Kurtlar Vadisi nasıl bir dizidir?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
4a0c331c18cf92733e0ad340c31a590f.png

Efendi bir dizidir “Kurtlar Vadisi” (atv). Mesela dizi içinde hitap şekli olarak en çok “efendim” kullanılır. Sonra “abi, usta vesaire”...

Centilmen bir dizidir “Kurtlar Vadisi”. İngilizce’den devşirme bu kelimenin anlamını İngilizce manasıyla verir. Adam ağırlıklıdır. Kadınlar gelir ve giderler...

Meraklı bir dizidir “Kurtlar Vadisi”. Memleketin manşetlerini yakından takip eder. Bir yıl iç politika, öteki yıl diplomasi, bir sonraki yıl adli işler filan. Ama günlerin önemini göz ardı etmez; Sevgililer Günü’nde aşk kokan bir bölümle “unutmadık” mesajını verir...

Er meydanı bir dizidir “Kurtlar Vadisi”. Oyuncularını kendi içinden çıkardığı gibi en sıkı isimleri de kadroya ekler, sezonun en iyi kastını oluşturur...

Ve sonsuz bir dizidir “Kurtlar Vadisi”. Korkarım ki Polat olmadan da devam edebilecek kadar dişi bir senaryosu vardır, hikaye yürür gider...

Ve son olarak küçümsenmeyecek bir dizidir “Kurtlar Vadisi”. 10 sezon boyunca gün birinciliğini alabilen bir başka örnek yoktur. Uydu kanalları dahil olmak üzere yüzlerce kanal içinde. Nokta!

Mesut Yar / Posta

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
agir dizidir kurtlar vadisi, cok agir ilerler. bir bolumde izleyebilecegini aylara sigdirip bezdirirler mesela :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Araya saçma çıkışlar koymasalar çok iyi bir dizi olacak ama yok illa ki koyuyorlar. Birde çatışma efektleri filan çok basite alınıyor. Hani şuan ben kalkıp yapsam aynı efektleri yaparım. Biraz daha kaliteli bir şey bekliyorum ben. Adamlar sinema filmi gibi dizi çekiyor bunu onlar yapıyorsa sen de yapabilirsin. En azından ağaca sıkılan bir mermiden kıvılcım çıkmayacağını herkes bilir.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben kişi ve olayları iki kategori değerlendiririm iyi yada kötü bakarım yaptığı yada söylediği sözün varış yeri yada nedeni neresi iyiye mi gidiyor kötüye mi yada kötülüğe mi bu açıdan bakıldığında bana göre bu dizininde insanlara kötülük aşılamaktan başka verdiği bir şey yok sonuç bu dizi bana göre hem de çoook kötüdür.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşıma sormuştum bir gün neden izliyorsun bu diziyi diye : ''gündemle alakalı bir senaryosu var. gündemi anlatıyor demişti''

Bana saçma geliyor. yani sen neden kafanı çalıştırıp, gazteler oturumlar vs takip edip ip uçlarını birleştirmiyorsun ki? yani yorumlayamıyor musun sen?

Ama 10 yıldır devam ediyor hemde izleyenler büyük bi tutkuyla takip ediyor.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Polat'lı Polat'sız, ben ölene kadar devam edebilir, izlerim, problem yok. Kara Şimşek devam etseydi onu da izlerdim. Leyla Mecnun'u da izlerim. Dizi dediğin vakit geçirmelik bir şey. Hoşuma gidiyorsa vakit geçirmek için izlerim. Varsa bir mesajı alırım, karım olur. "Dur ben bundan bir mesaj çıkarayım." amacıyla izlenmez ki bir dizi.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
psikopat erdal ile babası vardı bayılırdım bunlara :D
pusuyu da baya izledim ama bir yerde olaylar o kadar slowmotiona bağladı ki baydı beni bıraktım.
gündemi takip eden hatta gündem yaratan bölümleri vardı.

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
son 5-6 bölümü biraz düzeltti bence bakalım ne olacak:)

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kurtlar Vadisi'yle ilgili insanlarda oluşmuş olumsuz bir algı var, izlemeyenlerde bunu yıkmak oldukça zor.

Ben özellikle manevî ögelere ağırlık vermesinden dolayı seviyorum. İçerdiği sosyal mesajlar olsun, işlediği bağlılık teması olsun, vatan sevgisi olsun, Türklük vurgusu olsun, kazandırdığı ve hatırlattığı nice türküler olsun, bu aralar olmasa da her bölüm birilerinin elindeki kitapla insanlara verdikleri mesaj olsun sevmemi sağlıyor diziyi.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
izlemedim izlemeyeceğim benim için vakit kaybı olan bir dizidir :)
izleyene lafım yok.

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Bitmeyen bir dizidir . Ama baymıyoda milleti anlamıyorum ki 10 sene usanmadan izletir mi bir dizi kendisini :S .

İntikamı izlicem diyorum ama izleyemiyorum . Feodalist düşünce ve kapital güç yüzünden O abim yokmu o abim ...

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bitmeyen bir dizidir . Ama baymıyoda milleti anlamıyorum ki 10 sene usanmadan izletir mi bir dizi kendisini :S .

İntikamı izlicem diyorum ama izleyemiyorum . Feodalist düşünce ve kapital güç yüzünden O abim yokmu o abim ...

O kız için bile izlenir de, lanet olsun içimdeki vadi sevgisine :p

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Kişiye yaşlandığını söyleyen dizidir.

10 sene olmuş dile kolay.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Kendini her türlü izlettiren dizidir.

Osman Sınav'a ve Raci Şaşmaz'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Son 1 yıldır kendisinden fazlasıyla sıktıran dizidir..

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
İskendere kadar merakla izlerdim, ondan sonra s.çtı dizi.

Benim için 1-97 bölümlü Kurtlar Vadisi herşeydir.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
İntikamdan bahsediyom. :D
bildim oni :D
ben orijinalini ilk çıktığından beri izliyorum bereninkine de nasıl iyi çakma yapmışlar mı diye bakıyorum, bizdeki biraz sönük kalmış onu söyliyim bazıları da tam oturmamış müzikleri bile zayıf bence aşkı memnudan fazla entrika var onun gibi sağlam müzik altyapısı yok.

@Silence kim o ya bu kadın demişsin emily thorne mu amanda clarke mı? :mrgreen:

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Dizi dediğin ortalama 24 bölüm olmalı arkadaş. Fazlası zarar :p En kötü ihtimal 3 sezonda bitmeli :) Bu vadi 10 sezondur devam ediyor arkadaş yaaa lanet olsun :hammer:

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Şu Polat bi öleydi iyiydi. Pargalı bile öldü Polat hala hayatta...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şşştttt

[video=youtube;S51T13AvA0I]http://www.youtube.com/watch?v=S51T13AvA0I[/video]

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Her defasında izlemeyeceğim deyip,ertesi hafta izlediğin dizidir. Kurtlar vadisi.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Gidip haremi hürremi izleyeceğime içinde hiçbir sapkınlık konuları olmayan bir diziyi izlerim.Hangi dizi bu kadar tutuldu ? Burada bir başarı vardır.Umarım daha da devam eder.Türkçe olarak sadece Vadi izliyorum.Başkasınada bakmam.Bir ara Ezel vardı okadar.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bir bölümü 5 dakika izledim. Polat silahlı adamların mermilerine karşı sokakta yürür gibi yürüyordu. Ya muskası var ya da görünmez kalkanı. :)