KPSSde Full Çeken Askerler Ve Yakınları

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
ÖSYM’nin ‘sorular sızdırıldı’ tespiti sonrası iptal ettiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) yankıları ve soruşturmaları sürüyor. KPSS’nin yeniden yapılması kararlaştırılan Eğitim Bilimleri sınavında 100’den fazla soruyu doğru yanıtlayan 3 bin 200 kişinin içinde çok sayıda isim asker ve asker yakını çıktı. Soruşturma, adresleri askeri lojmanlar olan kişiler üzerine genişletildi.

ÖRGÜTSEL BAĞLARI ARAŞTIRILIYOR
Bir kısmı Ankara’da olmak üzere askeri lojmanları adres gösteren çok sayıda KPSS adayının yanı sıra, dereceye giren şüpheli isimler arasında, aynı sokakta oturan adaylar olduğu da tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan’ın yürüttüğü adli soruşturmada bu kişiler arasında örgütsel bağ olup olmadığına da bakılıyor. Kopyacıların coğrafi dağılımı da belli illerde oldu. Van ve Tunceli’nin sınavlarda çok sayıda derece çıkarması da mercek altına alındı.

VERİ TABANINI BİLE ‘KAFES’LEMİŞLER
Daha önce ÖSYM’nin tepe yöneticilerinin isimlerinin Kafes Eylem Planı’ndaki DVD’lerde geçtiği belirlenmişti. Bilgi işlem müdürlüğünde üst düzey görevlerde bulunan S.Ö, N.A, H.Y. ve M.T’nin isimlerinin geçen yıl Ergenekon sanığı Levent Bektaş’ın ofisinde ele geçirilen 51 no’lu DVD’de yer alması nedeniyle soruşturma bu yönde derinleştirilmişti. Yanında “Sonuçlara ne kadar müdahale edebiliriz” notu bulunan H.Y’nin ÖSYM’deki veri tabanına erişme yetkisi olan iki kişiden biri olduğu belirtiliyor.

Habe7

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Askerler full çekip ne yapacaktı acaba, genelkurmay başkanı mı olacaklarını zannettiler? İlginç. ÖSYM'nin veritabanını da kafeslemişler. Bunlar çoklu üyelik almak için SDN'nin de veritabanını kafeslemiştir.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bende ne zaman bu olayı ergenekona bağlayacaklar diye bekliyordum :D

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
facebook grubu gibi başlık valla :)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bakıyorum soruşturmanın istediğiniz yere gitmemesi sizi epey rahatsız etmiş. eee... ne yaparsın artık Danıştay’ı basıp İslam adına bunu yaptığını söyledikten sonra, “bunu dinciler yaptı” kisvesi altına "suçlu" yutturma dönemleri bitti. Alışın arık bunlara.

Önceleri “üstünü örterler” deniz. Şimdilerde devletin onlarca kurumun yaptığı soruşturma gösterdi ki üstü hiçte örtme niyetinde değiller. Bu sersemletici gerçeği fark ettiniz ama bu kez de yeni bir kılıfa sığındınız ; “başka tarafa kanalize ediliyor” . Bu kılıflar tek bir gerçeği göstermekte; siz ancak “kesin olarak Fetullahcılar yapmıştır” söylemi tatmin edecek. Eğer bunun aksi çıkarsa inanmamaya şimdiden kendinizi adamışsınız. Yeni kılıfınız da hazır; devlet O’nların elinde.

Tabi size de kızmamak lazım. Şimdiye kadar ne olduysa dindar suçlu ilan edildiği bir yerde elbette yine suçlu olarak dindarları bekliyor olmanız gerekmekte. Alıştırılmış alışkanlıkları, çetin önyargıları yıktığınız gün bu sersemletici gerçeği sizlerde göreceksiniz.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ben demiştim bunlar yine Ergenekona dayanacaklar diye. :D şükür ediyorlar şükür bu Ergenokon muabbetiyle çok şeyi yedi bitirdiler.

bykursad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen Ne zaman konuyu ergenekona bağlıcaklar askeriyeyi suçlucaklar diye bekliyordum :) kesin askerler yapmıştır f.hoca rüyasında görmüş değilmi :)

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hemen ergenekon'a bağladılar amaçları askeri çökertmek ya açık arıyorlar polis geçsin başa istediğiniz gibi yönetin devleti uyuz oldum şimdi nerden okudum bu haberi :hammer:

qwertyeke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amerika da yakılan kuran-ı Kerim olayında da kesin askerin parmağı vardır.Et fiyatlarıyla da onlar oynuyo millet et yiyemiyo.Kışa doğru doğalgaza elektriğe zam gelecek acaba onda da asker parmağı var mı? Benzin almış başını gidiyo asker uçak helikopter uçurmasa benzin fiyatları düşer mi? ben askerden çok huylanıyom bu durumlarda.
Asker düşmanlığıyla ünlü taraflı yayınlar yapan bir gazetenin haberini referans veriyorsunuz.Sizce ne kadar doğrudur bu haber.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bu da mı askere kaldı? Ergenekon'a da bağlamışlar. Yazıklar olsun.

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
ne pislikmiş arkadaş temizle temizle bitmiyor

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Aaa, asker kendi içinde araştırıyordur bunları, basına yansıması çok yanlış. Böyle haberlerin yayınlanması asker ailelerini üzmekten başka bir işe yaramaz!

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
karı koca full çeken ve cemaate ait dershane ve özel okullarda öğretenlik yapan insanlar neden göndeme gelmiyor yoksa onlarda mı bu asker yakınlarına dahil ediliyor:)

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
suçlu olan kimse cezasını çeksin nur cemaati olduğunu sanmam iftiradır askeriye olması daha büyük iftiradır öyle şey mi olur

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
evet evet
başka yerlere dokundu diye rahatsız olduk...

grizu patlamalarını bile Ergenekon’a bağlayan ilginç bir medya grubundan bahsediyoruz

Video açılmadı; bu yüzden izleyemedim. Ama Ergenekon için “kendilerine iftira atılmış mahsun insanlar” olduğuna inanmanız çok üzücü. 2BİN sayfayı aşkın bir iddianame, 441klasörden oluşan devasa boyutlarda bilgi ve belgeler, 100'lerce ses kaseti, onlarca Video görüntüleri (özelikle PKK-asker işbirliği gösteren videolar), tüm bunların yanında canlı yayında kazılan çukurlarda çıkan onlarca silah vb. bitmek tükenmek bilmeyen belgeler silsilesi. Belki de dünyada hiçbir olayda bu kadar çok delil bir arada toplanmamıştır. Bu yüzden KPSS sınavın Ergenekon’la ilişkilendirtmesi “şaşılası” bir durum değildir.

Yukarıda sıraladığım her belge için yalan /yanlış/kendileri üretmiş/iftira demek sağlık bir değerlendirme olmadığı çok açık. Bir an için her delil, her belge için “uydurulmuş” diyelim. Peki, Allah aşkına bunlardan kaç tanesi “uydurulmuş” olabilir? Ya da bu konuda “uydurulmuş” belge hazırlayanlar kaçtane uydurabilirler?

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
suçlu olan kimse cezasını çeksin nur cemaati olduğunu sanmam iftiradır askeriye olması daha büyük iftiradır öyle şey mi olur

kardeşim sende o değildir,bu değildir,topu ortada dolandırıyorsun.açıkca ne tarafta olduğunu söyle.bilmiyormusun ki,bitaraf olan bertaraf olur:mad: çabuk ver kararını,cemeat mi,askeriye mi:confused1: ALLAHım ne günlere kaldık.

ersin

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Bence konu yanlış yerde, "komik yazı" bölümüne taşınmalı. Şu askerleri bir tasviye etsek de kurtulsak yav. Nedir yani, hangi taşı kaldırsan onlar çıkıyor. Herşeyimiz okyanus ötesinden, asker de gelsin ordan, memleket güllük gülüstanlık olsun, demi ya(!)

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Video açılmadı; bu yüzden izleyemedim. Ama Ergenekon için “kendilerine iftira atılmış mahsun insanlar” olduğuna inanmanız çok üzücü. 2BİN sayfayı aşkın bir iddianame, 441klasörden oluşan devasa boyutlarda bilgi ve belgeler, 100'lerce ses kaseti, onlarca Video görüntüleri (özelikle PKK-asker işbirliği gösteren videolar), tüm bunların yanında canlı yayında kazılan çukurlarda çıkan onlarca silah vb. bitmek tükenmek bilmeyen belgeler silsilesi. Belki de dünyada hiçbir olayda bu kadar çok delil bir arada toplanmamıştır. Bu yüzden KPSS sınavın Ergenekon’la ilişkilendirtmesi “şaşılası” bir durum değildir.

Yukarıda sıraladığım her belge için yalan /yanlış/kendileri üretmiş/iftira demek sağlık bir değerlendirme olmadığı çok açık. Bir an için her delil, her belge için “uydurulmuş” diyelim. Peki, Allah aşkına bunlardan kaç tanesi “uydurulmuş” olabilir? Ya da bu konuda “uydurulmuş” belge hazırlayanlar kaçtane uydurabilirler?

yönetici arkadaş videonun linkini vermiş ordan izleyebilirsin :wink:

önceki yazılarımı iyi takip ettiysen , bahsi geçen örgütün varlığını kabul edip uğur mumcunun yazılarını kaynak göstermiştim. Hatta Uğur Mumcunun katillerininde bu örgüt olduğunu düşünüyorum. kabul etmediğim şey bu örgütle alakası olmayan insanların hukuk dışı şekilde sorgulanması(!) ...

neyse konumuz bu değil

ülkede olan herşeyi bunlara bağlama çabasına benim tepkim ...
samanyolunun ilerizekalı bir sunucusu çıkıyor , grizu patlamalarını ergenekona atıyor... bir ara menemen olayını bile ergenekonun tarihi uzantılarına atmaya çalıştılar..

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Aman Allah'ım, edebiyata bak! Bencede şu askerleri(erleri değil) tasviye etsekde kurtulsak. Adam olsunlarda bu milletin nasılsa bize ihtiyacı her haltı yeriz mantığından kurtulsunlar.

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Türk tarihi askerlerin yönetime müdahaleleriyle doludur ve her müdahale döneminde yok canım asker yapmaz diyenler olmuştur

askerden kasıt cuntalardır en nihayetinde bende askerdim !

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Sonuçta ispatlanmış bir şey yok ortada, hepsi iddia. Dolayısıyla askere suçu atmak en az cemaate suç atmak kadar haksızlık. Suçu ispat edilene kadar herkes masumdur. Ayrıca B]organize[/B] bir iş. Su berraklaştıkça çıkar ortaya herşey.

Benim şahsi görüşüm asker de çıksa, cemaat de çıksa, ergenekon da çıksa şaşırmam...