Laptop işlemci sınırını kaldırmak ?

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
arkadaşlar herkese merhaba ben bir laptop satın aldım lenovo L340 gaming biraz cihaz hakkında araştırma yaptım biz cihazı satın aldığımızda işlemci %70 ile sınırlı geliyor gibi sağda solda haberler kaynaklar okudum bunun sebebini çok ısınmama olmaması için olduğunu söyleyenler falan var öncelikle 1-)ben bunun doğrulunu nasıl anlayabilirim 2-) laptoplara işlemci hızlandırıabilir mi ve bu overclock ile aynı mantık mıdır ? bu konu hakkında uzman arkadaşlar beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim :)

Rootsyl

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Bunun doğru olduğuna %100 eminim. Sonuçta adamlar sizin işlemcinizi sınırladığında daha fazla para kazanmıyor. Bu sınırı Bios ayarlarından kaldırabilirsiniz ancak ben kaldırmayın derim çünkü dedikleri doğru bu sınırlandırılmış bilgisayarların soğutma sistemleri o hallerini sustain edebilmek için ayarlanır, daha fazlasını kaldıramazlar ve işlemcinizi yakma olasılığınız %99 olur. Etmeyin lütfen.

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Bunun doğru olduğuna %100 eminim. Sonuçta adamlar sizin işlemcinizi sınırladığında daha fazla para kazanmıyor. Bu sınırı Bios ayarlarından kaldırabilirsiniz ancak ben kaldırmayın derim çünkü dedikleri doğru bu sınırlandırılmış bilgisayarların soğutma sistemleri o hallerini sustain edebilmek için ayarlanır, daha fazlasını kaldıramazlar ve işlemcinizi yakma olasılığınız %99 olur. Etmeyin lütfen.
teşekkürler.