KPSS iptal edildi yeni sınav yapılacak !

Bu konuyu okuyanlar

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
KPSS'de kopya iddialarıyla başlayan süreç sonunda sınavın yeniden yapılması kararlaştırıldı. Karar YÖK Başkanı ve

ÖSYM Başkanın biraraya geldiği toplantı sonrasında açıklandı..

Lisans mezunlarına yönelik 10 Temmuz Cumartesi günü yapılan sınav sonrasında kopya iddiaları ortaya atılmış ve öğretmen

atamaları iptal edilmişti. Ve beklenen oldu sınavın Eğitim Bilimleri testi iptal edildi..

İddialarda da 'eğitim bilimleri' sınav sorularının tele-kulak yöntemiyle sızdırılmış olabileceği açıklanmış ve ÖSYM'de böcek araması yapıldı..

Soruşturmayı yürüten savcı ve ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın görüşmesi sonucu soruların sızdırıldığı kesin olarak açıklandı.

Daha sonra da YÖK Başkanı ve ÖSYM Başkanı görüşmesi sonrasında da sınavın 'eğitim bilimleri' kısmının iptal edildiği açıklandı..

Sorular yeniden hazırlanacak ve henüz belirlenmeyen tarihte de sınav tekrarlanacak.

ÖSYM'nin iptal gerekçesi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri Testi, ''sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatiyle'' iptal edildi.

ÖSYM'nin iptal gerekçesi şöyle:

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, sınavın iptal edildiği duyurularak, şunlar kaydedildi:

''10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi, sınav sürecinde bazı

usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatine varıldığından, telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek

için iptal edilmiştir. Bu sınav ve daha önce ertelendiği açıklanan diğer sınavların yeni tarihleri yakında açıklanacaktır.''

Kaynak

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Eğitim bilimler testi iptal olmuş sadece aslen genel kültür genel yeteneğinde iptali gerek

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Olacaksa toptan iptal olmalı böyle yarım iş olmamalı Matematik soruları hakkında kuşkular var.

son.durak.27

Profesör
Reaksiyon puanı
11
gercekten cok yazık oldu. emegi ile calışan binlerce insan magdur oldu...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ben forumda Sınav Sonuçları açıklandığında KPSS Skandalı ile ilgili konu açtığımda beni İTHAM edenler oldu... Bazıları sanki Sınavı Yapan kendileriymiş gibi Kopya falan yok demeyi marifet bildi...

Hele bir tane Hapishaneden çıktım da şöyle yaptım da deyip atıp tutan vardı

Hiç utanmadan Eğitim Bilimlerinden bende Full çekerim demeye getirip abuk subuk konuşuyordu

Şimdi o arkadaşlar ne diyecekler merak ediyorum...

Gerçi yüzsüz insan her zaman yüzsüzdür yine diyecek laf bulur zeytinyağı gibi yukarı çıkar...

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
yazık oldu valla sınavı hakkıla çalışıp kazanan tüm insalara büyük haksızlık oldu şimdi birde bunun mali yönü de olacak hepsinin bu onun bunun çocuklarından çıkarsınlar.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
bu iptal edilen ve geciktirilen sınavlar dershanelerin işine yaradı,kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı ver babam ver.

Reaksiyon puanı
66
iptal olması iyi hoş olmuşta. tekrar sınav giriş belgelerini istemiş.

benim tanıdığım çoğu öğrenci sınav giriş belgesini sınavdan sonra atar veya yırtar (Çünklü şimdiye kadar sınav giriş belgesi sınavdan sonra lazım olmamıştır:p.:D

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Ben forumda Sınav Sonuçları açıklandığında KPSS Skandalı ile ilgili konu açtığımda beni İTHAM edenler oldu... Bazıları sanki Sınavı Yapan kendileriymiş gibi Kopya falan yok demeyi marifet bildi...

Hiç utanmadan Eğitim Bilimlerinden bende Full çekerim demeye getirip abuk subuk konuşuyordu

Gerçi yüzsüz insan her zaman yüzsüzdür yine diyecek laf bulur zeytinyağı gibi yukarı çıkar...

Ben bu tarz insanları sevmediğimde ülkesini sevmeyen damgasını yedim hatırlıyorsan.

Ama bu yazdıklarına katılıyorum, bu tarz insanlardan da nefret ediyorum.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92

Olay ilk duyulduğunda olayın abartıldığını ancak her şeye rağmen araştırılması gerektiğini söyleyenlerden biriydim. Yazdıklarınızla beni ne kadar hedef aldığınızı bilmiyorum; ama gelinen noktada sadece kopya olayında “kısmı” olarak haklı olduğunuz ortaya çıkmış durumda.

Asıl görmemezlikten gelinen nokta ise sizlerin hedef tahtasına cemaatleri koymanız. Hatırlayın “bu işi kesin Fetullahıçılar yapmıştır” diyen sizlerdiniz. Ama gelinen noktada henüz cemaatle ilişkilendirmiş bir bilgiye/ belge ulaşılmış değil. Hatta eldeki emareler en son konun cemaatle ilişkilendirilebileceğini göstermekte. Zira bir çete ve bu çetenin para karşılığında bu işi yaptığından söz edilmekte.

Yine Kopya skandalı ile ilgi pek çok arkadaşımız “devlet bunu örtbas eder” demişti. Öyleki bazıları siyasal iktidarla konu ilişkilendirişti. Ancak hepimiz gördük ki en üst makamlar devreye girerek, devletin onlarca kurumu ayrı ayrı konuyu inceleyerek ve gerekli soruşturmaların yapılmasını sağlayarak konuyu aydınlamaya çalıştı/çalışıyor.

Şimdi konuyu siyasal iktidarla ilişkilendiren ve “bu iş cemaatin işidir” diyenler soruşturmanın kesinlik kazanması durumunda, konunun cemaatle bir ilişkisin olmadığı kesinlik kazanması durumunda, cemaatten özür dileme erdemini gösterebilecekler mi? Ya da siz kendi adınıza bunu yapacak mısınız? Yoksa sizin tabirinizle "yüzsüz insan her zaman yüzsüzdür yine diyecek laf bulur zeytinyağı gibi yukarı çıkar." mı olur?

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Olayın ardında 2 çete var ve anlaşılan ösymnin içinde de adamları var bunların.Soru kitapçıklarıyla oynanmış işlem yapılmış süsü vermek için..Soruşturma tamalansın daha neler çıkacak bakalım, anlayacağınız bu daha başlangıç.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
olaylar hiç bu hale gelmemeliydi. bir sürü insana yazık oldu

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Olay ilk duyulduğunda olayın abartıldığını ancak her şeye rağmen araştırılması gerektiğini söyleyenlerden biriydim. Yazdıklarınızla beni ne kadar hedef aldığınızı bilmiyorum; ama gelinen noktada sadece kopya olayında “kısmı” olarak haklı olduğunuz ortaya çıkmış durumda.

Asıl görmemezlikten gelinen nokta ise sizlerin hedef tahtasına cemaatleri koymanız. Hatırlayın “bu işi kesin Fetullahıçılar yapmıştır” diyen sizlerdiniz. Ama gelinen noktada henüz cemaatle ilişkilendirmiş bir bilgiye/ belge ulaşılmış değil. Hatta eldeki emareler en son konun cemaatle ilişkilendirilebileceğini göstermekte. Zira bir çete ve bu çetenin para karşılığında bu işi yaptığından söz edilmekte.

Yine Kopya skandalı ile ilgi pek çok arkadaşımız “devlet bunu örtbas eder” demişti. Öyleki bazıları siyasal iktidarla konu ilişkilendirişti. Ancak hepimiz gördük ki en üst makamlar devreye girerek, devletin onlarca kurumu ayrı ayrı konuyu inceleyerek ve gerekli soruşturmaların yapılmasını sağlayarak konuyu aydınlamaya çalıştı/çalışıyor.

Şimdi konuyu siyasal iktidarla ilişkilendiren ve “bu iş cemaatin işidir” diyenler soruşturmanın kesinlik kazanması durumunda, konunun cemaatle bir ilişkisin olmadığı kesinlik kazanması durumunda, cemaatten özür dileme erdemini gösterebilecekler mi? Ya da siz kendi adınıza bunu yapacak mısınız? Yoksa sizin tabirinizle "yüzsüz insan her zaman yüzsüzdür yine diyecek laf bulur zeytinyağı gibi yukarı çıkar." mı olur?

Çamur atmak kadar kolay bir şey yok Türkiye'de. Ancak geçenlerde duyduğum ve kuzenimin çok yakın bir arkadaşı ki bu vatandaş polislik sınavına girdi ve kazandı, ifadesi aynen şu "Sınavdan 15 gün önce cemaatin evinde kampa girdik, sınavdan bir gün önce de sorular geldi. Sınava girdik ve soruları cevaplayıp çıktık" Sonuçta cemaat sayesinde bu vatandaş polis oldu. Kendi ifadesi bu, dedikodu değil, uydurma değil.

Bunun üzerine yaşanan bir kopya skandalında akla ilk başta cemaatin gelmesi ve okların ve ona çevrilmesi kadar doğal bir şey yok..

YAVUZS

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dağ fare doğurdu.
ne oldu şimdi, anlayan varsa parmak kaldırsın.
ne yani bunu servis yapanlar sadece eğitim bilimlerini mi servis yaptı....