Yardım Kurum IP kamera bağlantısı

karpuzlumidye

Öğrenci
28 Haziran 2024
4
5
3
Merhaba,
Okulda 5 modemimiz var, bununla beraber IP kameralarımız mevcutta.
Elektrik kesintisi ardından iplerde sorunlar yaşamıştık hallettim fakat kameralarda sorun yaşıyorum.

Bilgisayarım 172.16.32.7 IP adresi üzerinden internete bağlanmakta. Herhangi bir internet sorunu yaşamıyorum.

172.16.0.250 ve 172.16.0.249 IPsine bağlı kameraları; sistem odasındaki neutron cihazını VGA ile bağlandığım ekrandan kameraları görüntülüyorum.
Lakin odamdaki bilgisayardan kameranın IP bilgilerini, alt ağ maskesini ve ağ geçidini girmeme rağmen bilgisayarım IP kamera arayüzüne giriş yapamıyor.
Daha önceden belirttiğim 249-250 ile biten IP adreslerinden kamera kayıtlarına İnternet Explorer üzerinden erişim sağlayabiliyordum.
İki IP adresine de ping atamıyorum.
IP scannerdan da scan ettim belki yardımcı olur diye

Aşağıya da ilgili fotoğrafları ekliyorum.

Çok iyi anlamıyorum o yüzden anlaşılır ve adım adım nasıl yapmam gerektiği konusunda destek olabilir misiniz?
1000017670.jpg
1000017668.jpg

Ekli dosyalar

• 1000017619.jpg
    1000017619.jpg
    50.2 KB · Görüntüleme: 27

ozmen_celik

Software Developer
3 Mart 2012
578
318
63
39
1- öncelikle elektrik gidip gelmesiyle ipler değişmemesi lazım o yüzden static ip verin lakin dhcp aralığına koymayın o ipleri atıyorum dhcp yi 100 den baslatın ve 100 e kadar olan aralıktakileri ekleyin.
2- bir kameranın içine girip ayar yapmak için kendinizi o kameranın ip bloğuna alıp sonra kamerada düzeltin.
3- Ücretsiz yazılımlar vardı isimlerini unuttum 8 kameraya kadar ücretsiz ekelyebiliyor kullanabiliyorsunuz onlar yardımıyla bir araya toplamanız ve izlemeniz daha rahat olur.
4- ping atamıyor olmanız aynı ağda olmadığınız anlamına gelir birdaha gözden geçirin.

Bu bilgilerden öteye gitmek ücretli desteğe girer her ne kadar burası bir forumda olsa. Lakin bu yazdığım maddelere göre giderseniz sorununu kesinlikle çözülür.

İyi forumlar.