Kuvvet Ordudur

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ulusal bir devleti yıkmak için oynanan oyunlar arasında halk ile ordunun açılması gerekir... Tabii içinizde bağımsız yaşama arzusu varsa buna engel olunmalı...

Son düzenleme:

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
şimdi bu kemalist bir düşünce ise bunu 21. yy entegre etmek isteyenlerin görüyoruz halini.ergenekon mudur agarta mıdır maganda mıdır nedir? Ayrıca ulus devlet anlayışı felan onlar hikaye Atatürk şu an yaşıyor olsa kendi düşüncelerinin geçerliliğini yitirdiğini kabul eder ve Kemalizmi başka bir yöne çeker.Sonuçta bu Kur'an değil ki asırlarca ayakta kalsın da hiç değişmesin dogma olsun

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hepimiz Mehmetcikken devasa bir orduya sahip olma mantıgı neden?Daha büyük yerine daha teknolojik (teknolojisini kendisi üretebilen) profesyonel bir ordu daha mantıklı,vatana hizmet sadece askerlikle olmaz derim.Aslında ben zorunlu (6-12-15 ay)askerligede karşıyım ama şimdi beni vatan haini ilan edebilirsiniz konuyu fazla uzatmayayım ...

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@Group XR
Bazıları için hikaye olabilir; çünkü, ulusal bağımsızlık nedir ve nasıl kazalınmıştır bilemeyebilirsiniz; bazıları size bu duyguyu hissettirmeyecek bazı şeyler anlatmış olabilirler. Olabilir. İhtimaldir. Ancak bilesiniz ki yabancılar ulusal bağımsızlıklarını korurken bize n"e ulusal bağımsızlığı diye" (sizler de onların ağzından konuşuyorsunuz) soru soruyorlar... Haklısınız. Size böyle göstermişler. Siz bağımsızlık duygusunu yaşayamadığınız için ne anlarsınız bağımsız yaşamaktan?.. (Ağır gelmişse kusura bakma.) Onca ölen insana yazık ki ne yazık... :(
----------------------------------------
@Wolker
Amerikanın orduya sürekli asker aldığını ve yıllık 100 küsür milyon dolarla bütçe ayırdığından haberin var mı? Teknolojiniz ne kadar iyi olursa olsun, oraya nükleer bomba atın ama o topraklara askerinizle girmedikten sonra orayı almış sayılmazsınız...

Son düzenleme:

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Tabiki ordumuzu sevip ona sahip çıkmalıyız.evet ordumuz çok önemlidir ama ordumuzun mensuplarıda insandır hatada yapar suçta işleyebilir ordumuzu koruyacağız seveceğiz diye bunları görmezden gelemeyiz üstünü örtemeyiz.içlerinden o rütbelere layık olamayanların görevini kötüye kullananların olmasıda ordumuzun tamamını bağlamaz fakat suçlularda cezasız kalamaz.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ben ulusal bağımsızlıktan söz etmiyorum totaliter populist üniter ulus devlet anlayışına sahip insanlardan söz ediyorum ben bir kürt olmadan bu ülkede kürtlerin ayrımını kabul etmez iken sizin o taraftarı olduğunuz anlayış pkk yı da bugüne kadar gelen sorunları da kendi tarihimizi tartışmamayı çözüm bulamamayı da doğurdu

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sen kalk işlemedik suç buırakma ondan sonra savun!! Olmaz öyle şey. Daha dün Hizbullaha küfretmiyorduk koro şeklinde. Şİmdi Ergenekonun piyonu olduğu ortaya çıktı kimsede tık yok. Ergenekoncu hainler biz vatan için yaptık diye iki cümle sarfediyorlar, aynen kurtlare vadisi ağzıyla ve aklı yetersizlerde ağzıları açık herşleyi yutuyorlar. Ayrıca yukarıda altında Mustafa Kemal'in imzasınınn olduğu yazının gerçekliğindne şüpheliyim!!! Aslında şüpheli bile değilimde işte formalşite icabı!!! Ne de olsa kedine Atatürkçü diyen hain bağnazların yalanlarının ardı arkası kesilmiyor!!

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@GroupXR
Arkadaşım sen benim neyi nasıl düşündüğümü biliyor musun ki? Benim ne olup olmadığımı bilmediğin gibi bilmiyorsun. Adamların amacı bizi birbirimize düşürmek. Bunun için türlü türlü oyunlar yapıyorlar. Ama siz alışmışsınız bir kere, size birşey diyince hemen "tü kaka" demeye. Amerika'da tek çeşit eğitim veriliyorken bizde niye anadolu lisesi, süper lise, vs var? Çünkü çeşitli düşünceler çıkarsa o topluluğu uçuruma götürmek daha kolaydır. Biz burda birlikten bütünlükten bahsediyoruz. Ayrıca siz Milli Eğitim Bakanlığı'nın bağlı olduğu komisyonun başında 4 Türk ve 4 Amerikalı'nın olduğunu ve eşit oy alındığında son kararı da bunların başındaki bir Amerikalı'nın verdiğini biliyor musunuz? Bir de Kürt etniklileri neden illa ön plana çıkartıyorsunuz? Osmanlı Devletin'in yıkılma sebepleri arasında etnik ayrımcılığın ön planda olduğunu biliyor musunuz? Yunanistan'ın nasıl bağımsızlık kazandığından haberin var mı? Peki Çekoslavakya'nın Çek Cumhuriyeti ve Slovakya olarak bölündüğünden haberin var mı? Slovakya'dan bir Yugoslavya çıktığından haberin var mı? Yugoslavya'dan Karadağ ve Sırbistan çıktığından haberin var mı? Sırbistan'dan Sırbistan ve Kosava çıktığından haberin var mı? Yok gibi de... Saygılarımla...
----------------------------------------------------------------------------
@quazar
Mahkeme sonuçlanmadan, insanların üzerinde hiçbir kesin suç yokken sizin yaptığınız hukuka sığıyor mu? Üzüldüm. Hukuktan bahsederken böyle bir yorum yapmanız üzücü...

Son düzenleme:

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
@GroupXR
Arkadaşım sen benim neyi nasıl düşündüğümü biliyor musun ki? Benim ne olup olmadığımı bilmediğin gibi bilmiyorsun. Adamların amacı bizi birbirimize düşürmek. Bunun için türlü türlü oyunlar yapıyorlar. Ama siz alışmışsınız bir kere, size birşey diyince hemen "tü kaka" demeye. Amerika'da tek çeşit eğitim veriliyorken bizde niye anadolu lisesi, süper lise, vs var? Çünkü çeşitli düşünceler çıkarsa o topluluğu uçuruma götürmek daha kolaydır. Biz burda birlikten bütünlükten bahsediyoruz. Ayrıca siz Milli Eğitim Bakanlığı'nın bağlı olduğu komisyonun başında 4 Türk ve 4 Amerikalı'nın olduğunu ve eşit oy alındığında son kararı da bunların başındaki bir Amerikalı'nın verdiğini biliyor musunuz? Bir de Kürt etniklileri neden illa ön plana çıkartıyorsunuz? Osmanlı Devletin'in yıkılma sebepleri arasında etnik ayrımcılığın ön planda olduğunu biliyor musunuz? Yunanistan'ın nasıl bağımsızlık kazandığından haberin var mı? Peki Çekoslavakya'nın Çek Cumhuriyeti ve Slovakya olarak bölündüğünden haberin var mı? Slovakya'dan bir Yugoslavya çıktığından haberin var mı? Yugoslavya'dan Karadağ ve Sırbistan çıktığından haberin var mı? Sırbistan'dan Sırbistan ve Kosava çıktığından haberin var mı? Yok gibi de... Saygılarımla...
----------------------------------------------------------------------------
@quazar
Mahkeme sonuçlanmadan, insanların üzerinde hiçbir kesin suç yokken sizin yaptığınız hukuka sığıyor mu? Üzüldüm. Hukuktan bahsederken böyle bir yorum yapmanız üzücü...

Kullanıcı arkadaşım konuyu gayet güzel açıklama getirmiş, kendisine teşekkür ederim.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
görüldüğü gibi hepimiz toplumsal hassasiyetin doruğundayız herhalde ülkeyi ulusalcılar liberaller diye ikiye bölecek değiliz

herkesin görüşü kendine saygılarımla

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@kullanıcı kardes gayet gusel seyler yazmıs gerci yazacakta aslında pek bisey yok zaten eminim herkes ordumuz olmasaydı su an ne halde oluyor oldugumuzu tahmin edebilir ...

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ordumuz, Türk biriğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir.

M.Kemal ATATÜRK

Moderatör Notu:
Bazı arkadaşlarımız "Kuvvet Ordudur" konusunda ordumuzudan değil, son günlerde Türkiye gündeminde olan bir konu ve olay hakkındaki görüşlerini dile getirmek istediler sanırım. Ama bir takım olaylara yada kişilere bakarak ordumuzu değerlendirmeye almamız biraz mantıksız. Nitekim, ordumuz olmasaydı şu an bu konumumuzda olamazdık. Örnek vermeme gerek yok, ülkemizin jeopolitik konumunu biliyorsunuz. Etrafımızdaki devletleri ve üzerimize oynanmaya çalışan oyunları bertaraf edebiliyorsak, bunda politika dışında ordumuzun da etkisinin olduğunu unutmamalıyız.
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu yazıyı başlatan militarist kardeş acaba askerliğini yapmış mı merak ediyorum ???

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu yazıyı başlatan militarist kardeş acaba askerliğini yapmış mı merak ediyorum ???

Kimin askerlik yapıp yapmadığı bizi ilgilendirmez Özgür Hoca.
Özgür bir ülkede yaşıyoruz ve herkes kanunlar çerçevesinde istediğini yapmakta serbesttir. Lütfen böyle polemik yaratacak konular açmayalım.

Teşekkürler.

veritas_7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi de 15 tatildeyim.

Karnem yıldızlı pekiyi.

Aslında karne bahane maksat konuyu hortlatmak.

Arka arkaya mesaj yazmak yasak arkadaşım.Forum Kuralları'nı tekrar bi gözden geçir istersen.;)

Ayrıca yazdığın şeyin konuyla ne alakası var.

Hayır, anlamıyorum konuna 100 tane mesaj yazılınca egonu mu tatmin etmiş oluyorsun?:icon_-1:

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Arka arkaya mesaj yazmak yasak arkadaşım.Forum Kuralları'nı tekrar bi gözden geçir istersen.;)

Ayrıca yazdığın şeyin konuyla ne alakası var.

Hayır, anlamıyorum konuna 100 tane mesaj yazılınca egonu mu tatmin etmiş oluyorsun?:icon_-1:

Benim ahlak anlayışıma göre 12 saat içinde ard arda mesaj yazmak yasaktır.

2 mesajım arasında 1 yıl fark var!

Konu hakkında yorumunu yapıp, üzümünü ye sen!

--------

Üşenmedim gurur meselesi yaptım!

http://forum.shiftdelete.net/oyun/69248-mirrors-edge.html ilk sayann sonu, ikinci sayfanın başı!

Yani sen bu konudan rahatsızsın aslında.

Ordudan.

Atatürkden...

veritas_7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim ahlak anlayışıma göre 12 saat içinde ard arda mesaj yazmak yasaktır.

2 mesajım arasında 1 yıl fark var!

Konu hakkında yorumunu yapıp, üzümünü ye sen!

Hmm ahlak...Ahlak neydi ya?Unuttum.Yav şu bizim forum kurallarını ve anayasamızı da senin ahlak anlayışına göre tekrar mı düzenlesek acaba ne yapsak sence hıı?

Hea bir de aradan 1 yıl geçtikten sonra ve konuyla alakasız olan bir mesaj yazmak.Ve de bu mesajı banlanan bir kişiye cevap olarak yazmak.Yahu bunlar senin ahlak anlayışına da uyuyor mu?Şu ahlak anlayışını bizimle de paylaşsan da benim gibi cahil kişiler de biraz bilgilense iyi olmaz mı sence?

Ayrıca bu gereksiz tartışmadan dolayı herkesten özür dilerim fakat insanların yanlışlarını düzeltmemiz lazım hele ki bu insanlar Türkiyemizin geleceği ise.

Hey lütfen konuyu çarpıtıp polemik yaratmaya çalışma ben Ordu ve Atatürk'den rahatsız olduğuma dair hiçbir kelime ve anlam ifade etmedim.İnsanları karalamak için uğraşıyorsun bu işe Ordu ve Atatürk gibi milli duygu ve düşüncelerin oluşturan ve bu kadar önemli kavramları katma!Sakın!

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Hmm ahlak...Ahlak neydi ya?Unuttum.Yav şu bizim forum kurallarını ve anayasamızı da senin ahlak anlayışına göre tekrar mı düzenlesek acaba ne yapsak sence hıı?

Hea bir de aradan 1 yıl geçtikten sonra ve konuyla alakasız olan bir mesaj yazmak.Ve de bu mesajı banlanan bir kişiye cevap olarak yazmak.Yahu bunlar senin ahlak anlayışına da uyuyor mu?Şu ahlak anlayışını bizimle de paylaşsan da benim gibi cahil kişiler de biraz bilgilense iyi olmaz mı sence?

Ayrıca bu gereksiz tartışmadan dolayı herkesten özür dilerim fakat insanların yanlışlarını düzeltmemiz lazım hele ki bu insanlar Türkiyemizin geleceği ise.

Alıntı yaptığın mesajımı sen bu mesajı yazarken düzenledim ve o an bittin!

veritas_7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alıntı yaptığın mesajımı sen bu mesajı yazarken düzenledim ve o an bittin!

Tamam ben orada gerekli açıklamamı düzenleyerek verdim.Senle daha fazla tartışmayacağım. "ve o an bittin!" sözünden hangi amaçlarla konuştuğun belli oluyor.Fakat buna sakın bir daha ordu ve Atatürk'ü karıştırma bunlar çok ciddi konular ve sen bu ciddiyetin daha farkında bile değilsin.Bunda sonra başka mesaj yazıp olayı daha fazla uzatmayacağım.Büyü,öğren,sonra konuş...

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Lütfen konu dışı tartışmalarınızı buraya taşımayın arkadaşlar.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Ortamı germeye yönelik hiç gereği olmayan bir mesaj