laptop ısınmadığı halde kapanıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

gereksizXbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu konuda uzun zamandır bilgi almaya çalışıyorum ,yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Laptopumun markası Hp Pavilion Dv 6 ,normalde oyun oynarken veya internette dolanırken laptopda bir sorun falan çıkmıyordu ,ancak bioshock infinite adlı bir oyun indirdim oyunu steamdan satın aldım ,ve sistemim oyunu oynamak için yeterli ,ama oyunu açdıktan sonra ,bazen hemen ,bazense 10-15 dakika içinde laptop kapanıyor ,ilk başta ısındığı için olduğunu düşündüm ,ancak ısı takibi yaparak oyunu oynadığımda ısıdan dolayı olmadığını fark ettim. normalde Pc ; ana kart 80 derece civarı iken kapanır ancak bu oyunu oynarken ana kart 60-61 derece civarlarında iken kapandığı oluyor ,ısıdan dolayı değil yani. (ısı takibi yaptığım program Speccy adında bir uygulama) ,neden kapanıyor laptop ? ve neden sadece bu oyunu oynarken ? oyunu oynamayı çok istiyorum ne olur yardımcı olun , nasıl çözebilirim bu sorunu ???

Erenoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Benim şahsi fikrim güvendiğin bilgili sağlam bilinen bir yere göstermen çünkü birden fazla sebebi olabilir yani burda yok şurdan burdan demek pek doğru olmaz bilen birisinin bakması en sağlıklısı yardımcı olmak isterdim

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
HP'nin bir programı var, donanım hatalarını buluyor. Onu deneyebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hpsupportassistant/pc

gereksizXbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim şahsi fikrim güvendiğin bilgili sağlam bilinen bir yere göstermen çünkü birden fazla sebebi olabilir yani burda yok şurdan burdan demek pek doğru olmaz bilen birisinin bakması en sağlıklısı yardımcı olmak isterdim
daha önce birkaç tanıdığıma sordum zaten ama işe yaramadı ,yinede teşekkürler

HP'nin bir programı var, donanım hatalarını buluyor. Onu deneyebilirsiniz.

hpsupportassistant/pc

pekala deneyeceğim ,teşekkürler şimdiden.