Kuranla İlgili Video!!! Çok Önemlii

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
66
ya arkadaşım nasıl bi de boyle dusuneyım bole bısey olabılır mı yanı.. ben trance dinliyorum rock dinliyorum bunları dınlerken gunah mı işliyorum yani :) ya biraz kendınıze gelin ya inanamıyorum gercekten..
kerdeşim ben sana öyle bir şey dedim mi? anlamadan gelip konuşuyorsun. Dinleyip günah işlemiyorsan sorun yok. ben sana dedim mi rock dinlerken günah yazılıyor. rock veya başka şarkılar dinliyorsan o şarkılardan etkilenip günah işliyorsan ben dinlenmez dedim.
lütfen anlayıp eleştir.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
[QUOTEvirtual worms
rock un sözlerine bağlı. eğer erkeği veya bayanı baştan çıkaran bir bayan veya erkek sesiyse hayır dinleyemez.
niye dinleyemiyormuş.:thumbdown:. müftü edalarındasın da.. kimin ne dinleyip dinleyemiyeceğine islam mı karar veriyor..:thumbdown:cins cins konusmayın ya..[/QUOTE]

Ne saçmalıyorsun sen ? :D günah diyor , dinlerken elinden alıcak hali yok zaten. İnsanın nefsini azdıran her türlü şey yasakk kardeşim bu müzik olsa da bu başka birşey olsa da.. :) :) :)

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kerdeşim ben sana öyle bir şey dedim mi? anlamadan gelip konuşuyorsun. Dinleyip günah işlemiyorsan sorun yok. ben sana dedim mi rock dinlerken günah yazılıyor. rock veya başka şarkılar dinliyorsan o şarkılardan etkilenip günah işliyorsan ben dinlenmez dedim.
lütfen anlayıp eleştir.

yoo boyle bişey demedın dostm.. hemen hatırlamana yardımcı olayım; " eğer erkeği veya bayanı baştan çıkaran bir bayan veya erkek sesiyse hayır dinleyemez" dedin:yes:
beni bastan cıkarıo bazen ama gidip de gunah işlemıorm manyak mı ınsan sarkı dınleyıp gunah işlesın saka gıbısınız yaa off..

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler konu videodaki şarkı değil. Naptınız yaa

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ne saçmalıyorsun sen ? :D günah diyor , dinlerken elinden alıcak hali yok zaten. İnsanın nefsini azdıran her türlü şey yasakk kardeşim bu müzik olsa da bu başka birşey olsa da.. :) :) :)

bence sen sacmalıyorsun.. kime yasak neye gore yasak sen kımsın de yasak olduguna karar verebılıorsun anlamadm arkadasım.. bu zihnıyet ınsanların dınledıgı muzıge de yakında el atar zaten rahat olun:glare:

---------- saat 23:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:10 eklenmişti ----------

Of Berkecan yaaa, şaka gibisin yaaa, off... (Bkz: Tiki kızlar)
berkecandan da beterler :mrgreen:

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
bence sen sacmalıyorsun.. kime yasak neye gore yasak sen kımsın de yasak olduguna karar verebılıorsun anlamadm arkadasım.. bu zihnıyet ınsanların dınledıgı muzıge de yakında el atar zaten rahat olun:glare:

Yok estğfrllah benm ne haddime ben karar vermiyorum islamda bu şekilde karşılanıyor.Sen istediğini yap banane ben dindeki yerini hatırlatıyorum.Öyle düşünürsek de sen bişey olmuyorsun dimi? :yes:

Reaksiyon puanı
66
yoo boyle bişey demedın dostm.. hemen hatırlamana yardımcı olayım; " eğer erkeği veya bayanı baştan çıkaran bir bayan veya erkek sesiyse hayır dinleyemez" dedin:yes:
beni bastan cıkarıo bazen ama gidip de gunah işlemıorm manyak mı ınsan sarkı dınleyıp gunah işlesın saka gıbısınız yaa off..
sen görmemiş olabilirsin. ama ben görmüşüm. örnek veriyim mesela.
artık Tv den mi Pc den mi bir arkadaşımın arkadaşı bir video izlemiş ve o videoda kendine jilet atan birini görmüş ve hoşuna gitmiş oda kendine jillet atmış sence bu günah değil mi?oradaki videonun yerine bir şarkının veya rockun sözleride olabilir aynı şey sonuçta.
sence anlatığım olayda onu izlemesi günah değil mi?

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117

Hahaha dostum hatlar iyice karıştı o lafı uma350 demediki sadece alıntı yaparken karışıklık olmuş :D

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bir mucize görmeden iman etmem diyenler, daha başka neler görmek istiyorsunuz? Hadi bakalım. :)

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kendin bile bakabilirsin excel bilgin varsa. Mesela

Fatiha suresi
X:1 Sure sırası
Y:7 Ayet sayısı
Bakara suresi
X:2 Sure numarası
Y:286 Ayet sayısı

Yani yalan söyleyecek halim yok. hele bu konuda...
Öyle bişeyi kastetmedim doğruysa ne güzel :)

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
artık Tv den mi Pc den mi bir arkadaşımın arkadaşı bir video izlemiş ve o videoda kendine jilet atan birini görmüş ve hoşuna gitmiş oda kendine jillet atmış sence bu günah değil mi?oradaki videonun yerine bir şarkının veya rockun sözleride olabilir aynı şey sonuçta.

Bence deil.. neden deil cunku benım ızledıgımı dusunelım mesela izlerım gulup gecerım.. ben burda gunah işlemıs olmam.. aynı sekılde o da ızleyıp kendıne zarar vermemıs olsa yıne gunah olmazdı yanı benım gorusume gore ama o napmıs ızleyıp uygulamıs kendıne zarar vermıs ıste burda yaptıgı sey yanlıs artık kendını kesmesı gunah mı deıl mı onu bılemıorm sız daha ıı bılırsınız.. anlatabıldım mi:) ben musluman deılım bu arada sadece fıkırlerımı soyluyorum:flowers:

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Yavv tamam arkadaşım hangi şarkıyı koyayım söyleyin onu koyayım. Yalnız şarkının sözlerinde bi sorun yok onu belirteyim ... Ayrıca atıştığınız konu melekler dişi mi erkek mi tartışması gibi oldu....

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yok estğfrllah benm ne haddime ben karar vermiyorum islamda bu şekilde karşılanıyor.Sen istediğini yap banane ben dindeki yerini hatırlatıyorum.Öyle düşünürsek de sen bişey olmuyorsun dimi? :yes:

Ben bısey oldugmu flan dusunmuorum zaten.. sadece sacmalıosun flan demek hoş deıl yanı:)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Kuran’da gerek sayısal, gerek bu tarz mucizeler çıkarmak isyenler her devirde çokça olmuştur.Kuran Kutsal bir metindir.Ve önemli olan içeriği,yani mesajıdır.Sayısal ya da bu tarz mucizelerle Kuran’ın İlahi kaynaklı olduğunu kanıtlamaya çalışmak bence gereksiz.

Zaten bu güne kadar bu tür söylemlerden etkilenip Müslüman olan görülmemiştir.

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kuran’da gerek sayısal, gerek bu tarz mucizeler çıkarmak isyenler her devirde çokça olmuştur.Kuran Kutsal bir metindir.Ve önemli olan içeriği,yani mesajıdır.Sayısal ya da bu tarz mucizelerle Kuran’ın İlahi kaynaklı olduğunu kanıtlamaya çalışmak bence gereksiz.

Dostum Kuranda tabiki esas mucize mesajda gizlidir. Ama içinde bilimsel, edebi mucizeler olduğu gibi bu tip mucizeler de olabilir. Sonuçta ben bu video yu okuduğum bir makaleden yola çıkarak yaptım. Kendim düşünüp yapmadım yani. Acaba doğru mu diye denedim hakkaten Allah lafzı çıkıyor.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117

Zaten bu güne kadar bu tür söylemlerden etkilenip Müslüman olan görülmemiştir.

İşte bu ya aklımda olan güzel yazı :thumbup1: ancak heyula07 nin yaptığıda işlemde düşündürmüyor değil hani :)

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Hasta Var ! :D

aajfuu.jpg

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Konu Çok dağılmış.Ancak islamda çalgılı müzilkeri dinlemek ve onlardan haz duymak günah diye biliyorum.

trem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kuran'ın inme amacı insanlara yol göstermek ,onlara klavuz olmaktır fakat Allah katından dünyaya inen bir kitapta bizim anlayamadığımız veya zamanla anlaşılan bazı bilgiler olduğunu düşünüyorum ,bunlarda onlardan bir kaç tanesi;

OZON TABAKASI
Ozon kelimesi Arapça'da, Türkçe'de ve diğer tüm yabancı dillerde hemen hemen aynı şekilde okunup yazılır. Ozon kelimesini oluşturan O-Z-O-N harfleri 72:6 numaralı ayette geçmektedir. Üstelik bu ayetten sonraki ayetlerde "Gökyüzünün koruyucusu (bekçisi)" ifadesi kullanılıyor. Aslında bu ifade ozon tabakası için de çok yerinde ve doğru bir tanımlamadır. Çünkü ozon gökyüzündeki koruyucu tabakadır ve dünyayı tehlikeli güneş ışınlarından korur.

Halbuki Kuran'ın indirildiği 7.yüzyılda kimse ozon tabakasından haberdar değildi. Bu ayetin dışında 18:90 numaralı ayetin de ayrıca ozona işaret ettiğini düşünüyoruz çünkü bu ayette de "Güneşe karşı bir siper (koruyucu)" ifadesi yer almaktadır. Tüm bunlar için rastlantı diyemeyiz çünkü O-Z-O-N (Arapça'da Vav-Ze-Vav-Nun) harfleri çok nadir olarak binlerce ayette bir yan yana gelmektedir ve "Gökyüzünün koruyucusu (bekçisi)" ifadesiyle aynı bölümde geçmektedir.

DENİZ - KARA ORANI

Kur'an-ı Kerim'de geçen "Deniz" ve "Kara" kelimelerinin sayıca birbirlerine oranı, bugün modern bilimdeki oranla birebir aynıdır. Halbuki o yıllarda henüz kıtalar keşfedilmemişti ve kara-deniz oranının bilimsel olarak tespit edilmesi mümkün değildi. Örneğin Amerika gibi büyük bir kara parçasının varlığı Kuran'dan yüzyıllar sonra 15. yüzyılda keşfedilmiştir.

Kur'an'da toplam 13 defa "Kara (berr, yabas)" ifadesi geçmektedir. "Deniz (bahr)" kelimesi ise 32 defa

geçmektedir. Yani deniz oranı 32/45, kara oranı ise 13/45 olarak verilmektedir. Yüzdelere çevirdiğimizde deniz oranı yüzde 71, kara oranı ise yüzde 29 çıkmaktadır. Modern bilimin bulgularına göre de denizler Dünya'nın yüzde 71'ini, karalar ise yüzde 29'unu kaplamaktadır. Günümüzde bilimadamları bu tür ince hesaplamaları uydu fotoğrafları ve bilgisayarlar ile yapabilmektedir.

(bu iki örneği Ömer Çelakıl'ın sitesinden aldım)

dediğim gibi Kuranın amacı bizi hidayete erdirmektir ama bu tür şeyler tesadüf olması imkansız ve bence araştırılmalı.

Reaksiyon puanı
66
Bence deil.. neden deil cunku benım ızledıgımı dusunelım mesela izlerım gulup gecerım.. ben burda gunah işlemıs olmam.. aynı sekılde o da ızleyıp kendıne zarar vermemıs olsa yıne gunah olmazdı yanı benım gorusume gore ama o napmıs ızleyıp uygulamıs kendıne zarar vermıs ıste burda yaptıgı sey yanlıs artık kendını kesmesı gunah mı deıl mı onu bılemıorm sız daha ıı bılırsınız.. anlatabıldım mi:) ben musluman deılım bu arada sadece fıkırlerımı soyluyorum:flowers:
kusura bakma işim çıkmıştı:)
müslüman olup olmaman fark etmez benim için sadece bildiğimi söylüyorum:flowers:
orada kendi bedenine zarar vermesi günahtır. çünkü o beden onda bir emanettir. durduk yere boş şeylere özenip bedenine zarar vermesi bizde günahtır:

---------- saat 00:09 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:06 eklenmişti ----------

Yavv tamam arkadaşım hangi şarkıyı koyayım söyleyin onu koyayım. Yalnız şarkının sözlerinde bi sorun yok onu belirteyim ... Ayrıca atıştığınız konu melekler dişi mi erkek mi tartışması gibi oldu....
işlenen şarkının sözlerinde sorun yok:) şarkıda da sorun yok. sadece diğer rock ve şarkılar için tartışıyorduk:)

Son mesajlar