Korsana Dur!

hnl

Asistan
Durdurun Torrentleri, Hapse Girmeyesüz!

Vatan Gazetesi'nden Levent İçgen'in haberi. Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç.Dr.Abdurrahman Çelik aynen şöyle demiş:
"Alacağımız önlemle internet ortamındaki korsan indirimin yüzde 70 oranında önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ABD ve Avrupa’da uygulanan yöntemler var. Doğrudan internet ortamında MP3 ve video formatındaki dosyaların paylaşımı kontrol ediliyor.
Sistem yasal olmayan indirimleri otomatik olarak seçiyor. İlkinde doğrudan kanunla ilgili madde yazılarak, ’yasal bir indirim yapmadınız’ uyarısı yapılıyor. Korsan indirim devam ederse yasal işlem başlatılıyor. Yasada bir ceza maddesi olmadığı için bu işlemi yapanlara nasıl bir ceza verileceği henüz net değil. Ancak yapılacak yasal düzenlemeyle para cezası, işin yoğunluğuna göre de hapis cezası verilmesi hedefleniyor. Adalet Bakanlığı ve Telekominikasyon Üst Kurulu’yla yapılacak görüşmelerin ardından bu netlik kazanacak. Yasal düzenlemenin sağlanmasının ardından proje hayata geçecek."

demişler acaba ne kadar doğru?
kaynak:http://www.fazlamesai.net/?a=article&sid=5189
 

Beowulf

Profesör
devletin işi gücü yok bunlarla ilgilencek.

hiç sanmıyom.

çok duyuldu çok haber çıktı bunun gibi.

hepsi askıda kaldı.
 

blackwhite

Asistan
Bence bu korsan olayi cok uzun zamandir konusuluyor ve caydirici onlemler alabilirler gibi geliyor bana.Eger yasallastirilirsa kacis yok.. :(
 

hnl

Asistan
Devlet babada yıllardır halen bir önlem almış değil.Atı alan Üsküdarı geçiyor.Bu işi engellerse Türk Telekom engeller onunda işine gelmez..
 

Son mesajlar

Üst