Laptop donanımsal fps (frame per seconds) arttırma

Laptop SDD mi RAM mi fazla fps verir (MİNECRAFT'TA)

• RAM

• SDD

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Darkmoon38600

Öğrenci
Acer Aspire ES-1-571-P6NH bu laptopta minecraft 60 fps alıyorum lol 35 civarı donanımsal olarak neler yapabilirim (ram, sdd vb.) önerilerinizi bekliyorum.
NOT: Yazılımsal olarak tüm ayarları yaptım zaten.

RizeliMapper

Öğrenci
Cezalı
Acer Aspire ES-1-571-P6NH bu laptopta minecraft 60 fps alıyorum lol 35 civarı donanımsal olarak neler yapabilirim (ram, sdd vb.) önerilerinizi bekliyorum.
Ne dion dayi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopta daha ekran kartı yok. Bence çok bi yükseltme değmez. Ama düşünürsen işlemcini mobil bir 4. nesil i7 ye yükseltip eGPU ile gtx 1050 ti takabilirsin yada 960. Ram belki 8 olabilir. Ki değmez. Onun yerine satıp üstüne para koy yeni bi PC topla derim.

Darkmoon38600

Öğrenci
Ne dion dayi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopta daha ekran kartı yok. Bence çok bi yükseltme değmez. Ama düşünürsen işlemcini mobil bir 4. nesil i7 ye yükseltip eGPU ile gtx 1050 ti takabilirsin yada 960. Ram belki 8 olabilir. Ki değmez. Onun yerine satıp üstüne para koy yeni bi PC topla derim.
eGPU ne tam olarak ve 4.nesil i7 nasıl yapabilirim laptoplarda işlemci değişimi varmıki

Mehmet_Emir

Doçent
RAM'i değiştirebilirsiniz ama RAM'in frekansı düşük olduğu için bir işe yaramayacaktır zaten SSD takmak fps arttırmaz ve eGPU yapsanız bile darboğaz olma ihtimali çok yüksektir.

Darkmoon38600

Öğrenci
İşlemciyi yükseltirseniz ve RAM'i yükseltirseniz olur ama muhtemelen anakart o kadar RAM frekansını desteklemeyecektir o yüzden bu bilgisayarda hem eGPU yapıp hem darboğazdan kurtulmak imkansız.
Peki başka bir bilgisayarım daha var asus anakart biosta ram frenkansı ayarlanıyor auto yapınca 1333hz'ye düşüyor maxs 3800hz var ama 3800 yapınca açılmıyor yaklaşık 30dk bekledikten sonra açılıyor ama yavaşlıyor ram frenkansını ne yapmam gerek ?

SDN Son Haberler

Son mesajlar