Anket Kullandığınız antivirüs programı hangisi?

Kullandığınız arama motoru?

• Kaspersky

Kullanılan: 7 43.8%
  • Norton

Kullanılan: 2 12.5%
  • Bitdefender

Kullanılan: 0 0.0%
  • Avira

• Eset(Nod32)

• Avast

Kullanılan: 1 6.3%
  • Trend Micro

Kullanılan: 1 6.3%
  • Windows Defender

Kullanılan: 3 18.8%
  • Panda

• Avg

Kullanılan: 2 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    16

mesta2

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
22
Kullandığınız antivirüs programı?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Windows defender var ancak genelde güvenliğime kendim dikkat ediyorum. Olası durumlarda kaspersky indirip işimi halledip siliyorum.

mesta2

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
22
Benim kullandığım antivirüs norton.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Panda free kurulu. Normalde Kaspersky,Bitdefender kullanıyorum.

Reaksiyon puanı
37
Hem adından hem cevaplarından ve pp'sinden. Böyle çok hesap gördüm. Açılır 2gün sonra banlanır.
Farklı fikirlere saygın olsun ne de olsa fikren hür bir memleketteyiz. İsteyen istediği fikirde ve dünya görüşünde olur. Fikri bakımdan ehl-i taassub olmayın..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlarsın sen zaman ile onu.
mühim değil alt üstü bir forum

zypixeloffical

Asistan
Reaksiyon puanı
91
"delikanlık adam antivirüs programı kullanmaz morug ya nabacaksın" (ironi) pc ye virüs girincce en çok kasbersky yi indiriyom çok işimi görüyo

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Linux kullanırken hiç. Windows'ta Defender açık galiba. Yazılım indirirken genelde açık kaynak kodlu yazılımlara yöneliyorum. Bazen de internette yazılımla ilgili yorumlara bakıyorum. Windows'ta geçmişte admin yetkisi olmadan yazılım kurulabildiği zamanlar virüsler açısından daha tehlikeliydi. Şimdi admin yetkisi ile yazılım kurulabildiği için virüs riski daha az.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Farklı fikirlere saygın olsun ne de olsa fikren hür bir memleketteyiz. İsteyen istediği fikirde ve dünya görüşünde olur. Fikri bakımdan ehl-i taassub olmayın..

mühim değil alt üstü bir forum
26. Forum içerisinde yazım ve paylaşım dili Türkçedir, forum içerisinde konu veya üye profillerindeki mesajlarınızda Türkçe yazmanız tavsiye edilir. Mesajlarınızdaki bozuk ve yanlış Türkçe kullanımınızda gerekirse ceza verilecektir. Sadece Cafe SDN [English] / Cafe SDN [Deutsch] / Cafe SDN [Rusça] bölümleri harici diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

Forum içerisinde İngilizce Rusça vs kullanımı yasak ama uyulmuyor aslında yaptığınız şey ban sebebi sadece sizin için değil birçok kişi için geçerli. Hatta sırf ingilizce yazanları özellikle raporluyordum ama tabii bende ingilizce yazıyorum hangimiz yazmıyor. Yazılarınizi da birçok kişi anlamayabilir çünkü Osmanlıca ağır bir dil. Ağır ve süslü olduğu içinde siirlerde çokça kullanılmıştır ama süslü olduğu için yüksek kesime hitap eder halk anlamaz. Yani hocam en iyisi Türkçe konuşun. Osmanlıca dönemi bitti Farsça ve Arapçadan gelen kelimeler Türkçeleri ile değiştirilmeye çalışıldı. Serveti Fünuncular Tanzimatcilar batılılaşmaya çalıştı ama hala daha ağır bir dil kullandılar ve eserlerde batılı yönde değildi. Yeni lisan hareketiyle dil sadelesmesi hızlandı. Osmanlıyı sevebiliyor olabilirsiniz bende seviyorum çünkü Türk devletiydi,Yöneticileri başarılıydı vs vs. Yani böyle Osmanlı'nın geri dönmesini istemeyin fesi getirdiği içinde bir padişah gavur ilan edilmişti. Fes aslinda Türklerin değildir Türkler başkalarından almıştır. Osmanlı'nın yıkılma nedeni son padişahların itilaf yanlısı olmasindandi ve bu durumun bitip Osmanlı'nın sona ermesi gerekiyordu. Tarihi daha doğru araştırmanızı ve ülkeyi bölücü hareketler yapmamanizi öneririm.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
PC, Mobil olmak üzere iki cihazımda Kaspersky Internet Security yüklü.

Reaksiyon puanı
37
26. Forum içerisinde yazım ve paylaşım dili Türkçedir, forum içerisinde konu veya üye profillerindeki mesajlarınızda Türkçe yazmanız tavsiye edilir. Mesajlarınızdaki bozuk ve yanlış Türkçe kullanımınızda gerekirse ceza verilecektir. Sadece Cafe SDN [English] / Cafe SDN [Deutsch] / Cafe SDN [Rusça] bölümleri harici diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

Forum içerisinde İngilizce Rusça vs kullanımı yasak ama uyulmuyor aslında yaptığınız şey ban sebebi sadece sizin için değil birçok kişi için geçerli. Hatta sırf ingilizce yazanları özellikle raporluyordum ama tabii bende ingilizce yazıyorum hangimiz yazmıyor. Yazılarınizi da birçok kişi anlamayabilir çünkü Osmanlıca ağır bir dil. Ağır ve süslü olduğu içinde siirlerde çokça kullanılmıştır ama süslü olduğu için yüksek kesime hitap eder halk anlamaz. Yani hocam en iyisi Türkçe konuşun. Osmanlıca dönemi bitti Farsça ve Arapçadan gelen kelimeler Türkçeleri ile değiştirilmeye çalışıldı. Serveti Fünuncular Tanzimatcilar batılılaşmaya çalıştı ama hala daha ağır bir dil kullandılar ve eserlerde batılı yönde değildi. Yeni lisan hareketiyle dil sadelesmesi hızlandı. Osmanlıyı sevebiliyor olabilirsiniz bende seviyorum çünkü Türk devletiydi,Yöneticileri başarılıydı vs vs. Yani böyle Fes aslinda Türklerin değildir Türkler başkalarından almıştır. Osmanlı'nın yıkılma nedeni son padişahların itilaf yanlısı olmasindandi ve bu durumun bitip Osmanlı'nın sona ermesi gerekiyordu. Tarihi daha doğru araştırmanızı ve ülkeyi bölücü hareketler yapmamanizi öneririm.
Ben cumhuriyetin uydurma Türkçesini kullanmam. Osmanlıca Türkçenin zirvesidir ondaki kelimeleri çokça kullanmaya gayret ederim..Binlerce yıllık kelimelerimi yüz yıl önce ki kelimelerle değiştiremem bunu benden istemeyiniz

imkan varken olanak demem
ihtimal varken olasılık demem
hürriyet varken özgürlük demem
münevver varken aydın demem
vesika varken belge demem
ferd varken birey demem
kelime varken sözcük demem
lügat varken sözlük demem
muhteva varken içerik demem
mütefekkir varken düşünür demem
müessir varken etkin demem
şart varken koşul demem
mesela varken örneğin demem
idare varken yönetim demem
hayat varken yaşam demem

şimdilik aklıma gelenler bunlar bu liste uzar gider..

Ah güzel Türkçe sana kıyanlar kemikleri dinlenmesin kıyamete kadar..

Forum içerisinde İngilizce Rusça vs kullanımı yasak ama uyulmuyor aslında yaptığınız şey ban sebebi sadece sizin için değil birçok kişi için geçerli. Hatta sırf ingilizce yazanları özellikle raporluyordum ama tabii bende ingilizce yazıyorum hangimiz yazmıyor. Yazılarınizi da birçok kişi anlamayabilir çünkü Osmanlıca ağır bir dil. Ağır ve süslü olduğu içinde siirlerde çokça kullanılmıştır ama süslü olduğu için yüksek kesime hitap eder halk anlamaz. Yani hocam en iyisi Türkçe konuşun. Osmanlıca dönemi bitti Farsça ve Arapçadan gelen kelimeler Türkçeleri ile değiştirilmeye çalışıldı. Serveti Fünuncular Tanzimatcilar batılılaşmaya çalıştı ama hala daha ağır bir dil kullandılar ve eserlerde batılı yönde değildi. Yeni lisan hareketiyle dil sadelesmesi hızlandı. Osmanlıyı sevebiliyor olabilirsiniz bende seviyorum çünkü Türk devletiydi,Yöneticileri başarılıydı vs vs. Fes aslinda Türklerin değildir Türkler başkalarından almıştır. Osmanlı'nın yıkılma nedeni son padişahların itilaf yanlısı olmasindandi ve bu durumun bitip Osmanlı'nın sona ermesi gerekiyordu. Tarihi daha doğru araştırmanızı ve ülkeyi bölücü hareketler yapmamanizi öneririm.
Fes İmparatorluk sınırlarının içinde olan Fas vilayetinden alınmıştır. O vakitlerde bizim idi oralar. Üstelik İslam toprağıydı almakta bir beis yoktu.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Ben cumhuriyetin uydurma Türkçesini kullanmam. Osmanlıca Türkçenin zirvesidir ondaki kelimeleri çokça kullanmaya gayret ederim..Binlerce yıllık kelimelerimi yüz yıl önce ki kelimelerle değiştiremem bunu benden istemeyiniz

imkan varken olanak demem
ihtimal varken olasılık demem
hürriyet varken özgürlük demem
münevver varken aydın demem
vesika varken belge demem
ferd varken birey demem
kelime varken sözcük demem
lügat varken sözlük demem
muhteva varken içerik demem
mütefekkir varken düşünür demem
müessir varken etkin demem
şart varken koşul demem
mesela varken örneğin demem
idare varken yönetim demem
hayat varken yaşam demem

şimdilik aklıma gelenler bunlar bu liste uzar gider..

Ah güzel Türkçe sana kıyanlar kemikleri dinlenmesin kıyamete kadar..

Fes İmparatorluk sınırlarının içinde olan Fas vilayetinden alınmıştır. O vakitlerde bizim idi oralar. Üstelik İslam toprağıydı almakta bir beis yoktu.
Türklerin kültüründe yoktu ama fes. Ayrıca niye Göktürk alfabesinden Arap alfabesine geçtik ? Niye öz Türkçeyi bozup Arapça ve Farsçadan aşırı derecede etkilendik ? Ayrıca saltanatın doğru bir sistem olduğu konusu nereden geliyor İslam üzerinden gidersek ilk İslam liderleri saltanat yoluyla olmadı. Şuan da Osmanlı diye birşey kalmadı yıkılması gerekiyordu yıkıldı ve yeniden oluşturmak politik olarak gereksiz ve zarar verici.

Reaksiyon puanı
37
Ders çalışırken Orhun tamgalarınıda kullanırım İslam harflerinide. Türkçeye diğer dillerden kelimeler geçti ve bu Türkçeyi zenginleştirdi. Eskiden 2000 - 3000 kelimeyle konuşurken bizler, şimdi 200-300 kelimeyle idare ediyoruz bu da ifade-i meramda zorluğa sebebiyet veriyor. Ben şahsi olarak Saltanatçıyım ve onu savunuyorum. İsteyen istediği fikri savunabilir. Bunda hürdür. Unutmayın herkes cumhuriyetçi ve demokrasi yanlısı değil.

İnsanlar bir fabrikadan çıkan tek tip tuğla gibi aynı olamaz, bu tabiat kanuna mugayirdir..

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Ders çalışırken Orhun tamgalarınıda kullanırım İslam harflerinide. Türkçeye diğer dillerden kelimeler geçti ve bu Türkçeyi zenginleştirdi. Eskiden 2000 - 3000 kelimeyle konuşurken bizler, şimdi 200-300 kelimeyle idare ediyoruz bu da ifade-i meramda zorluğa sebebiyet veriyor. Ben şahsi olarak Saltanatçıyım ve onu savunuyorum. İsteyen istediği fikri savunabilir. Bunda hürdür. Unutmayın herkes cumhuriyetçi ve demokrasi yanlısı değil.

İnsanlar bir fabrikadan çıkan tek tip tuğla gibi aynı olamaz, bu tabiat kanuna mugayirdir..
Hayır hocam bu dilin ağırlaşmasına sebebiyet vermiştir. Dil süslenmiştir. Aynı şeyi cumhuriyet döneminde gelen Türkçe içinde söyleyebiliriz Türkçe'ye yeni şeyler girdi ve zenginleşti diye.

Reaksiyon puanı
37
Hayır hocam bu dilin ağırlaşmasına sebebiyet vermiştir. Dil süslenmiştir. Aynı şeyi cumhuriyet döneminde gelen Türkçe içinde söyleyebiliriz Türkçe'ye yeni şeyler girdi ve zenginleşti diye.
Siz hafif Türkçenizi kullanabilirsiniz buna karışan kimse yok. Ben öz kelimeleri kullanma taraftarayım fikirlerimizde tezatlık olabilir.