Kübranın Günlüğünden : Güneşi Takip Eden Yıldızlar

Bu konuyu okuyanlar

okaner

Asistan
Reaksiyon puanı
4
[h=1]Güneşi Takip Eden Yıldızlar[/h]Mehmet Serdar Ateş 01 Ocak 2013

hikayey.jpg

Halam bizi yemeğe davet etti. Annem, ağabeyimle bana, “Çocuklar hazırlanın. Babanız işten gelince halanlara yemeğe gideceğiz.” demişti.
Akrabalık bağlarımız çok kuvvetlidir. Halam çok güzel yemek yapar, halamın çocukları Vedat ve Sena ile çok iyi arkadaşız.
“Onlarla güzel vakit geçireceğimizi düşünüyorduk.
Bizi güler yüzle kapıda karşıladılar. Halama yaptığı yemekler için teşekkür ettikten sonra biz dört arkadaş evin çatı katına çıktık.
Çatı katı pek sık kullanılmıyordu. Bu yüzden fazla eşya da yoktu. Yerde halı seriliydi. Halının üstüne uzanıp çatıdaki dört adet uzun camdan gökyüzüne bakmaya başladık.
Gökyüzü açık, yıldızlar çok net bir şekilde görülebiliyordu.
Hemen aklımıza oyun oynama fikri geldi. Herkes kendisine denk gelen camdan yıldızları saymaya başladı. Ancak yıldız sayısı sürekli artıyor ve hiç bitmiyordu.
Demek ki hava gittikçe kararıyordu. Birden abim “Benim camımda binlerce yıldız var.” dedi.
Vedat “Nasıl?” dedi.
Abim, “Şuan ışığı hala dünyaya ulaşmamış yıldızlar var ve onları göremiyoruz. Sonsuz uzayda sonsuz yıldız olması doğru değil mi?”
Ne diyebilirdik ki… Sonra abim “Güneş sistemi diye bir şey var.” Ben, “Güneş sistemi; Güneş ve güneşin etrafında dönen gezegenler değil mi?” dedim.

Devamı için ,
http://insanvehayat.com/gunesi-takip-eden-yildizlar/