Kurban bayramı tatili kaç gün?

Bu konuyu okuyanlar

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından 'Kurban Bayramı' tatilinin kaç gün olacağı merak ediliyordu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan, müjde gibi bir 'tatil' açıklaması geldi. Nabi Avcı, Kurban Bayramı tatilinin de muhtemelen 9 gün olacağını söyledi...

MUHTEMELEN 9 GÜN OLACAK

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili iç turizmde hareketlenmeye neden oldu. Kurban Bayramı, pazartesi başlıyor, dört gün sürüyor. Cuma günü de birleştirildiği zaman tatil yine dokuz güne çıkıyor. Kurban Bayramı tatili muhtemelen 9 gün olacak.

Kaynak : Hürriyet

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Çok çalışıyoruz tabii dinlenmek bizim hakkımız. 9 günlük tatil daha yeni bitmiş, işleri güçleri yok 2 ay sonraki tatili hesaplıyorlar şimdiden.
Bi cacık olmaz bu ülkeden.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
ben bu kadar tatile karşıyım bu nedir abi....

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Neden sadece cumaya bağlayıp hafta sonu birleştiği içinmi? Herkesin işi bir değil masa başında olmayıp tüm gün ayakta çalışan insanlar var 9 gün tatil veriliyor ama 9 gün tatil yapmayan insanlar var.

S

SDN Anonim 494645

SDN Okuru
Reklam sektöründe çalışan bir insanı hiç bir şekilde etkilemeyecek ve ilgilendirmeyecek olan bir tatil biçimidir :).

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
ruslar ülkeye gelmiyor turizmdeki açığın kapanması lazım o yüzden izinleri bol keseden dağıtıyorlar

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Sürekli tatil izin günlerini beklemek de saçmalık olmalı yinede verilsin verilmesin diyemem bayram sonuçta..Bu bayram tatil yapamadık doğru düzgün ama az kalmış zaten kurban bayramında ki tatili bekliyorum :)

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Neden sadece cumaya bağlayıp hafta sonu birleştiği içinmi? Herkesin işi bir değil masa başında olmayıp tüm gün ayakta çalışan insanlar var 9 gün tatil veriliyor ama 9 gün tatil yapmayan insanlar var.
haklısın kardeşim o konuda ama bazı kurumlar ve bazı sektörler de adamlar normalde bile yatıyor ondan söyledim ben...

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bu tatil resmi kurumlar içindir herzaman, özel sektör hiçbir zaman resmi verilen tatil günü kadar tatil yapmıyor.

zeynepp07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aynen sadece devlet kurumları için ama olsun bi tatilin 9 gün olduğunu bilmek güzel bir şey:)

Son mesajlar