Laptop Led Manitörde Işık Dalgalanması

okanyyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar

Packard Bell TJ65 laptopum var monitörde bir süre ekranın ışığı azalıyor sonra normale dönüyor böyle aynı periyotta oluyor bu mesela 1 saniye parlak 1 saniye mat. Işığın kısılma oranını belirtmek gerekirse normal haline %100 dersek %75 e düşüyor sonra tekrar %100. Birazcık fazla ısınıncada alttan üste doğru ekranda bir irkilme oluyor eskiden televizyonlarda olan en üstteki 1cm lik kısmın alttan çıkması gibi anlık bi irkilme bu bahsettiğim

Öncesi ekran kartının bacaklarının zayıfladığını felan düşünmüştüm bi bga cihazı olan bi yer bulsaydım erzurumda lehimlerini yenilettirecektim ama ankaraya felan göndermem gerekti onu ertelemek zorunda kaldım fakat az önce bilgisayarı harici crt bi manitöre bağladığımda harici manitörde herhangi bir sorun oluşmadı ama kendi monitörü aynı sorunu yapmaya devam ediyor acaba sorun monitörün kendisinde olabilir mi? Ekranı açtım kablosunu çıkarıp tekrar taktım bir fark oluşmadı ayrıca arkadan bakınca herhangi bir ışık değişimi yok yani sanırım monitörün ledlerinde birşey yok videolarını çektim buradan:
Işık dalgalanması:

[video=youtube;BNNxl35BLfY]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BNNxl35BLfY[/video]

Ekran irkilmesi:
[video=youtube;-xfCg6UH5Dk]http://www.youtube.com/watch?v=-xfCg6UH5Dk&feature=youtu.be[/video]

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
ekranın menteşe yerlerinden hafif arka ve ön kısmından baskı uyguladığında bir değişim oluyor mu? yoksa aynı mı?

okanyyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bi ekranda çizgiler çıkıyordu sorun tam olarak monitörde bir çözümü varmı bilmiyorum ama çıkarılabilen soketleri çıkarıp tekrar düzgünce taktım bi değişim olmadı arkdaşın bilgisayarını alıp monitörleri değiştirdim sorun kesinlikle monitörde onun monitörüyle bi soruntu olmadı şuan kafamı kurcalayan şey acaba full hd monitör takılabilirmi ekran kartı nvidia gt 240 m