Laptop açılırken ekran gıri oluyor ..

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acer aspire 5520 model laptobum var internette gezerken birden bire bilgisayar dondu reset attım birdaha hiç açılmadı bilgisayarın açma düğmesine basıyorum açılır ekran oldugu gibi gri siyah kirli bir renkte kalıyor bios ayarlarına giremiyorum bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan ricam bana yardımcı olmaları iyi forumlar...

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı olmasa bile biosa girebilirim yanlışmıyım daha geniş bilgisi olan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
ekran kartı olmasa bile biosa girebilirim yanlışmıyım daha geniş bilgisi olan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum.

Yanlışsın. Ekran kartı olmadan ekrana görüntü sağlayamazsın. Gözün olmadan görebilir misin ? :) Ekran kartın yanmış olabilir.

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp :)Öğreniyoruz işde

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ekran çipinde arıza var. Bu modellerde sıklıkla görülen problem 5520,5520g

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Elma suyu harici bir monitor bul ve notebooku vga kablosu ile monitöre bağlar görüntüyü ordan almaya çalış. Eğer görüntü gelmiyorsa cihazdaki ramleri cıkar ve tek ramle calıştır. yine görüntü gelmiyorsa ya ekran kartı chip bozulmuştur ya da boardtan ekrana giden flex kablosu hasar almıştır. Ekran gri olduğu için Kuzey chipi invertöre voltaj basıyor. Kuzey temiz gibi görünüyor.

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamir edilebilir bişeymi yoksa yeni bir ekran kartımı lazım.

Birde bilgisayarın alt kapagını açıp baktım birşey dikkatimi çekti giri ekran gelmeden önce fan duruyor gri ekran geliyor fan dahada çalışmıyor .

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ekran çipiyse 120 Lira masrafı var. Haftada bi tane gelir teknik servise bu notebook'tan genel arıza aynı. Ekran çipi

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Fanın durması normaldir. Hangi şehirdesin?
Meslek olarak bu işi yapıyorum. Ekran kartı ısıtma ile cözülebilecek bir durumda görünüyor yada chipte balon oluştu ise yeni ise değiştirilir. Ben tamir ile uğraşmak istemiyorum dersen sıfır olarak ekran kartı bulabilirsin. Tavsiyem sıfır olarak almandır. Bga işlemleri şanstır ve 6ay ile 1 yıl arası ömür verilir.

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elma suyu harici bir monitor bul ve notebooku vga kablosu ile monitöre bağlar görüntüyü ordan almaya çalış. Eğer görüntü gelmiyorsa cihazdaki ramleri cıkar ve tek ramle calıştır. yine görüntü gelmiyorsa ya ekran kartı chip bozulmuştur ya da boardtan ekrana giden flex kablosu hasar almıştır. Ekran gri olduğu için Kuzey chipi invertöre voltaj basıyor. Kuzey temiz gibi görünüyor.
Harici monitor olarak masaüstünün monitörünü denedim görüntü gelmedi dediklerini daha önce başka bir arkadaşın aynı sorundan açtıgı konuda okumuşdum ramleri çıkarttım tek ram çalışdırdım gene randıman alamadım arkadaşın açtıgı konuda 2 örnek resim var o resmler benim sorununla aynı
http://img4.imageshack.us/img4/6255/156496200911163224.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/4785/1564962009111632229.jpg

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İstanbuldaysan getir bizim servise yapalım 1 ay garanti veriyoruz.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sana tavsiyem bulunduğun şehirde sadece bu işi yapan teknik servislere başvurman. Öyle her yerde bilgisayarcıyım teknik servisim. Hem ürün satarım hep servis veririm diğen kuruluşlara gitmemen. İşlem sonuçunda garanti istemek. Eğer sıfır ekran kartı alırsan ekran kartını görmeden cihaza taktırma ikinci el kullanılmış ürünü güzelce temizleyip sıfır diye takmaya çalışabilirler. güzelce incele ve en az 1 yıl garanti vermelerini sağla.

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran çipiyse 120 Lira masrafı var. Haftada bi tane gelir teknik servise bu notebook'tan genel arıza aynı. Ekran çipi
Laptobu 1 ay önce 250 liraya aldım sağlam bir masa üstü bilgisayarım var sadece küçük işlerde oturma oadasının sıçaklıgında kullanmak için :) tek sorunu sarj olmaması idi yeni bir batarya lazımdı şimdi yarısı kadar 120 lira masfar çıkarttı ücuz etin yahnisi yavan olurmuş :)

--- Mesaj Güncellendi ---

İstanbuldaysan getir bizim servise yapalım 1 ay garanti veriyoruz.
Malesef izmirdeyim .

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
1 ay garantili tamir için 120 tl çok ama çok büyük bir ücret. Abdurahman arkadaşımız ürünü senden alacak ve anlaşmalı olduğu yere verecek aracı parasını da hesaplarsak chip değiştirme işlemini kesinlikle yapmayacaklardır. Direk ısıtıp geri verecekler bunu ömrü en az 3 ay olur kartın yenisi 200-250tl gibi fiyatlarla bulunabilirken.

İzmirde yaptırmak istersen yardımcı olabilirim.
Pm at

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
üstüne bastın :) gel sen bizim buraya ümraniyeye profesyonel ekibimizi gör ondan sonra kendin karar ver. İstersen sıfır pilde ayarlarız ;) 120 dedikte pazarlık yaparız sorun değil :)

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
güzel abim aracı değilim ben teknik serviste çalışıyorum sadece yardımcı olmak istedim :) ayrıca ısıtma olmaz sıfır çip takılır borda. Ha isterse sıfır ekran kartıda takabiliriz evet fiyat o civar :)

[MENTION=56102]Hangman35[/MENTION]
ustam istanbula yolunuz düşerse yerimizi gelin görün herzaman bekleriz :) sizde bu işi yapıyorsunuz sanırım :)

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
güzel abim aracı değilim ben teknik serviste çalışıyorum sadece yardımcı olmak istedim :) ayrıca ısıtma olmaz sıfır çip takılır borda. Ha isterse sıfır ekran kartıda takabiliriz evet fiyat o civar :)

@Hangman35
ustam istanbula yolunuz düşerse yerimizi gelin görün herzaman bekleriz :) sizde bu işi yapıyorsunuz sanırım :)

İnş. yolum düşerse gelir cayınızı içerim.

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8

Samed3806

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aynı sorun bendede var pc alırken hiçbir yazı gelmeden gri ekran geliyo ve orda kalıyo ne yapmalıyım