Kota Dostu Web Siteleri

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Aylık internet kotanızı yiyen sitelerdeki resim ve animasyonlardan mı şikayetçisiniz? İşte çok daha hızlı ve tasarruflu sörfün yolu.

Bir zamanlar sadece birkaç KB boyutunda olan web siteleri, artık devasa görseller, Flash tabanlı animasyonlar ve benzeri içerikler nedeniyle hızlı bir bağlantıyla bile açılırken bekletebiliyor.
Eğer bir web sitesinde tek ilgilendiğiniz metin ise, sitenin süslü giysilerini çıkarıp, sadece metin tabanlı bir sayfa haline getiren IYHY'yi sık kullanılan siteleriniz arasına eklemenizde fayda var.

Kota Tasarrufu

Web tabanlı bir vekil sunucu gibi işlev gören IYHY, internet sitelerini tüm resim ve animasyonlardan ayıklayarak çok daha hızlı açılan, kota dostu ve sadece yazıların bulunduğu bir sayfa haline getiriyor.

Hem dikkatinizi toparlayabilmeniz, hem düşük hızlarda bile sorunsuz web sörfü yapabilmeniz ve hem de kota tasarrufu sağlamanız için IYHY ideal bir servis. Türkçe siteleri kullanırken, karakter kodlamalarını Unicode biçimine çevirmeyi ihmal etmeyin.
iyhy1234342406.jpg

:: Kota dostu SDN ::
Bilgi İçin : IYHY
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Tercih meselesi aslında ;) Bazen resim ve animasyonlar bunaltıyor insanı.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
:: Web sitelerindeki animasyon ve resimleri gerekli buluyor musunuz?

Multimedya ve tasarım ilkeleri gözönünde bulundurulduğunda illaki gerekli ve mesajın etkisini arttıracak niteliktedir, abartılmaması gerekir.

konsolos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
karakter kodlamasını nasıl değiştiriyoruz? ben bi bağlantı göremedim.

Kayıt mı olmamız lazım?

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
karakter kodlamasını nasıl değiştiriyoruz? ben bi bağlantı göremedim.

Kayıt mı olmamız lazım?

Yok, kastettiğim eğer açtığınız sitede karakter sıkıntısı çekiyorsanız, tarayıcınızın görünüm ayarlarından karakter kodlamasını Unicode olarak değiştirmeniz (oh be ofiste olunca foruma müdahale edebiliyorum, mutluyum).

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yaw hele ki şu bazı forum sitelerinde çıkan gereksiz popuplar,müzikler,reklamlar falan adamın canını sıkıyor.Nedense şu online reklam çıktı çıkalı bir çok sitede aşırı derecede popup reklam,vay tuşa bas 100 kontör kazan,hemen gel abone ol hediyeni al gibi milleti dolandıran içerikler çoğaldı.Umarım buna bir çare bulunurda kurtuluruz bu dertten....

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
-Abi gazeteye bakabilir miyim?
- Okuyabilir miyim demek istediniz galiba
-Hayır sadece resimlerine bakacağım
-Hönk !!!