Kpss Sınavı: T.c. No Yayınlayanlara Suç Duyurusu

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
T.C. Kimlik numarası memurlar.net'te yayımlanan adaylardan birisi mağdur oldu. Forumda kimlik numarası yayınlanan öğretmen adayının, MEB'in sitesinden öğretmenliğe başvurusu yapıldı.
Mağdur olan aday, ilgililer hakkında ve memurlar.net'te T.C. Kimlik numaraları yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılığın talebi uygun görmesi halinde, kimlik bilgilerini yayınlayan üyeler hakkında ceza soruşturması başlatılacak.
Memurlar.net'e bilgi veren aday, "Bir sene dersaneye gittim ve tam 4 sene hazırlandım ben bu sınava. Sorusu olan varsa beni dava etsin açıklamam hazır. ama lütfen aslı astarı olmayan iftiralardan tc kimlik numaramı silerek beni kurtarın." dedi.

Memurlar.net'in açıklaması

Tüm memurlar.net üyelerinin, muhtemele bir ceza soruşturmasına maruz kalmaması için, özel hayatı içeren kimlik numaralarının paylaşımına katılmaması ve dikkatli olması gerekmektedir. Memurlar.net daha önce, forumda bulunan tüm kimlik numaralarını silmişti. Ancak son bir kaç haftadır tüm çabalara karşın forumun bir çok yerinde T.C. kimlik numaraları yer almaya başlamıştır. Forum editörlerinin bunlara yetişmesi çok zor olup, üyelerin hem kendilerine hem de memurlar.net'e yardımcı olmalarını rica ediyoruz.

memurlar.net