Yardım Laptop çalışıyor fakat kapattıktan sonra 20 dk açılmıyor

Rapportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Casper Excalibur G660 GTX 1060 i7700HQ 512 GB SSD 8x2 DDR4 RAM'li laptopum var. Laptopu ilk aldigimdan beri actigimda saglam sekilde calisiyor saatlerce gunlerce acik kalip oyun oynayabiliyorum cokme donme hiçbir şey olmuyor. Her zaman sicakliklar normal derecelerde performans kaybi olmadan kullaniliyor. Fakat kapama tusuna basinca veya sistemi kapat deyince bir daha acmak istedigimde tusa bastigimda acilmiyor. 2 saniye fan donuyor ve ses gelmiyor. 10-20 dk arasi degisen sureyle bekledikten sonra tekrar basinca calisiyor. Laptopun bataryasi yok fakat bataryasi var ve saglam ikende ayni problem yasaniyordu. Sizce nedeni nedir acil cozum yazar iseniz sevinirim. RAM takma cikarma tekli deneme vb. seyleri denedim bir ise yaramiyor SSD de degistim ayni sekilde. Hiç dusme tarzi bir hasar almadi aldigimdan beri bu sekilde. Casper Excalibur'un omur boyu garantisi oldugunu biliyorum bunu yaparlar mi? Veya İstanbul'da uyguna guvenilir laptop tamircisi var midir? Simdiden teşekkürler.

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,654
Şarj kablosunu çıkarın güç tuşuna 5-10 saniye kadar basılı tutun. Ondan sonra şarj kablosunu takıp açmayı deneyin. Belki şarj kablosuyla veya anakartla alakalı bir sorun vardır.