Bu konuyu okuyanlar

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayar yada yazılım mühendisliği öğrencisi adayıyım ufaktan bilgisayar modelleri vs. araştırıyorum. Marka konusunda çok kararsızım msi,dell,monster şuanlık aklımdakiler ram 16 gb , i7 ,512gb ssd, özelliklerinde olmasına dikkat ediyorum bütçem 10-13 bin arası tavsiyelerinize açağım belirttiğim markalarda olmak zorunda değil.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Ekran kartı önemli değilse 1650ti olan monster bir laptopu 8-9k arasına alabilirsin. Hatta fazladan ssd ve hdd takıp 10k sağlam laptop dizersin. 10-13k baya fazla çünkü. O fiyatlara anca ekran kartı için çıkılır.

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekran kartı önemli değilse 1650ti olan monster bir laptopu 8-9k arasına alabilirsin. Hatta fazladan ssd ve hdd takıp 10k sağlam laptop dizersin. 10-13k baya fazla çünkü. O fiyatlara anca ekran kartı için çıkılır.
ekran kartı da iyi olabilir monster da sanırım linux yok o yüzden kararsızım

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
ekran kartı da iyi olabilir monster da sanırım linux yok o yüzden kararsızım
Linux bulunur da dediğim gibi o bütçe çok. Senin dediğin özellikler 7K-8K ya bulunur. 8K dan sonrası ekran kartı yüzünden artıyor. Ekran kartı performansı ne derecede olmasını istiyorsan ona göre seçersin.

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Oyun oynamayacağım ama oyun bilgisayarı daha iyi olmaz mı ?
Özellikleri bakımından bir oyuncu bilgisayarı ama pili malzemesi ekranı klavyesi kısacası bir macbook gibi. Monster in en beğendiğim ikinci modeli

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Bilgisayar yada yazılım mühendisliği öğrencisi adayıyım ufaktan bilgisayar modelleri vs. araştırıyorum. Marka konusunda çok kararsızım msi,dell,monster şuanlık aklımdakiler ram 16 gb , i7 ,512gb ssd, özelliklerinde olmasına dikkat ediyorum bütçem 10-13 bin arası tavsiyelerinize açağım belirttiğim markalarda olmak zorunda değil.
Casper Excalibur alabilirsin

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Oyun oynamayacaksan ekran kartının çok anlamı yok zaten. 3D modelleme ve grafik işleme gibi işlere de en başta girişeceğini sanmıyorum. Linux ile kullanacağım dersen Dell'in laptopları tam uyumlu oluyor. 10750H işlemcili bir Dell G3 alabilirsin.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Oyun oynamayacaksan ekran kartının çok anlamı yok zaten. 3D modelleme ve grafik işleme gibi işlere de en başta girişeceğini sanmıyorum. Linux ile kullanacağım dersen Dell'in laptopları tam uyumlu oluyor. 10750H işlemcili bir Dell G3 alabilirsin.
@muhterika55 Linux üzerine yazılmış bir işletim sistemi kullanman için terminal ekranını çok iyi kullanmalısın ve yetenekli olmalısın ayrıca şuan da yapılan uygulamaların genelinde Windows ve macOS desteği var nadir bir bölümünde Linux desteği var eğer Linux almayı düşünürsen bunlarıda göz önünde bulundur.

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Bence monster alma iyi olduğunu düşünmüyorum asus ya da msı alabilirsin

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Eğer bizim sunduğumuz seçenekleri beğenmezsen hepsiburada.com , gittigidiyor.com ve n11.com üzerinde istediğin laptop'a ait konfigürasyonları seçip filtreleme yapabilirsin daha iyi olur.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Ben sana kendi listemdeki bilgisayarlarıda yazayım. 6 tane alternatif var ve 7500 TL'nin üzerine çıkmıyor:

1. Casper Excalibur G770.1030-81H0X (Trendyol)
2. HP Pavilion Gaming 15-DK0017NT 8UF06EA (Trendyol)
3. HP 15-ec0008nt 8BR13EA (GittiGidiyor)
4. Casper Excalibur G770.9300-B5H0X (Trendyol)
5. HP Pavilion Gaming 15-ec0007nt 8BW49EA (GittiGidiyor)
6. HP Power 15-DK0013NT (Trendyol)

UYES

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Monsterlara bir bak derim mühendislik okuyan kardeşime uzun araştırmalar sonucu aldım.
İçini istediğin gibi modifiye edebiliyorsun fiyat değişiyor o sebepten model vermek anlamsız olur.
Çok memnunuz bu arada.

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Monsterlara bir bak derim mühendislik okuyan kardeşime uzun araştırmalar sonucu aldım.
İçini istediğin gibi modifiye edebiliyorsun fiyat değişiyor o sebepten model vermek anlamsız olur.
Çok memnunuz bu arada.
tulpar serisi mi abra serisi mi aldınız ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

dell kalite anlamında iyi mi ? Beğendiğim modelleri var çünkü

Bence monster alma iyi olduğunu düşünmüyorum asus ya da msı alabilirsin
sence monster neden iyi değil açıklarmısın merak ettim

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben sana kendi listemdeki bilgisayarlarıda yazayım. 6 tane alternatif var ve 7500 TL'nin üzerine çıkmıyor:

1. Casper Excalibur G770.1030-81H0X (Trendyol)
2. HP Pavilion Gaming 15-DK0017NT 8UF06EA (Trendyol)
3. HP 15-ec0008nt 8BR13EA (GittiGidiyor)
4. Casper Excalibur G770.9300-B5H0X (Trendyol)
5. HP Pavilion Gaming 15-ec0007nt 8BW49EA (GittiGidiyor)
6. HP Power 15-DK0013NT (Trendyol)
çok teşekkür ederim

UYES

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Açıklarım, Birincisi diğer firmalara göre fiyat performans ürünü, Aynı özelliklerle farklı markalarda markanın hava parasını veriyorsunuz bunda öyle birşey onlara göre daha az. Ayrıca sen bilgisayarı istediğin gibi değiştirebilirsin örneğin ram az geldi bunu yükseltebilirsin markasını değiştrebilirsin vsvs yani kendine göre ayarlayabilirsin. Siparişini internetten oluşturabilirsin ister evine gelir istersen gider alırsın ben gidip almıştım kadıköyden.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Genelde asus. msi, monster ve lenovo tercih ediliyor. Ben markanın aşırı fark yarattığını düşünmüyorum. Msi ve asus biraz pahalı olduğundan lenovo ve monster tercih ederim. Aynı özelliklere marka için 500-1000TL fazla vermeye değmez.

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Abra aldım hocam
peki sizce mühendislikte huma serisi iyi olur mu ? abra serisini seçme nedininizi açıklarmısınız?

Açıklarım, Birincisi diğer firmalara göre fiyat performans ürünü, Aynı özelliklerle farklı markalarda markanın hava parasını veriyorsunuz bunda öyle birşey onlara göre daha az. Ayrıca sen bilgisayarı istediğin gibi değiştirebilirsin örneğin ram az geldi bunu yükseltebilirsin markasını değiştrebilirsin vsvs yani kendine göre ayarlayabilirsin. Siparişini internetten oluşturabilirsin ister evine gelir istersen gider alırsın ben gidip almıştım kadıköyden.
ben kredi kartına taksitle alıcam ama fark koyuyor başka sitelerden monster almayı düşünüyordum

Genelde asus. msi, monster ve lenovo tercih ediliyor. Ben markanın aşırı fark yarattığını düşünmüyorum. Msi ve asus biraz pahalı olduğundan lenovo ve monster tercih ederim. Aynı özelliklere marka için 500-1000TL fazla vermeye değmez.
sizce lenova thinkpad serisi nasıl ?

UYES

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
peki sizce mühendislikte huma serisi iyi olur mu ? abra serisini seçme nedininizi açıklarmısınız?

ben kredi kartına taksitle alıcam ama fark koyuyor başka sitelerden monster almayı düşünüyordum
Hocam Kardeşim İtüde Kimya müh. okuyor, Phaytondan autocad vs her programı kullanıyor hiçbir sorunla karşılaşmadı. abra daha çok oyun bilgisayarı ve bu programlarada yeterli oluyor.

sizce lenova thinkpad serisi nasıl ?
Ben yarısını kartla taksit yarısını nakit vermiştim

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam Kardeşim İtüde Kimya müh. okuyor, Phaytondan autocad vs her programı kullanıyor hiçbir sorunla karşılaşmadı. abra daha çok oyun bilgisayarı ve bu programlarada yeterli oluyor.

Ben yarısını kartla taksit yarısını nakit vermiştim
Ben işte satış mağazalarının olduğu yerde bulunmuyorum benim aklımdaki ödeme şeklide yarı nakit yarı taksitti

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Dell iyidir sıkıntı çıkarmaz.

Reaksiyon puanı
16,118
dell'in de linux desteği iyi linux mint kur kullan bişey aramazsın. kardeşim hiç anlamaz o dell deyince deli eder seni dell diyor esas deli o.

Son mesajlar