Laptop açılmıyor !

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
öncelikle merhaba.
bende hp pavilion dv 5000 bilgisayar var (1gb ram 256mb ekran kartı 1.6ghz intel genuıne çift çekirdek)
bilgisayarı kapatıp koydum kendiliğinden açılmış (bikaç gün önce klavyeye az bişey çay gelmişti). baktım ekran kaymış vaziyette. hemen kapattım yeniden açtım hp yazılı ekran geliyor sonraki adıma geçerken rest atıyor (fanlar kesilip tekrar başlıyor). pili çıkarıp taktım sorun hala devam ediyor. başına gelen veya bilgisi olan yardım ederse sevinirim :)

Tekn01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fanın bozulmuş olabilir. Fan çalışmadığı zaman bilgisayar kendini kapatır.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
hayır.fan çalışıyor bugün rami işlemciyi ve saat pilini söktüm temizleyip taktım ama hala aynı açılırken tekrar rest atıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

güncel

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
hdd gitmiştir.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Yeterli bilgi veremediğin için saçma sapan cevaplar alıyorsun.
En sağlıklı cevabı ben vereyim.

En yakın bilgisayarcıya git, olanı eksizsiz şekilde anlat.
Laptop bu bozulur, üzerine çay dökülür, kar topu düşer, bebek sıçar... utanacak çekinecek bişey yok.

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
öncelikle merhaba.
bende hp pavilion dv 5000 bilgisayar var (1gb ram 256mb ekran kartı 1.6ghz intel genuıne çift çekirdek)
bilgisayarı kapatıp koydum kendiliğinden açılmış (bikaç gün önce klavyeye az bişey çay gelmişti). baktım ekran kaymış vaziyette. hemen kapattım yeniden açtım hp yazılı ekran geliyor sonraki adıma geçerken rest atıyor (fanlar kesilip tekrar başlıyor). pili çıkarıp taktım sorun hala devam ediyor. başına gelen veya bilgisi olan yardım ederse sevinirim :)

Anladığım kadarıyla ekran bölünmüş... Bu ekran çipi hatasıdır.
BGA Rework işlemi gerektirebilir. HP DV serileri bu konuda ün yapmış modeller.Çok sık ekran çipi arızası vermekte

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
olay çözüldü yazılımsal olarak. format ekranı gelmiyodu ve cd okumuyodu bi ara denkgeldi okudu ve format atabildim.

berkaysavci

Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Reaksiyon puanı
1
kardeş eğer döktüğün çay hdd ye veya bios bölümüne geldiyse şansın yok.