Laptop için antivirüs tavsiyesini

Bu konuyu okuyanlar

Musatalha16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Laptopum için antivirüs yüklemeyi düşünüyorum fakat gerekli mi ve ya tavsiye edilen ürünler hangileri hiç bir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlardan gerekli olup olmadığını ve tavsiye ettikleri programı merak ediyorum.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Windows defender trojan görmüyor; arkadaşımın anlatması, pubg mobile indirmiş pc ye. Resmi yayımlanan emülgatörü. Sonra silmiş. Defender ile detaylı tarama yapmış birkaç defa hemde ama trojan görmemiş. Sonra trojan yakalama programı ile taramış program full resmi versiyon tabi. Pubg den bir sürü trojan silmiş. Durumlar böyle yaşanmış olay.
Sistemin nasıl arkada antivirüs açıkken performansını yiyecek bir durum yaşanır mı?
Tavsiye edilen ürün ise şöyle diyim en iyi antivirüs programı diye birşey yoktur. Çok tanınmış markalar kullananlar da çeşitli saldırılara maruz kalıyor ha bu sana denk gelir mi bilemem. Normal bir kullanıcı isen bence gerek yok. Banka işleri gibi bilgi ve para içerikli şeyler için özellikle tavsiye edebileceğim kendimin kullandığı bir marka yok. Ben telefonda takılıyorum ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Malwarebytes kesinlikle.

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bir virüs programı kullanmıyorum. Windows defender işimi görüyor ve girdiğim siteler, indirdiğim dosyaları güvenli yerlerde indiriyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Windowsta resimlerden ,dll dosyalarından hatta aynı ağdaki bilgisayarlardan(güncel olmayan windowslarda) virüs bulaşabiliyorken "ben sadece win defender kullanıyorum" biraz gereksiz cesaret oluyor gibi.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
eğer laptopunuz düşük değerli ise kullanmanızı önermiyorum. ama illaki lazım diyorsanız malwarebytes.

kırrık

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Windowsta resimlerden ,dll dosyalarından hatta aynı ağdaki bilgisayarlardan(güncel olmayan windowslarda) virüs bulaşabiliyorken "ben sadece win defender kullanıyorum" biraz gereksiz cesaret oluyor gibi.
bilgisayarıma mc afee kurunca olanlardan sonra defender çok daha iyi yani gereksiz ünit yok.

Reaksiyon puanı
5,172
bilgisayarıma mc afee kurunca olanlardan sonra defender çok daha iyi yani gereksiz ünit yok.
Bir antivirüs ü diğeri ile kıyaslayabilmek için yeterli düzeyde bilgi ve deneyime sahip olunması gerektiğini düşünüyorum.

Açıkcası zararlı yazılımlar çokta ilgi alanıma girmiyor ancak bu konunun neredeyse kitabını yazacak insanlar, win defender sadece temel düzeyde koruma sağladığını testlerle kanıtlıyor.

Windowsta doğru düzgün iş yapan tüm araçlar neredeyse ücretli(yada doğru araçları ben bulamıyorum) hatta sırf bu yüzden linux kullanıyorum. Açıkvası Windows kullanan birininde crack yazılıma bulaşmamasına ihtimal vermiyorum. Yada en azından saçma sapan indirme sitelerinin tonlarca illegal reklam pop up ıyla mücadele edebileceğini...

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Bir antivirüs ü diğeri ile kıyaslayabilmek için yeterli düzeyde bilgi ve deneyime sahip olunması gerektiğini düşünüyorum.

Açıkcası zararlı yazılımlar çokta ilgi alanıma girmiyor ancak bu konunun neredeyse kitabını yazacak insanlar, win defender sadece temel düzeyde koruma sağladığını testlerle kanıtlıyor.

Windowsta doğru düzgün iş yapan tüm araçlar neredeyse ücretli(yada doğru araçları ben bulamıyorum) hatta sırf bu yüzden linux kullanıyorum. Açıkvası Windows kullanan birininde crack yazılıma bulaşmamasına ihtimal vermiyorum. Yada en azından saçma sapan indirme sitelerinin tonlarca illegal reklam pop up ıyla mücadele edebileceğini...
Çok doğru. Ancak adblockunda yardımıyla alışılıyor. Ve linux de oyun yok :p

Reaksiyon puanı
5,172
Çok doğru. Ancak adblockunda yardımıyla alışılıyor. Ve linux de oyun yok :p

• Açıkcası windowsta crack yazılıma bulaşmadan iş yapabilen adamın önünde şapka çıkarırım.

• Adblock ile girişe izin vermeyen inidirme sitelerine kredi kartı bilgileri ile çeşitli üyelikler alan adamın ise cesaretine hayran kalır, beyinden şüphe ederim.

Bilinçli kullanıcı için ek güvenlik yazılımları gereksiz ancak en azından yukarıdaki iki maddeye uymuyorsanız ben bilinçli kullanıcıyım dememeli kimse...

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
Windows 10 son sürüm yükle , defender kullan , başka bir şeye gerek yok.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
  • Açıkcası windowsta crack yazılıma bulaşmadan iş yapabilen adamın önünde şapka çıkarırım.

• Adblock ile girişe izin vermeyen inidirme sitelerine kredi kartı bilgileri ile çeşitli üyelikler alan adamın ise cesaretine hayran kalır, beyinden şüphe ederim.

Bilinçli kullanıcı için ek güvenlik yazılımları gereksiz ancak en azından yukarıdaki iki maddeye uymuyorsanız ben bilinçli kullanıcıyım dememeli kimse...
"Adblock ile girişe izin vermeyen inidirme sitelerine kredi kartı bilgileri ile çeşitli üyelikler alan adamın ise cesaretine hayran kalır, beyinden şüphe ederim. "
daha böyle bir site görmedim. Ki ayrıca anti adblock killer diye bir şey var. ^^

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Kaspersky kullanıyorum ben ve iyi bir antivirüs.

Reaksiyon puanı
5,172
"Adblock ile girişe izin vermeyen inidirme sitelerine kredi kartı bilgileri ile çeşitli üyelikler alan adamın ise cesaretine hayran kalır, beyinden şüphe ederim. "
daha böyle bir site görmedim. Ki ayrıca anti adblock killer diye bir şey var. ^^

Aşağıya yazacağım her şeyin özeti: Merak etmeyin antivirüs sizi yemez...

Ben siteye bildirim izni vermeden indirme panelini açmayan site bile gördüm.

İlginç bir zamandayız. Biri ortaya Adblock diye bir şey çıkarır ardından site tasarlayıcıları anti Adblock adında bişey çıkarır. Bu seferde anti adblock u atlatacak bir şeyler türer. Bu sonsuzluğa kadar bu şekilde devam eder...

İnsanlar halen bu virüs programlarına neden öcü gibi bakıyor anlamıyorum. Hadi bundan 10 yıl önce olsa virüs yazılımları donanımı şişirirdi ama artık işlemcilerde dahil olmak üzere her şey gelişti. Bir insan Windows kullanıyorsa ve gizliliğini önemsiyorsa o virüs programını kurmalı kardeşim bu kadar basit. Microsoft'un kendi açıkları mı dersin .dll dosyalarından bulaşan virüsler mi dersin ne ararsan var Windows efendizadelerde.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Eset antivirus derim. :) Hafif ve Güzel korumalı. zararlı siteleri ve İp adresleri engeller. Tabii inatla o siteye girmeye çalışmasanız

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
3 ay arkanıza bakmazsınız.

Son düzenleyen moderatör:

kırrık

Asistan
Reaksiyon puanı
29

haklısın dediklerinde sadece internetten crack yükleme yapamayan biri için geçerli.:grin: