Kulaklığın Mikrofonu Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Öncelikle Selam SDN Forum Kullanıcıları. Benim Sorunum Şudur ki;
Benim kulaklığım tek giriş yeri olan telefon kulaklığı ve bu kulakllıkda gözde görülür bir mikrofon yok ama yinede sesim karşıya gidiyordu benim eski bilgisayarımda (eski bilgisayarım laptopdu). ama yeni bilgisayar aldığımızdan beri şöyle bir sorun yaşıyorum, kasada 2 tane kulaklık için giriş yeri var yan yana birinin üzerinde kulaklık diğerinin üzerinde mikrofon işareti var ama benim kulaklığım tek girişli dediğim gibi ama yinede mikrofonu var yani sesiim karşıya gidiyordu ama bu bilgisayarda dediğim olay olduğu için tam olarak optimize değil yani kulaklık simgesinin olduğu yere taksam bende olan kulaklığın girişini Mikrofon çalışmıyor. mikrofon işareti olan yere taksam sesim yine gitmiyor galiba ve birşey duyamıyorum internette kulaklık-mikrofon dönüştürücü diye birşey var arkadaşım dedi o lazımmış bana. O ne işe yarıyor derseniz, o bir tane kablo takınca onu 2 tane kabloya ayrıltıyor biri mikrofon biri kulaklık için zaten aşağıda linki vericem ordan sizde bakabilirsiniz. O'mu lazım? yoksa direkt onun hazır olarak içinde verildiği bir kulaklık mı alayım? Bide monitorümde var bir tane kulaklık girişi ona takınca ise NVIDIA bişi bişi diyor ben genellikle ona takarak kullanıyorum oda mikrofon yine çalışmasa bile ses duyabiliyorum. Neyse iyi günler dilerim

link: https://www.hepsiburada.com/dark-ku...TQvJPcXPwcjHfc-ZoRDVyEXyPLypDqDBoCTn8QAvD_BwE

not: bu ürünsüz çözümü varsa lütfen söyleyiniz mutlu olurum :)