Laptobumun ekran kartı ve ramini yükseltmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Benjo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, alet dell inspiron n5110 eylül 2011 de aldım hala gideri var ancak yükseltmek istiyorum rami kendi sitesinde up to 6 yazarken başka yabancı türkçe mecralarda 8 olarak yazıyor hangisi doğru ilk sorum bu ikinci olarak rami 4 GB ama 2+2 olarak mı takılı yoksa direk 4 GB lık bir tane mi var? Üçüncü sorum ise şayet ekran kartıda değiştirilebiliyorsa herhangi bir ısınma vs. gibi problem yaşamayacak şekilde en fazla kaça kadar yükseltebilirim ve bunu nasıl öğrenebilirim şu anda yanlış hatırlamıyorsam nvidia 520 gtx olması lazım şimdiden teşekkürler

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
O bilgisayrım sökülmesi pek kolay değildir. Ram yuvalarının biri anakartın diğer tarafında. 2+2 vardı benim söktüğüm iki 5110'da. Ekran kartın harici değil zannedersem. Yükseltme şansın yok. Ram 8GB olur. SSD tavsiye ederim.

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Merhaba, alet dell inspiron n5110 eylül 2011 de aldım hala gideri var ancak yükseltmek istiyorum rami kendi sitesinde up to 6 yazarken başka yabancı türkçe mecralarda 8 olarak yazıyor hangisi doğru ilk sorum bu ikinci olarak rami 4 GB ama 2+2 olarak mı takılı yoksa direk 4 GB lık bir tane mi var? Üçüncü sorum ise şayet ekran kartıda değiştirilebiliyorsa herhangi bir ısınma vs. gibi problem yaşamayacak şekilde en fazla kaça kadar yükseltebilirim ve bunu nasıl öğrenebilirim şu anda yanlış hatırlamıyorsam nvidia 520 gtx olması lazım şimdiden teşekkürler
ancak ram takviyesi yapabilirsin monster semruk yoksa ekran karti upgrade yapamazsın anakarta gömülüdür birde laptop ekran kartı Türkiye de kolay kolay bulamazsın.