Laptop Harici Ekran Kartını Görmüyor! [NVIDIA]

Bu konuyu okuyanlar

KroFessionaL07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Kullanmakta olduğum lenovo marka dizüstü bilgisayarım harici ekran kartı nvidia rtx2060 modelini sistem kullanmıyor. CPU & GPU kullanım oranları ani iniş çıkış ve yüksek olması sebebiyle servise gönderdikten sonra geldiğinde herhangi bir oyun oynarken veya daha düşük seviyelerdeki işlem yaparken fanlar son sürat çalışarak ve ekran kartınında % lik oranı 100'e yükselerek kendini gösteriyor. Servise vermeden önce çeşitli ayarlar yapmaya çalışırken windows 10 ayarlar menüsü > mönitor > gelişmiş grafik ayarları gibi sekmelerde ekran kartını gösteriyordu fakat şuan hiç bir şekilde sisteme tanımlı değil. Defalarca sürücülerini tamamen kaldırıp tekrar güncel ve eski sürümlerini tek tek kurarak denedim ama sonuçsuz kaldı. Çeşitli ekran kartı dosyalarını ve kayıtlarını silen programlar ilede kaldırıp yükleyerek denedim olmadı. Harici ekran kartını görmediği için sadece intel'in dahili ekran kartı ile çalışıyor. Bu sebeple herhangi ağır grafikli bir oyun veya program kaldırmıyor dizüstü bilgisayarım. BIOS ayarları default'a çektim ilgili olabileceği söylemini duyduktan sonra yinede sonuçsuz kalıyor bir müddet uğraştım artık hafta içi tekrar servise danışacağım ve bu konuyla ilgili son tamire gittiğinde herhangi bir kablonun çıkarılıp bir yanlışlık yapılmış olması söz konusu olabilir mi onada aklım takıldı fanların son sürat çalışması dikkatimi çektiği için böyle bir kanıya vardım. "1 ve 2" olarak ayrılan mönitörlerde sadece dahili "1" numaralı ekran kartını intel'i görüyor. Harici tamamen silinmiş. Bu konuda sebebi ve çözümü hakkında bilgilendirebilecek biri var ise yardımcı olursa sevinirim. Hayırlı geceler şimdiden teşekkürler.
ekran.png