Laptop hangi parçaları yükselte bilirim sistem resimleri var

Bu konuyu okuyanlar

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar laptop um artık yetersiz kalmakta hangi parçalarını yükseltebilirim yeni bir bilgisayar almak istemiyorum yeni bilgisayar alırsam ipad alamayacağım o nedenle ekran kartı felan değişebiliyor mu bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi ssd alsam hız fazla fark edermi teşekkürler.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bilgisayarın günümüz şartlarına göre düşük kalıyorsa muhtemelen değiştirebileceğin parçalar sadece HDD(Hafıza) ve RAM(Bellek) olacaktır.
HDD diskini SSD ile değiştirirsen ciddi bir performans artışı olacaktır. Ayrıca istersen anakartının desteklediği miktarda maksimum bellek miktarına yükselterekde bilgisayarını bir miktar hızlandırabilirsin.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Bilgisayarın günümüz şartlarına göre düşük kalıyorsa muhtemelen değiştirebileceğin parçalar sadece HDD(Hafıza) ve RAM(Bellek) olacaktır.
HDD diskini SSD ile değiştirirsen ciddi bir performans artışı olacaktır. Ayrıca istersen anakartının desteklediği miktarda maksimum bellek miktarına yükselterekde bilgisayarını bir miktar hızlandırabilirsin.
Ram miktarım yüksek zaten 12 gb bana gayet yeterli oluyor fakat ssd nin bana oyunlarda faydası olmayacağından pek istemiyorum. 2. el olarak ne kadar eder piyasası bu bilgisayarın çok temiz bir bilgisayar.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bilgisayarın marka ve modelini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
Yada bilgisayarının özelliklerini yazarsan oda iş görür.
İşlemci,Ram,Ekran Kartı,Hafızası,Ekran Çözünürlüğü

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Ekran Görüntüsü (6).png
Ben resim olarak koyduım sanıyordum koymamışım :)

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bu işlemci, ekran kartı ve ram miktarına sahip bilgisayarların ortalama internetde ki 2.el ücreti 800 ile 1200TL arasında.