Laptop Nvidia Yerine Intel Kullaniyor

Bu konuyu okuyanlar

UmutKiziltug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptobumda 2 ekran kartı var. Bir Nvidia GTX 850M 4 GB 2.ise Intel HD Family Graphics diye bir şey ama bu laptop maalesef Nvidia yerine Inteli kullaniyor. Nvidia denetim masasindan yüksek performansli Nvidia yaptım, olmadi. BIOS'a zaten giremiyorum cünkü laptobun ekrani catlak. HDMI'den monitörle oynuyorum benim istedigim NVIDIA'yi kullanmasi için. Çünkü oyunlar durmadan kasiyordu. Eksiden böyle degildi.
ve MAsaüstüne Tiklayinca GRafik Degistir gibi Secenek FLan da yok fena kasiyor oyunlar
Aygit Yöneticisinden Inteli Devre Disi BIrakincada Hicbir ekran kartini görmüyor

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Nvidia'nın driverları bilgisayarınızda yüklü mü?

UmutKiziltug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden eski driverları kuruyorsunuz. En güncel driverı kurmazsanız ekran kartından tam performansı alamazsınız.
sorun su ki en yeni driveri kursam bile ise yaramiyor ne anlami kaldi performansin eger nvdidia calismiyorsa

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Önce İntel ve Nvidianın driverlarını kaldırın. Daha sonra önce Nvidia'yı daha sonra İntel'i kurun. Ama en güncel driverı kurun. Yapamazsan Driver programları ile yüklemeyi dene.

UmutKiziltug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önce İntel ve Nvidianın driverlarını kaldırın. Daha sonra önce Nvidia'yı daha sonra İntel'i kurun. Ama en güncel driverı kurun. Yapamazsan Driver programları ile yüklemeyi dene.
ikisininde driverlarini kaldirirsam ekran bozulurmu yoksa normal calisirmi

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Bu geçiş problemi driver dan kaynaklanan bir olay değil.
Bilgisayarın masaüstü ve masaüstü uygulamalarda intel sürücüsünü, oyunlarda ise nvidia GPU devreye sokar.
Senin sistem oyunlarda o geçişi yapamıyor muhtemelen. İşletim sistemin 8 ise Windows 8.1 e yükselt.
Şuradan her ihtimale karşı otomatik tarama yaparak güncel sürücünüde indir.

İNTEL İÇİN OTOMATİK TARAMA VE SÜRÜCÜ BULMA - İntel Framework gerekecektir kabul et indir.
Intel® Driver and Support Assistant
NVİDİA İÇİN OTOMATİK TARAMA VE SÜRÜCÜ BULMA - Java gerektirir. Firefox yada opera üzerinden sorunsuz gerçekleştirebilirsin.
NVIDIA Driver Downloads - Automatically Detect NVIDIA Products

Furkan3597

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptobumda 2 ekran kartı var. Bir Nvidia GTX 850M 4 GB 2.ise Intel HD Family Graphics diye bir şey ama bu laptop maalesef Nvidia yerine Inteli kullaniyor. Nvidia denetim masasindan yüksek performansli Nvidia yaptım, olmadi. BIOS'a zaten giremiyorum cünkü laptobun ekrani catlak. HDMI'den monitörle oynuyorum benim istedigim NVIDIA'yi kullanmasi için. Çünkü oyunlar durmadan kasiyordu. Eksiden böyle degildi.
ve MAsaüstüne Tiklayinca GRafik Degistir gibi Secenek FLan da yok fena kasiyor oyunlar
Aygit Yöneticisinden Inteli Devre Disi BIrakincada Hicbir ekran kartini görmüyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Kardeşim bende aynı olayı yaşadım bilgisayarıma format attığımda oldu. Nedeni nvıdıa driverinin güncellenememesi bilgisayarım lenova olduğu için müşteri hizmetleriyle gmail üzerinden iletişime geçtim bana bir link attılar (nvıdıa driver ı var içinde) indirdim ve sorun düzeldi.

Son mesajlar