Lactobacillus Gasseri Mucizesi: Bir probiyotikle sindirim problemi nasıl çözülür?

Bu konuyu okuyanlar

ysfknn78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzun yıllar devam eden kabızlık ve diğer sindirim problemlerinden bıkmıştım. Defalarca doktora gitmeme rağmen bir sonuç alamadım. Ayrıca düzenli olarak diyet ve spor yapmama rağmen kilo veremiyordum. En son geçen ay bir diyetisyene gittim ve sindirimimi düzenlemem gerektiğinden bahsetti. Bunu da probiyotik gıda takviyesi kullanarak yapabileceğimi söyledi. Bana lactobacillus gasseri kullanmamı önerdi. Hakkında çok fazla bilimsel makale var ve güvenilir bir ürün. Ülkemizde sadece microbiome markasında varmış. İnternetten satın aldım ve kullanmaya başladım. Gerçekten inanılmaz. Kabızlık problemim neredeyse yok oldu. Herkese tavsiye ederim.

Lactobacillus Gasseri Nedir?
Lactobacıllus gasseri, yüksek oranda insan bağırsağında kolonize olmuş probiyotik özellikli bir laktik asit bakterisidir. İnsan vücuunda; ağız,ince bağırsak,kalın bağırsak ve kadınlarda vajina florasında varlık gösteren bir probiyotiktir.Bağırsak sağlığını geliştirme yeteneğine sahiptir. Farelerle yapılan deneylerde rotavirüs kaynaklı ishali önlediği görülmüştür. Tahrişten kaynaklanan bağırsak iltahabını önleyici etkiye sahiptir. Kan kolestrol düzeylerini kontrol edebilme özelliğine sahiptir.Karın bölgesindeki yağlanmayı kontrol altında tutabilme özelliğine sahiptir. Yapılan çalışmalarda tavşanlardan yağ gözeneklerinin genişlemesini önleyen ve aynı zamanda aşırı kilolu insanlarda iç organlardaki yağlanmayı da azaltmaya yönelik etkiler göstermiştir.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Nereden alcağız bunu bende bağırsak iltihabı var çok kötü kabızım.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Probiyotik olarak kefir ve yoğurt tüketebilirsin.

ysfknn78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kefir ve yoğurt kesinlikle kullanılmalı; ancak ileri seviye kabızlık durumunda etki etmiyor ne yazık ki.