Laptop fan Temizliği Resimli anlatım..!!

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Evet arkadaşlar fan temizlik zamanı gelmiş olanlar ve fanı çok tozlanmış olan benim yarım saat önceki yaptığım temizliği yapabilirsiniz..:D

Toplam 18 vida söktükten sonra

Gereken malzemeler..

Bi adet küçük tornavida
Bi adet boyama fırçası
Bez..:D
Elektrik süpürgeside bulunursa iyi olur..

Artıları.

Fan ömrünü uzatır..

sessiz çalışır

sıcaklığı 3-4 derece arası düşürür..

Not: lüften bilmeyenler yapmasın..!!

Çok yakında video eklenecektir

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu konuyu uygun bölüme taşıyabilirmiyiz abaca...:)

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Resimli anlatım demiş ama; anlatım yok resimlerden de bişey anlaşılmıyor.
Teşekkürler diyecem.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
garanti hologramı tarzı şeyler genelde vidaların açılmasına izin vermiyor. ayrıca resimli kısmı doğru ancak anlatım pek yok gibi. ama yinede teşekkürler, sıcaklığa etkisi olduğunu bilmeyenler olabilir..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
garanti hologramı tarzı şeyler genelde vidaların açılmasına izin vermiyor. ayrıca resimli kısmı doğru ancak anlatım pek yok gibi. ama yinede teşekkürler, sıcaklığa etkisi olduğunu bilmeyenler olabilir..

Ben sökerken garanti hologramı göremedim :)

Bu arada yeni resimler çok yakında yüklecenek ve gerekli anlatımlar yapılacaktır ;)

Vede anlatımlı ''video'' eklenecektir..!

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
bu işlemi laptop'u alalı 24 ay geçmemiş kullanıcılara kesinlikle önermiyorum anında garanti dışı kalır ürününüz

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
bu işlemi laptop'u alalı 24 ay geçmemiş kullanıcılara kesinlikle önermiyorum anında garanti dışı kalır ürününüz

Garanti hologramı yoksa sorun teşkil etmez bence..:happy:

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Yinede çok dikkatli olmak lazım bırak içini açmayı servis harici ram bile eklemek garanti dışı kalma nedeni olabiliyor

çok küçük trickler olabiliyor bu tip şeylerde kendi 7610umda açıldığıının anlaşılması için yaptıkları tırnağı görünce epey şaşırmıştım ayrıca vidaların üstüne büyüteckle bakınca tornavidanın değip değmediği bariz belli oluyor ;)

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Biligisayarı garanti kapsamı dahilinde olanlar yapmamalı.Hologram bile olmasa,teknik servise gidildiğinde "bu daha önce açılmış" deyip,garantisini yok sayabilirler.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
benm öyle bir derdim yok pc yi alırken ram taktırmıştım o yüzden servis açtığı için makinayı sonradan açılmış gibi bir şey demeleri durumunda cevabım hazır :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
benm öyle bir derdim yok pc yi alırken ram taktırmıştım o yüzden servis açtığı için makinayı sonradan açılmış gibi bir şey demeleri durumunda cevabım hazır :D

Zaten garanti süresini 1 yıl açmıştım onun için No sorun..:mrgreen:

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
her cihaz için aynı şeyi söylemek zor misal geçenlerde servise gelen cihazın fanı artık dönmüyorda parmakla bile neyse arka kapağı açtık ama 1 cm fark yüzünden fan çıkmadı ve komple kasayı açmak durumunda kaldım ama oldu fan azcık kaşar gibi erimiş ama oldu sonuçta :D

ademaktekin

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hologram sızda anlaşılabiliyor, dikkat etmek gerekir

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
her cihaz için aynı şeyi söylemek zor misal geçenlerde servise gelen cihazın fanı artık dönmüyorda parmakla bile neyse arka kapağı açtık ama 1 cm fark yüzünden fan çıkmadı ve komple kasayı açmak durumunda kaldım ama oldu fan azcık kaşar gibi erimiş ama oldu sonuçta :D

Erimişmi onasıl oluyo ya....:wassat:

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konu uygun kategoriye taşınmıştır.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
sana ram taktılar bana 80 ytl ye anakarttı köktten çıkarıp yeniden taktı tabi garantiye tak cevap ben yapmadım bunun anakartını siz değiştirmiştiniz :D :twisted:

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bugün fanı tekrar söktüm bide yağlayım dedim fan rahmetlik oldu içinden garip sesler geliyor..:):)

İşlemci yanmazsa iyidir...:wassat:

Son mesajlar