ayrıca