Soru Laptop için M2 SSD ve ram yükseltme önerisi

semihgr45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,237
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım laptop için SSD yükseltmesi yapmak istiyorum fakat hangisi nasıl uyum sağlar bilmiyorum. Laptop linkini bırakıyorum destek olur musunuz?
Ram yükseltmesini de 2. plan olarak düşündüm. Teşekkürler.

Ne kadara aldınız bu bilgisayarı peki?

semihgr45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadara aldınız bu bilgisayarı peki?
Ben kampanya döneminde amazondan aldım. Amazon linki olmadığından atamadım. 33'e aldım hocam. 2K da steam bakiye verdiler işte. Depolama düşük geliyor. Ram mühim değil de. Laptop için m2ssd bu cihaza ne takılır vs bilemedim sormak mantıklı geldi. Hep videoları izlerdim şimdi üye olup soru sormak nasip oldu

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,237
Ben kampanya döneminde amazondan aldım. Amazon linki olmadığından atamadım. 33'e aldım hocam. 2K da steam bakiye verdiler işte. Depolama düşük geliyor ram mühim değil de. Laptop için m2ssd bu cihaza ne takılır vs bilemedim sormak mantıklı geldi. Hep videoları izlerdim şimdi üye olup soru sormak nasip oldu
Biraz pahalı gibi geldi. Normal de olabilir emin olamadım. Her neyse, 2. bir NVMe portu var ise ve o da PCI Express 4.0 destekliyse Kingston Fury Renegade öneririm. 3.0 ise Samsung 970 EVO Plus öneririm. RAM olarak ise bundan 2 adet alarak 32 GB yapabilirsiniz:

semihgr45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz pahalı gibi geldi. Normal de olabilir emin olamadım. Her neyse, 2. bir NVMe portu var ise ve o da PCI Express 4.0 destekliyse Kingston Fury Renegade öneririm. 3.0 ise Samsung 970 EVO Plus öneririm. RAM olarak ise bundan 2 adet alarak 32 GB yapabilirsiniz:
2. slot var hocamve 4.0 . Valla o dönem için uygun geldi. Dün media marktta asus olanı gördüm 36 a , cihazların fiyat artışına bakınca iyi gibi geldi. Öneriler için teşekkür ederim.