Yardım Korsan Dizi-Film Siteleri

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22

Arkadaşlar gerçekten bu kadar ciddi mi bu olay eskiden kullanırdım hiç sorun yoktu.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Açıkçası yazıyı pek de mantıklı bulmadım.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
İlginç cidden ücretli de korsan da film sitesi kullandım ikisindede hiçbir problem yaşamadım. Ergenlikte 2 kez telefon operatörüne abonelik yapılmıştı o kadar. Zaten onunda önüne yasal düzenleme ile geçildi

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
İlginç cidden ücretli de korsan da film sitesi kullandım ikisindede hiçbir problem yaşamadım. Ergenlikte 2 kez telefon operatörüne abonelik yapılmıştı o kadar. Zaten onunda önüne yasal düzenleme ile geçildi
Deep web bu kadar tehlikeli değil :)

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Anlatılan şeyler tamamen asılsız değiller fakat bir şeyleri ön plana çıkarmak için aksi durumların kötü sonuçlarını göz önüne sermişler. Çok asılsız ve önemsiz şeyler değil yani. Cihazınızın arka planda neler yaptığını detaylı gösteren çeşitli uygulamalar ve bu konu üzerine bir çok içerikler mevcut. Gerçekten bir şeyler var mı yok mu deneyerek öğrenebilirsiz :D

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Anlatılan şeyler tamamen asılsız değiller fakat bir şeyleri ön plana çıkarmak için aksi durumların kötü sonuçlarını göz önüne sermişler. Çok asılsız ve önemsiz şeyler değil yani. Cihazınızın arka planda neler yaptığını detaylı gösteren çeşitli uygulamalar ve bu konu üzerine bir çok içerikler mevcut. Gerçekten bir şeyler var mı yok mu deneyerek öğrenebilirsiz :D
Milyonlarca insan kullanıyor bu siteleri. Minning i anlarım da birşey indirmediğin sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum.

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Açıkçası yazan şeyler mantıksız değil fakat uygulanabilir de değil diye düşünüyorum çoğunlukla. Yapılabilecek şeyler yok değil, çerezler alınabilir, tarayıcı üzerinde javascript kodları çalıştırılabilir. Ama herhangi bir dosya indirip çalıştırmadıktan sonra, diğer şeylerin olması pek olası değil. Yani, tarayıcınızın sadece güvendiğiniz sitelerde javascript dosyalarını çalıştırmasına izin vermek genel olarak risklerin bir çoğunu ortadan kaldıracaktır.

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Açıkçası yazan şeyler mantıksız değil fakat uygulanabilir de değil diye düşünüyorum çoğunlukla. Yapılabilecek şeyler yok değil, çerezler alınabilir, tarayıcı üzerinde javascript kodları çalıştırılabilir. Ama herhangi bir dosya indirip çalıştırmadıktan sonra, diğer şeylerin olması pek olası değil. Yani, tarayıcınızın sadece güvendiğiniz sitelerde javascript dosyalarını çalıştırmasına izin vermek genel olarak risklerin bir çoğunu ortadan kaldıracaktır.
Hocam javascript konusunda pek bilgim yok. Açıklar mısınız?

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Hocam javascript konusunda pek bilgim yok. Açıklar mısınız?

Javascript dinamik bir programlama dili. Örneğin html ile web sayfana içerik eklersin, css ile görüntüsünü düzeltirsin en basit anlatımla. Javascript ise neyin nasıl çalışacağını kontrol eder. Web sitesinde javascript kodları tarayıcın tarafından (scripte bağlı olarak) belirli şartlar altında (örneğin onload, onclick vb) çalıştırılır. Sıkıntı şu ki, çalıştırılacak javascript kodları gerçekten gerekli ve masum olmayabilir. Örneğin tarayacın üzerinden reverse shell başlatabilecek (tarayıcı için, sistem için değil), çerezlerini alabilecek veya tarayıcını hook edebilecek (beef veya benzer bir araç ile) kodlar çalıştırılabilir. Javascript genelde tüm tarayıcılarda varsayılan olarak çalıştırılıyor çünkü bunu kapatmak birçok sitenin doğru çalışmasını engelleyecektir. Fakat bu kodlar çoğu zaman web sayfası bazında olur.
Bu işler sadece web sitesinden de kaynaklanmıyor tabii ki. Bu siteler genellikle birçok güvenlik açığına sahip olduğu için, saldırganların da hedefi olabiliyor. Kendileri bu sitelere dışarıdan enjekte ettikleri kodları da çalıştırabiliyor. Fakat dediğim gibi, tarayıcınız üzerinden yapılabilecek işlemler sınırlı. Web sitesinden bir dosya, plugin vb. bir şey indirip, sisteminizde çalıştırmadığınız sürece korkulacak çok bir durum olmayacaktır.

Not: Bu açıklamamda anlattığım türde web siteleriyle pek karşılaşmazsınız, karşılaşsanız bile kullandığınız web tarayıcılar vs. bir noktaya kadar bu tür işlemlere karşı güvenliğe sahip. Sadece olabilecek senaryoları açıklamaya çalıştım

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Javascript dinamik bir programlama dili. Örneğin html ile web sayfana içerik eklersin, css ile görüntüsünü düzeltirsin en basit anlatımla. Javascript ise neyin nasıl çalışacağını kontrol eder. Web sitesinde javascript kodları tarayıcın tarafından (scripte bağlı olarak) belirli şartlar altında (örneğin onload, onclick vb) çalıştırılır. Sıkıntı şu ki, çalıştırılacak javascript kodları gerçekten gerekli ve masum olmayabilir. Örneğin tarayacın üzerinden reverse shell başlatabilecek (tarayıcı için, sistem için değil), çerezlerini alabilecek veya tarayıcını hook edebilecek (beef veya benzer bir araç ile) kodlar çalıştırılabilir. Javascript genelde tüm tarayıcılarda varsayılan olarak çalıştırılıyor çünkü bunu kapatmak birçok sitenin doğru çalışmasını engelleyecektir. Fakat bu kodlar çoğu zaman web sayfası bazında olur.
Bu işler sadece web sitesinden de kaynaklanmıyor tabii ki. Bu siteler genellikle birçok güvenlik açığına sahip olduğu için, saldırganların da hedefi olabiliyor. Kendileri bu sitelere dışarıdan enjekte ettikleri kodları da çalıştırabiliyor. Fakat dediğim gibi, tarayıcınız üzerinden yapılabilecek işlemler sınırlı. Web sitesinden bir dosya, plugin vb. bir şey indirip, sisteminizde çalıştırmadığınız sürece korkulacak çok bir durum olmayacaktır.

Not: Bu açıklamamda anlattığım türde web siteleriyle pek karşılaşmazsınız, karşılaşsanız bile kullandığınız web tarayıcılar vs. bir noktaya kadar bu tür işlemlere karşı güvenliğe sahip. Sadece olabilecek senaryoları açıklamaya çalıştım
Hocam peki çerezlerin görevi nedir? Tehlikeli midir?

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Hocam peki çerezlerin görevi nedir? Tehlikeli midir?
Ağa bağlı bir bilgisayarın bir web sitesine erişmesi esnasinda bir oturum acilir, sunucu tarafindan bu oturumu tanımlayan ve o bilgisayara özgü dosyalar oluşturulur. Bu dosyalar işte çerezler.
Çerezlerin bir kısmı zorunlu bir kısmı ise tercihidir. Çünkü o sitedeki deneyimin acısından onemliler. Örneğin bir web sitesinde beni hatırla seçeneği seçerek, bir sonraki ziyaretinde otomatik giriş yapılması çerezler sayesinde olur. Bazı çerezler de aktiviteni izler ve bu bilgiler ile sana gore reklamlar çıkartır, online alisveriste beğenebileceginiz ürünler gibi sayfaların olusturulabilmesini saglar. Bunlar sadece örnekler, daha bir çok görev yapabilirler. Ama zararlı değil gereklidirler.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Aynen Netflix alalim, orada olmayan bir tane dizi icin BluTV, orada da olmayani icin Amazon Prime, Exxen bilmem neler. Bir de lokasyon kisitlamasindan dolayi VPN parasi da verelim. Bunlarin hepsi toplaninca aylik 150 TL eder minimum. Ustune bir de catir catir bilgilerimi islesinler. Korsan devam. Yazida cok abartmislar.

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Aynen Netflix alalim, orada olmayan bir tane dizi icin BluTV, orada da olmayani icin Amazon Prime, Exxen bilmem neler. Bir de lokasyon kisitlamasindan dolayi VPN parasi da verelim. Bunlarin hepsi toplaninca aylik 150 TL eder minimum. Ustune bir de catir catir bilgilerimi islesinler. Korsan devam. Yazida cok abartmislar.
Haklısın kardeşim bende bir tek netflix var o da ortaklaşa içerik gerçekten yetersiz büyük bir çöp torbası gibi netflix Türkiye. Sadece iyi belgeselleri var.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
uBlock Origin kullanin, sikinti olmaz.

Raining Again

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Haberi okudum. Bahsettiği şeyler sadece film sitelerinde değil internette girdiğimiz çoğu sitede olan şeyler.

Ama girdiğin herhangi bir web sitesi senin doğrudan banka bilgilerine, rehberdeki kişilerine filan erişemez. Yok öyle bir olay. Haberi yazan kişi sağlam sallamış.

AdGuard gibi kaliteli bir reklam engelleyici ile film sitelerindeki çoğu reklam, 3.parti çerez ve zararlı betikleri engelleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sitede -bu film sitesi de olabilir- reklama rastlarsanız bunu AdGuard'a raporlayıp reklamı engelletebilirsiniz.

Kaliteli engelleme için mutlaka aşağıdaki 5 filtreyi etkinleştirin:

Kod:
AdGuard Temel filtresi
Adguard URL İzleme filtresi
AdGuard İzleme Koruması filtresi
AdGuard Sosyal Medya filtresi
AdGuard Can Sıkıcı Öğeler filtresi
AdGuard Türkçe filtresi

Diğer 3.taraf filtrelere gerek yok, onlar bizi ilgilendirmiyor.

AdGuard'ın bir diğer özelliği de gizlilik koruması için gelişmiş araçlar içermesi. Uzantının içinde "Gizlilik Modu" adlı bir araç var. Yani aslında uBlock'a göre daha iyi ve gelişmiş.

aa1.png

Kripto para madencilik betiklerini engellemek için ise "NoCoin" isimli bir filtre kullanabilirsiniz. Bu filtre AdGuard'ın içinde zaten var.

a2.png

Ayrıca Chrome kullanıyorsanız ayarlardan 3.parti çerez iznini kapatın.
Kod:
chrome://settings/cookies

Güvenlik için sitelerin konum, kamera, mikrofon, bildirim gibi şeylere erişimini de kapatın. Ben hepsini kapatıyorum aslında.

Kod:
chrome://settings/content

Kısaca bu kadar korkacak bir şey yok. Ciddiye almayın. Film sitelerini ben de devamlı kullanıyorum.