Kotayı neler etkiler?

Bu konuyu okuyanlar

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Daha önce sınırsız internet vardı. Sonunda bende kota mağdurları arasına katıldım. Peki neler etkiler kotayı ??

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
mesela internetteki her tık'ın :D :D :D

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
RuNaL dedi ki:

Aynen dostum!

Msnde sana gelen yazılar bile kotayı etkilio!

Yani kısacası sana şöyle söyliyim...

İnterneti açtıgın andan itibaren sürekli biir veri alışverişi içersine giriosun...Sen hiçbirşey yapmasan bile senin gönderdiğin sinyaller kotaya yazılıo.
Ama tabiki bunlar çok ufak veriler.

Sen kotanı aşmak istemıosan "günde 3 videodan fazla video izleme, radyo çok uzun süre dinleme (bence hiç dinleme.ama sen yinede dinlemek istiyosan düşük bitte frekans yapan radyoları dinle.32 bit vs.), çok yüksek çözünürlüklü resimlere bakmaktan kaçın ve online oyunlarda fazla oynama!

(Ben 4GB kotalı ADSL kullanıcısıyım.Her ay en az 8GB oluo.En yakın zamanda sınırsıza geçicem.)

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Evet 4 GB yetmiyor ne yazık ki.Bizim gibi insanlara benimde 8 i geçmiş bile.
Sınırsız a geçmek lazım :( :S

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
youtube gibi sitelere hiç yaklaşmayın, msnde kamera arama gibi aktivitelerde bulunmayın, büyük resimlerden uzaklaşın, şarkı-türkü indirmeyin, nette fazla dolaşmayın, oyun sitelerine hiç yaklaşmayın (solitare neyinize yetmiyor ne biliyim netten okey programı indirin o olur bak)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
Wolf-sdn dedi ki:
Evet 4 GB yetmiyor ne yazık ki.Bizim gibi insanlara benimde 8 i geçmiş bile.
Sınırsız a geçmek lazım :( :S

ben 9gb aldım hem hızlı hemde yetiyor bana

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Jojoba dedi ki:
youtube gibi sitelere hiç yaklaşmayın, msnde kamera arama gibi aktivitelerde bulunmayın, büyük resimlerden uzaklaşın, şarkı-türkü indirmeyin, nette fazla dolaşmayın, oyun sitelerine hiç yaklaşmayın (solitare neyinize yetmiyor ne biliyim netten okey programı indirin o olur bak)

:D :D :D :D :D

dostum bunları yapmıcaksak interneti nabalım!!! Sende abartmısın jojoba |) :D

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
oBsCuR HoMmE dedi ki:
RuNaL dedi ki:

Aynen dostum!

Msnde sana gelen yazılar bile kotayı etkilio!

Yani kısacası sana şöyle söyliyim...

İnterneti açtıgın andan itibaren sürekli biir veri alışverişi içersine giriosun...Sen hiçbirşey yapmasan bile senin gönderdiğin sinyaller kotaya yazılıo.
Ama tabiki bunlar çok ufak veriler.

Sen kotanı aşmak istemıosan "günde 3 videodan fazla video izleme, radyo çok uzun süre dinleme (bence hiç dinleme.ama sen yinede dinlemek istiyosan düşük bitte frekans yapan radyoları dinle.32 bit vs.), çok yüksek çözünürlüklü resimlere bakmaktan kaçın ve online oyunlarda fazla oynama!

(Ben 4GB kotalı ADSL kullanıcısıyım.Her ay en az 8GB oluo.En yakın zamanda sınırsıza geçicem.)

Nerden geçtim kotalıya :S :S

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
oBsCuR HoMmE dedi ki:
Jojoba dedi ki:

Ben aynen jojobanın dediği gibi yapıyorum ;(
3,889 Gb oldu bu ay B)

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
aynı zamanda upload yaparken de kota doluyor çünkü sen upload ettiğin yere paket veri yollarken o server da sana onay paketi yolluyor yani küçük bi oranda download yapmış gibi oluyosun..
ayrıca msn de çok fazla kamera açma

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
oBsCuR HoMmE dedi ki:
Jojoba dedi ki:

bunlar acı ama gerçek yani saydıklarımın çoğunu bizzat yaşıyorum o_O %(
ama upload iyidir ;)

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Daha bağlanalı 3 gün oldu ne müzik ne program hiç bir şey indirmedim 189 MB olmuş nasıl oldu bu.Gidiğim yerler(sdn, sdn forum , ogame, internetspor)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
YoungClever dedi ki:
aynı zamanda upload yaparken de kota doluyor çünkü sen upload ettiğin yere paket veri yollarken o server da sana onay paketi yolluyor yani küçük bi oranda download yapmış gibi oluyosun..
ayrıca msn de çok fazla kamera açma
O kadar abartılacak bir şey değil. 3 sn'de bir 1 KB falan indiriyorsun. Videolardan falan uzak durun yeter. ;)

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Jojoba dedi ki:
Bu uyarıyı dikkate al :)