Kütüphane deki Youtune engeli

Bu konuyu okuyanlar

Mert.oguzhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar nerdeyse her gün belediyenin kütüphanesini kullanıyorum ders çalışmak için. İnternet var ama bütün sosyal medya engelli. Bana sadece youtube lazım oda ders konuları izlemek için. Android de bu engeli aşmanın bir yolu var mı? (Vpn denedim ama vpn servisine bağlanmadı)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu engeli aşmanın tek yolu kafalardaki herşeyi yasaklamaya meyilli düşünceleri değiştirmektir.
Youtube yasakladığında oradaki ders anlatan, teknik bilgi anlatan videolar da yasaklanmış oluyor, bunu anlatmaktır.

Mert.oguzhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu engeli aşmanın tek yolu kafalardaki herşeyi yasaklamaya meyilli düşünceleri değiştirmektir.
Youtube yasakladığında oradaki ders anlatan, teknik bilgi anlatan videolar da yasaklanmış oluyor, bunu anlatmaktır.
Yani diyorsun ki bir çaresi yok :D
Anlatmaya çalıştım resmi kurum falan filan dediler. Oraya giden adamın minecraft izlicek hali yok ya

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Windowsa Proxy Kurma

Zamanında yazmıştım ama bizim milletin kafası sadece hazır lokmalara çalışıyor vpn gibi tor gibi hiçbir işe yaramayan şeylere

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Çaresi var aslında ama onu da engelliyorlar, sonra yeni bir çare çıkıyor onu da engelliyorlar, bu döngü böyle devam ediyor.
Sorun şu ki her yeni çare bir öncekinden daha yavaş oluyor ve şu anki çözümler artık hız olarak çok düşük.
Onlar da engellenince teoride olmasına rağmen pratik olarak hiçbirşey kalmayacak(hız düşüklüğünden ötürü), İran gibi internet yerine intranet altyapısı yapıp herşeyi yasaklayabilirler, öyle bir durumda hiçbir şekilde çözümü yok.
Hatta bu yazıyı okuyan birilerinin aklına karpuz kabuğu sokmuş da olabilirim ama yasaklarla birlikte oradaki kaliteli içerikleri de engelliyorlar, bu düşüncenin yayılması lazım yoksa bu savaşın sonu kesin mağlubiyet.