Laptop Ekranında Beyaz Çizgilerin Oluşması

Bu konuyu okuyanlar

kayasabdurrahman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Dedikleri gibi ekran kartından kaynaklı olabilme ihtimali nedir yani ekran kartı ile ekrana gelen görüntünün bir alakası varmı yoksa bu işi chipset mi görüyor
ekran kartına ve cpu ya stres testi yap ayrı ayrı hangisinde tepkime verirse o zmn belli olur.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Arkadaşlar kusura bakmayın sizi biraz beklettim televizyondaki sorundan dolayı başka bir televizyonda denedim ondan dolayı beklettim sizi.Televizyona yansıttığımda bu çizgiler televizyonda belli olmuyor ne demek oluyor yani bunun ekranda belli olmaması ?
Chipsette problem yok cihazınızın ekranı sorunlu . Chipsette veya GPU da problem olsa harici ekranda da sorun olurdu .

kayasabdurrahman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ekrandaki çizgiler hareketlimi yani sönüp yanıyormu yoksa her zmn sabitmi ?

harunc24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Chipsette problem yok cihazınızın ekranı sorunlu . Chipsette veya GPU da problem olsa harici ekranda da sorun olurdu .
Oda soru işareti işte şuanda ekran resmi aldım whatsapptan telefona yolladım telefonda fotoğraf cam gibi ama pcde çok net belli yani chipsetinde veya ekran kartında sorun olsa böyle olabilirmi

harunc24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ekrandaki çizgiler hareketlimi yani sönüp yanıyormu yoksa her zmn sabitmi ?
Ekrandaki çizgiler eski televizyonlarda karıncalanma olurdu ya onun gibi ekranda büyük kısmında kısa kısa fotoğraflardaki gibi beyaz çizgiler karıncalanma gibi sürekli ekranın özellikle ortalarında 1sn içinde kaçkere gelip gidiyo fotoğraflarda az görünüyor video çekerken çok net video nasıl iletilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

chipset hatası ss de görünürmüki ?
işte oda önemli chipsetten kaynaklı sorun ekran resmi alındığında belli olurmu

kayasabdurrahman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ekrandaki çizgiler eski televizyonlarda karıncalanma olurdu ya onun gibi ekranda büyük kısmında kısa kısa fotoğraflardaki gibi beyaz çizgiler karıncalanma gibi sürekli ekranın özellikle ortalarında 1sn içinde kaçkere gelip gidiyo fotoğraflarda az görünüyor video çekerken çok net video nasıl iletilir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

işte oda önemli chipsetten kaynaklı sorun ekran resmi alındığında belli olurmu
05415090099 wp den at.