Kronik Sorunlu SSD Modelleri

• Konuyu başlatan SDN Anonim 645270
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Kingston ssd manager
SSD'lerin üretici tarafından konulmuş belirli bir yazma sınırı var o yazma sınırını geçip rahatlıkla çalışan SSD'ler oldukça fazla. Repack oyunlar yüklüyorsanız hızlı sağlık düşmesi oldukça normaldir. Disk sağlığı %0 olması kesinlikle disk ölü denmesine sebep olamaz bunun videoları youtube üzerinde var bakabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yahu arkadaşım sen kullanıyor musun A400? Yeni yeni kronik sorunu olduğu anlaşıldı, git bak DA forumu konularına.

Raporladım, moderatör arkadaşlar gerekeni yapar sana :)
Eleştirince ban atacak bir forumda olduğumu düşünmüyorum. Kaldı ki forumu değil direkt olarak seni eleştirdim.

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
SSD'lerin üretici tarafından konulmuş belirli bir yazma sınırı var o yazma sınırını geçip rahatlıkla çalışan SSD'ler oldukça fazla. Repack oyunlar yüklüyorsanız hızlı sağlık düşmesi oldukça normaldir. Disk sağlığı %0 olması kesinlikle disk ölü denmesine sebep olamaz bunun videoları youtube üzerinde var bakabilirsiniz.
Yazdım hocam üste tahmini bir şey zaten.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Eleştirince ban atacak bir forumda olduğumu düşünmüyorum. Kaldı ki forumu değil direkt olarak seni eleştirdim.
Sen yeni konu açsana, al tüm SSD'leri eline. Yap testini, paylaş forumda. Öyle keseden sallamakla olmuyor bu işler, yeni konu aç. Sende o cesaret var mı? Yok. Yoksa da istediğim gibi alıntı yaparım çöp forumdan, sana sormak zorunda değilim.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Yazım yanlışı varsa kanıtla :) Sallama bol keseden. O forum çöptür, bunu eski moderatör söylüyor. Git biraz Ekşi entrylerine bak. Yüzün, gözün açılır. Seninle tartışmak ciddi zaman kaybıydı.
O değerli zamanınızı çöp deyip saygısızlık yaparak çalmak için kullanmaya devam ediniz. Benim açtığım konuyu da çalarsınız belki bir ara :D.
ilk gözüme çarpan yanlışı da buraya ekliyorum. İyi akşamlar dilerim.
1607533740461.png

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Bu arada ben istedim yazmasını. Bir sürü şikayet var.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Hayır kullanmıyorum fakat en son baktığımda Samsung'dan sonra kullanılan en güvenilir markaydı kendisi. Son üretilen SSD'lerde sorun olabilir buna bir şey diyemem.
Kingston , evet gayet kaliteli SSD'ler üretiyor. Fakat A400 modeli sorunlu. Herkeste olmuyor. Bir sürü şikayet var. Bu yüzden alırken insanlar bunuda göz önüne almalı :)

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam bi de bunun psu versiyonunu yapsanız alınacaklar alınmayacaklar diye? Piyasada çok bilgi kirliliği var önerenler de takım tutar gibi psu markası savunduğu için doğru yolu bulamıyoruz.
Ayrıca benim merak ettiğim gamegarajın psusu nasıl acaba aigo diye bi marka üretiyormuş sanırım.
bundan olsa gerek.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Hocam bi de bunun psu versiyonunu yapsanız alınacaklar alınmayacaklar diye? Piyasada çok bilgi kirliliği var önerenler de takım tutar gibi psu markası savunduğu için doğru yolu bulamıyoruz.
Öneriniz için teşekkür ederim :) Pazartesi günü sözüm olsun :) GameGaraj PSU'larını değiştirmeniz gerekiyor.

PustiKafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ayrıca benim merak ettiğim gamegarajın psusu nasıl acaba aigo diye bi marka üretiyormuş sanırım.
bundan olsa gerek.
Aigo iyidir merak etmeyin. Baştaki GP yazısı kafanızı karıştırmasın. Gamepower'ın GP'si değil.

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Öneriniz için teşekkür ederim :) Pazartesi günü sözüm olsun :) GameGaraj PSU'larını değiştirmeniz gerekiyor.
pollux 3apu için dedim psusu kaliteliyse mantıklı bi seçim olabilirdi psu değişecekse almanın bi mantığı kalmıyo toplama fiyatı olur

anakarti b450m-a pro max ve ramleri ballistix 8*2 3200mhz yaparsanız 3.600 gibi bi fiyatı oluyor ha bu arada buradaki netac pioneer ve biostar ssdler nasıldır ?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bence tartışmaya gerek yok alıntı olduğunu zaten söylüyor konu sahibi.
İsterseniz siz de gidip alıntı yapılmış bir konu açın kimse bir şey demez.
Yazım hatası varsa alıntı olmadığı kanıtlanır. Malum yerden alıntılamamış demek ki.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
pollux 3apu için dedim psusu kaliteliyse mantıklı bi seçim olabilirdi psu değişecekse almanın bi mantığı kalmıyo toplama fiyatı olur
Aşağıdaki konuya yazın, yardımcı olurum. Bütçenizi belirtin, monitör dahil mi diye yazın:

Aigo iyidir merak etmeyin. Baştaki GP yazısı kafanızı karıştırmasın. Gamepower'ın GP'si değil.
İyi mi? Kim söyledi iyi olduğunu?

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Hayırlı olsun öne çıkmış konu. Aramızdaki gerginliği dindirelim mi?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Sanki ben yazım kurallarını bilmiyorum :) Gelmiş o çöp forumu savunuyor, üyeliği var belli ki :) Neden bunlar hep bana denk geliyor anlamadım. Arkadaşım, beğenmiyorsan konuya mesaj yazmayın, size zorla mı yazdırıyoruz?

Bunlar neden hep bana denk geliyor bea?

Yazım kurallarını biliyorum zaten :) Yazım hatasıyla alıntı yapmayı tespit etmek zor :) Ayrıca moderatör de kaynak vermemişti. Bunu onlara söylesinler, ben konu açınca saldırıyorlar sjjsjsj.
Hayret orada yazım yanlışı olması.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Arkadaşlar emin olun ilk yazdığınız mesajları okuduğumda iki tartışmayı bilen insan tartışıyor tabii ki görüş ayrılıkları olacaktır diye düşündüm ve ikinize de herhangi bir ceza vermeyecektim fakat konuyu o kadar gereksiz yere uzatmışsınız ki ceza vermesem diğer "Huzur bozucu tartışmalar yaratmak" cezasını verdiğim insanlara haksızlık etmiş olacaktım. Güzel güzel tartışıyormuşsunuz, neden bu kadar yordunuz birbirinizi anlayamadım açıkçası. Konuyu birazdan açacağım, ALINTIDIR ibaresi ekleyeceğim. Lütfen ikili tartışmalara devam etmeyin. Hepinize iyi forumlar.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Güzelim konu nasıl kirlendi? Başkalarından daha faydalı konular açtığım için kaldıramıyorlar demek ki. İlla şaklabanlık yapacağız. Neyse, konunun %50'si alıntıdır. Emin olun maddeleri derlemek, açılan konuları kontrol etmek, resim eklemek, kullanıcı yorumları, BX500 ve A400 eklemek saatlerimi aldı. Ben bunu açık açık söylüyorum. "Sen hırsızsın" diyip konuyu kirletmek yerine yazın özelden, hatta o arkadaş gelsin özele, özür dileyeceğim.

Ahmet-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,042
Güzelim konu nasıl kirlendi? Başkalarından daha faydalı konular açtığım için kaldıramıyorlar demek ki. İlla şaklabanlık yapacağız. Neyse, konunun %50'si alıntıdır. Emin olun maddeleri derlemek, açılan konuları kontrol etmek, resim eklemek, kullanıcı yorumları, BX500 ve A400 eklemek saatlerimi aldı. Ben bunu açık açık söylüyorum. "Sen hırsızsın" diyip konuyu kirletmek yerine yazın özelden, hatta o arkadaş gelsin özele, özür dileyeceğim.
BX500 Sorunlu kendim kullanıyorum demeye gerek yok A400 Sağlık okuma sorunları var.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Recep baltaş sorunsuz diyor pu hahaa ? sorunsuz diyende ne bileyim.
Sponsor falan galiba. Gerçi onlardan öğrendim hangi PSU'dan uzak durulması gerektiğini :) Firmware güncellemesi ile çözüldüğünü söyleyenler var, Recep B.'ın inceleme yapması gerekiyor. Zamanında benim de düşündüğüm model, kronik sorunlu :)

Ahmet-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,042
Sponsor falan galiba. Gerçi onlardan öğrendim hangi PSU'dan uzak durulması gerektiğini :) Firmware güncellemesi ile çözüldüğünü söyleyenler var, Recep B.'ın inceleme yapması gerekiyor. Zamanında benim de düşündüğüm model, kronik sorunlu :)
Firmware yalan daha geçen kurdum çözülmedi sorun

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Adata SU650 kronik sorunlu değildir. SU630 kronik sorunludur. Millet 650 için vaad edilen 450 MB hızı vermiyor diyor, kimse bilmiyor ki SU650'nin vaad edilen hızı 320 MB/s. 3 yıldır kullandığım ssd en ufak problem yaşamadım.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Konuyu uzatmaya gerek yok çok daha fazla yazı yazarım ama admin alıntı olduğunu yazdı zaten bu yüzden gereği yok. İyi akşamlar dilerim.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
@utkuversus sizde sorun yok diye öneremezsiniz, bunu konu mesajında da belirttim zaten. 6XX serisi kronik sorunludur.

Ekli dosyayı görüntüle 128061
Ekli dosyayı görüntüle 128062
Ekli dosyayı görüntüle 128063
Satan her yerde 450 MB/s hız vaad ediliyor ama aslı 320 MB/s. O modelin kronik sorunlu olduğu da, yazma hızının 450 olduğu da bilgi kirliliğidir. Ben tecrübe edinmediğim şey hakkında emin KONUŞMAM. A400 ve SSD Plus modellerini daha yeni aldım, bakalım neler olacak göreceğiz. Ayrıca listedeki BX500'ü ailemden 3 kişiye aldırdım, aylardır sorunsuz kullanıyorlar.