Laptop ekran kartı değiştirebilirmiyim

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elimde packard bell easynote ts11hr var ekran kartı yeterli gelmiyor (geforce gt540m) yeni bir ekran kartı almak istiyorum laptobun ekran kartını değiştirebilirmiyim
Not : i5 modeli

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kullandığınız model de 4 GB ram varsa 4 GB daha ekleyebilirsiniz. Bu modeller maksimum 8 GB ram desteğine sahip. Eğer 8 GB'lik modeli kullanıyorsanız arttıramazsınız.
6 gb ram var şuan 8 e çıkarmam pek bişey değiştirirmi

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
6 gb ram var şuan 8 e çıkarmam pek bişey değiştirirmi

8 ram desteği var. 8 GB'ye çıkarsanızda günlük kullanım da bir fark olmaz. Render veya çizim yaptığınızda ya da daha fazla ram isteyen yeni nesil oyunlarda 2 GB farkı olur. Tavsiyem masraf yapmamanız.

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8 ram desteği var. 8 GB'ye çıkarsanızda günlük kullanım da bir fark olmaz. Render veya çizim yaptığınızda ya da daha fazla ram isteyen yeni nesil oyunlarda 2 GB farkı olur. Tavsiyem masraf yapmamanız.
Teşekkür ederim
Peki işlemci değiştirmek mümkünmü

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
i7 2620M değiştirebilirsiniz. Ülkemiz de bulamazsınız yurtdışında da zor bulunur.
Ben bu laptobu photoshop ve premiere ile video düzenlemek (10 dklık hd video) için kullanıcam bu sistemi yenilemeyi düşünüyordum artık vazgeçtim bunu satıp üstüne para koyup daha iyi bir masaüstü alacağım sizce bu laptop yukarıda yazdığım işlemleri rahatlıkla yapabilirmi yoksa satmalımıyım