Yardım Laptop çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.

yusufedis1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Eski model bir HP mini laptopum var.Ama bilgisayarı açmaya çalıltığımda fanlar çalışıyor şarj alıyor ışıklar yanıyor fakat ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor.İnternette yer alan çoğu çözüm yolunu denedim ama yine bir faydası olmadı.Sorunun HDD kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Sizce sorun neyden kaynaklanıyor?

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Görüntülemede sorumlu parçalardan birinde bir sorun olmalı. HDD'nin soruna sebep olabileceğini pek zannetmem. Ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir (ki bu en kötü ihtimaldir) o zaman anakart değişmelidir. Onun haricinde ekran- anakart bağlantılarında bir sorun olabilir ve eğer kabloda bir kopukluk olmadığını kesin bir şekilde tespit edebilirseniz bağlantıları yeniden yapmayı deneyebilirsiniz. Bir ihtimal ekran da bozulmuş olabilir. Ama ben ekran kartının yandığını düşünüyorum.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
O sorun İnternet'ten çözülmez. Tamire götür.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,679
Ekrana görüntü gelmez durumdayken işletim sisteminin boot edildiğini teyit edebiliyor musunuz (hoparlörden sistem sesleri vb.)? Eğer işletim sistemi boot oluyorsa arkadaşın dediği gibidir, yok işletim sistemi de boot olmuyorsa sıkıntı İşlemci veya RAM'de olabilir. Eğer işlemci veya RAM'le ilgili bir sorun varsa HP cihazlarında genelde CapsLock tuşunun ledi yavaş yavaş yanıp söner (En azından bendeki pavilion g6 modelinde öyle oluyor)