Laptop mu masaüstü mü

Bu konuyu okuyanlar

KralTektir

Asistan
Reaksiyon puanı
258
Ben bilgisayar alıcam ama masaüstü pc ile laptop arasında kaldım laptop ise marka model masaüstü ise toplama tavsiyesinde verirseniz çok mutlu olurum iyi günler

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Ben bilgisayar alıcam ama masaüstü pc ile laptop arasında kaldım laptop ise marka model masaüstü ise toplama tavsiyesinde verirseniz çok mutlu olurum iyi günler
Eğer çokça gezen ve üniversite öğrencisi isen laptop al.Gerçi bozulduğunda bazı parçaları uçuk fiyata tamir ediliyor.
Masaüstü pc ler daha iyi performans verir.Toplamalar eğer iyi toplanırsa takım halinde satılan bilgisayarlara göre daha iyi bir performansa sahip.Tek sıkıntı şuan bilgisayar parçaları epey cep yakıyor.

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Öncelikle masaüstü derim
Herkesin laptop'taki derdi ısınma sorunu önceden laptop kullandığımda yanına fan koyuyordum. Şimdi masaüstü kullanıyorum öyle bir derdim yok işlemci fanı, ekran kartı fanı vs. gibi her parça için soğutucu var. İstediğiniz anda masaüstünde işlemci ekran kartı değiştirebilirsiniz ram yada diğer parça değişikliği olmadan. Fakat atıyorum işlemciniz çok iyi ekran kartı kötü değiştirmek için bütün herşeyi değiştirirsiniz laptopta. Masaüstünde yükseltme imkanı var.

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Eğer sürekli gezen birisi değilseniz bu tartışmasız masaüstü olacaktır.Ekran olarak daha büyük ve bilgisayarın bir parçası bozulduğunda ya da değiştirmek istediğinizde kolayca kasayı açıp değiştirebilirsiniz.Performans ve ısı konusunda da masaüstü daha iyidir.