Kuranla İlgili Video!!! Çok Önemlii

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir video yükledim youtube'a. Kuranla ilgili. Gerçekten ilginç bir video. Daha önce bi makalede okumuştum bu olayı. Koordinat düzleminde sureleri sırasıyla X üzerine surelerin ayet sayıarını da Y üzerine yerleştiriyorsun. Dışarıdaki nokataları birleştirince çok ilgin bir şey çıkıyor ortaya. Ses ekleyemedim. Çünkü elimde adam akllı bir media editter yok. Bir göz atın bakalım....

http://www.youtube.com/watch?v=qw6-62kQIQE&feature=player_embedded

Reaksiyon puanı
66
hmm Allah lafzı:) Kur an ın nice sırları varda daha çözülmemiş:)Allah ın büyüklüğüne kelimeler yetmez ki:)

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Evet bende youtube açılmıyor bi resim fln koysanız ? :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kur'an-ı Kerim kendi başına bir mucizedir zaten.

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşte Bu Çıkıyor

a15he8gz1.jpg

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş dışarıda kalan noktaları birleştiriyorsun içeridekileri değil. Dışarıdakileri de nasıl birleştirirsen birleştir Allah lafzı çıkıyor zaten. Hatta sadece noktala bakan bir kişi bile (Arapça biliyorsa) Allah lafzını görebilir.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Peki noktaların dizilimi tam olarak nasıl yapılıyor.

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sure numaralarını x düzlemine, ayet sayılarını da y düzlemine sıralayıp koordinat oluşturuyorsun.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Videodaki müzikle işlenen konu birebir uyuyor allah akıl fikir versin bu mantıkla giderseniz imam rock konseri verse doğal karşılarsınız heralde.

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Videodaki müzikle işlenen konu birebir uyuyor allah akıl fikir versin bu mantıkla giderseniz imam rock konseri verse doğal karşılarsınız heralde.

Save me from the dark..

Beni karanlıktan kurtar..

Bence cuk oturmuş Ayrıca Müslüman Rock dinleyemez mi???

Reaksiyon puanı
66
farkında değildim. bende youtubenin sesi kapalıydı. iyiki dedin ya.
Gerçektende o ne müzik?

Reaksiyon puanı
66
...

---------- saat 22:39 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:36 eklenmişti ----------

Ayrıca Müslüman Rock dinleyemez mi???
rock un sözlerine bağlı. eğer erkeği veya bayanı baştan çıkaran bir bayan veya erkek sesiyse hayır dinleyemez.

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
...

---------- saat 22:39 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:36 eklenmişti ----------

rock un sözlerine bağlı. eğer erkeği veya bayanı baştan çıkaran bir bayan veya erkek sesiyse hayır dinleyemez.
O zaman müziğin türüne göre değil müziğe göre yorum yapılması gerek .

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
[QUOTEvirtual worms
rock un sözlerine bağlı. eğer erkeği veya bayanı baştan çıkaran bir bayan veya erkek sesiyse hayır dinleyemez.[/QUOTE]
niye dinleyemiyormuş.:thumbdown:. müftü edalarındasın da.. kimin ne dinleyip dinleyemiyeceğine islam mı karar veriyor..:thumbdown:cins cins konusmayın ya..

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Save me from the dark..

Beni karanlıktan kurtar..

Bence cuk oturmuş Ayrıca Müslüman Rock dinleyemez mi???

O konuda bir merci değilim ancak gösterilmeye çalışılan Allahın lafzı o yüzden buna saygı duyarak videoya normal bir müzik veya hiç müziksiz eklenebilirdi bir yandan müslüm gürses dinleyip bir yandan ayet okudunmu hiç ? bu da onun gibi birşey.

Anlatmak istediğim Allahın lafzına duyulması gerekilen saygıdır.

Reaksiyon puanı
66
[QUOTEvirtual worms
niye dinleyemiyormuş.:thumbdown:. müftü edalarındasın da.. kimin ne dinleyip dinleyemiyeceğine islam mı karar veriyor..:thumbdown:cins cins konusmayın ya..

nasıl düşünüyorsunuz bilmem ama bir de böyle düşün.
rock dinliyorsun veya başka bir şey ve seni günaha teşvik ediyor günah işliyorsun ama dinlenir diyiyorsun sence mantıklı mı?

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece doğrı olup olmadığını kontrol eden biri var mı demek istedim :D

Kendin bile bakabilirsin excel bilgin varsa. Mesela

Fatiha suresi
X:1 Sure sırası
Y:7 Ayet sayısı
Bakara suresi
X:2 Sure numarası
Y:286 Ayet sayısı

Yani yalan söyleyecek halim yok. hele bu konuda...

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
nasıl düşünüyorsunuz bilmem ama bir de böyle düşün.
rock dinliyorsun veya başka bir şey ve seni günaha teşvik ediyor günah işliyorsun ama dinlenir diyiyorsun sence mantıklı mı?

ya arkadaşım nasıl bi de boyle dusuneyım bole bısey olabılır mı yanı.. ben trance dinliyorum rock dinliyorum bunları dınlerken gunah mı işliyorum yani :) ya biraz kendınıze gelin ya inanamıyorum gercekten..