Laptop aniden kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

ChGunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selam, elimde Lenova İdeapad var. Şimdiye kadar oyun(LoL) oynarken herhangi bir problem çıkmıyordu. Son zamanlarda oyun yükleme ekranı bitip oyuna geçince bilgisayar kendini kapatıyor. Oyun yükleme ekranındayken alta verdiğim zaman oyun açılsa bile kapanmamakta fakat açılmış oyunu ekrana aldığımda yine aynı problem yaşanmakta. Sürücülerin eski ve yeni versiyonlarında denedim, bilgisayarı açıp temizledim, ölmüş bataryayı çıkartıp öyle denedim fakat yine de sorun devam etmekte.(Oyuna girerken de hissedilir bir sıcaklık olmamakta, ölçemiyorum da çünkü oyuna girer girmez kapanıyor. )Sorun ne olabilir, şimdiden teşekkür ederim.
Ekran Kartları
GeForce 940MX
Intel(R) HD Graphics620

İşlemci
İntel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz 2.71 GHz

Ram
8 GB

KOxyGeNK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
ekran kartların kötü olduğun içindir belki benim de aynı sorun toshiba laptopumda var

ChGunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartların kötü olduğun içindir belki benim de aynı sorun toshiba laptopumda var
1) İki buçuk seneye yakın oyunu sorunsuz oynamaktaydım son zamanlarda bu durum ortaya çıktı. Fakat yeni gelen güncellemeler kaynaklı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, bu problem BurnInTest in 3D testini başlattığım zaman da olmaya başladı ki daha önceden bu testi yaptığımda sonuna kadar dayanıyordu.

KOxyGeNK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
kaç yıldan beri sizde laptop

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
1) İki buçuk seneye yakın oyunu sorunsuz oynamaktaydım son zamanlarda bu durum ortaya çıktı. Fakat yeni gelen güncellemeler kaynaklı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, bu problem BurnInTest in 3D testini başlattığım zaman da olmaya başladı ki daha önceden bu testi yaptığımda sonuna kadar dayanıyordu.
Test zarar vermiş olabilir

Reaksiyon puanı
10,560
Gpu da problem var gibi. Devreye girince kapandigina gore ?

ChGunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia denetim masasindan 940mx i aktif edersen anlasilirda sonrasinda nasil acarsin bilemiyorum ?
Nvidia denetim masasından Her iki ekran kartını da denedim, hatta risk alıp aygıt yöneticisinden sırayla devre dışı bile bıraktım fakat ikisinde de bir problem yaşamadım :D