Küçük yaşta eğitim verilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Merhaba arkadaşlar.
Kardeşim 16 yaşında, photoshop cs6 yeteneği var. Gerçekten profesyonel sayılabilir gibi. Kendisi bunu udemy kursları gibi kurs şeklinde yapmayı istiyor. Ama bunu youtubede paylaşmayı istemiyormuş çünkü vergi işleri ile uğraşmaktan korkuyormuş :). Şahıs şirketi falan uğraşamam diyor. Ama bunu parayada çevirmek istiyor. Benim adıma udemy açsa ama kendisi verse sorun olurmu. Banlanırmıyım yada ceza falan yermiyim ? Ne önerirsiniz

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
Kendisi açabilir udemy hesabı. Sıkıntı olmaz
Vergi için yaş sınırı yok diye biliyorum

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar.
Kardeşim 16 yaşında, photoshop cs6 yeteneği var. Gerçekten profesyonel sayılabilir gibi. Kendisi bunu udemy kursları gibi kurs şeklinde yapmayı istiyor. Ama bunu youtubede paylaşmayı istemiyormuş çünkü vergi işleri ile uğraşmaktan korkuyormuş :). Şahıs şirketi falan uğraşamam diyor. Ama bunu parayada çevirmek istiyor. Benim adıma udemy açsa ama kendisi verse sorun olurmu. Banlanırmıyım yada ceza falan yermiyim ? Ne önerirsiniz
Sorun olacağını sanmıyorum.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Kendisi açabilir udemy hesabı. Sıkıntı olmaz
Vergi için yaş sınırı yok diye biliyorum
Udemy hesabı açar açmasına ama eğitim verebilirmi ücretli yaşı 18'den küçük
Mesaj otomatik birleştirildi:

up

Son düzenleme:

EthemAslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
80
Vergi için yaş sınırı yok, YouTube için açmanız gereken şahıs şirketini; muhtemelen Udemy içinde açmalısınız. Sonuçta banka hesabınıza düzenli olarak belirli bir para girecek, vergi vermek zorundasınızdır diye düşünüyorum. İyice araştırın, diliniz yanmasın sonra.