Kredi kartları ve banka kartlarında temassız ödeme limiti artırılmalı!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba arkadaşlar. Kredi kartları ve banka kartlarında temassız ödeme limiti artırılmalı! Şu anda 120 TL. En az 250 TL olmalı bu süreç geçene kadar. Bir de temassız ödemeyi kullandırmak isteyen bazı iş yerleri, personelini eğitmeli. Çalışan, kredi kartını istiyor, makinenin üstünde bekletiyor sonra sana geri veriyor. Ne anladım ben bu işten? Adı temassız olmadı, şifresiz oldu bunun. Siz ne dersiniz?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Şu dönem içerisinde aslında tekrar düşünülmesi gereken konulardan bir tanesi bu olabilir. Koronavirüs sebebi ile kimse toplu taşıma yada toplu olarak gezilen AVM ve marketlerde artık daha çok dikkat ediyorlar. Hazır bu durum böyle iken kağıt para alışverişi yerine kullanmış olduğumuz kredi kartlarımızın temassız ödeme limiti artması yönünde çalışmaların yapılması mantıklı olabilir.

Sonuçta birey olarak ben dokunmak istemiyorsam tekrar şifre yazmak için o herkesin ellemiş olduğu cihazı ellemeyeyim..

Reaksiyon puanı
8,023
Banka hesabı açtım yazın ve kartım geldi. Ancak kartta temassız ödeme yok. Bankalar temassız kartı yaygınlaştırsa ilerde limitte artar diye düşünüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nfc ile telefon ödemelerini yaygıblaştırmaları gerekiyor.