Korona Virüsü Kapacak Gönüllü Aranıyor!

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
evrimagaci.org%2Fpublic%2Fcontent_media%2Fc44e5eea138a3f70e483391306f6e881.jpg

Bir akademisyen grubu, fedakar 100 gencin bir COVID-19 aşısını gönüllü olarak yaptırıp bile bile koronavirüse yakalanması gerektiğini söylüyor.

Bu tür bir “virüs yükleme deneyi” fikri tartışmalı olsa da, Harvard Üniversitesi tarafından internette yayınlanan iş teklifine göre, aşının işe yarayıp yaramadığına ilişkin hızlı bir kanıt sağlayarak test süresini aylar bazında kısaltabilir. Teklifi Harvard Üniversitesi salgın hastalıklar uzmanlarından Marc Lipsitch, Rutgers Üniversitesi biyoetikçilerinden Nir Eyal ve Londra Hijyen ve Tropikal Hastalıklar Akademisi istatistikçilerinden Peter Smith birlikte hazırladılar. Marc Lipsitch, attığı tweet’te şöyle yazdı:
#COVID19 nedeniyle ekonomiden, sağlık sisteminden veya her ikisinden de fedakarlık etme ikileminden kurtulmak için yeni fikirlere ihtiyacımız var
Bunun üzerine yazarlar ile görüşmelerinden sonra araştırmacıların açıklamaları bu şekilde oldu:
Bu tip araştırmalar için gereken gönüllü sayısı, seçilen sonlanım noktasına göre değişir, bu araştırma için 100 civarında gönüllü gerekebilir. Çalışma sırasında enfekte olan gönüllüler, en son teknolojiye sahip tesislerde, yoğun bakım kaynaklarında öncelik verilerek, son derece özenli bir COVID-19 tedavisi görecekler.

Aşı geliştirme çalışmaları normalde 18 ay sürer. Bu sürenin büyük kısmı 3. faz testler için harcanır: Yüzlerce hatta binlerce kişiye aşı uygulanır, bir o kadar kişi de kontrol grubu olarak aşı yapılmadan gözlenir; sonra aşılananların hasta olmadığı, hasta oldularsa da çok az semptom gösterdikleri kanıtlanmaya çalışılır.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Hayat sigortası yapmaları lazım..Mezara girdikten sonra yakınları sigortadan para almaları için Maymun Ve Fare denemeleri deneylerde yeterli olmamış anlaşılan Level atlamışlar artık insanları kobay olarak kullanıyorlar..Korana gönülleri..

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hayat sigortası yapmaları lazım..Mezara girdikten sonra yakınları sigortadan para almaları için Maymun Ve Fare denemeleri deneylerde yeterli olmamış anlaşılan Level atlamışlar artık insanları kobay olarak kullanıyorlar..Korana gönülleri..
Evet gerçekten farklı bir durum. Bence sebebi şu olabilir insan vücudu hayvanlara göre daha hızlı tepki verdiği için virüse çözümün hızlı olması için olabilir. Ama evet dediğin gibi bunu yapacak insanlara vaatler elle tutulur olmalı ki kimse canını ortaya koymaz.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ben atlattığımı biliyorum çünkü ömrü hayatımda çok diş ağrısı geçirmiş biri olarak diyebilirimki kafamın içinden beynimi bıçakla kazıyorlar hissettim ve kafamı kaynar bir kazan içine sokup çıkaramamış gibi idi kalınca giyindim bere boğazlı kazak vs.. 2 saat kadar dua ede ede uyuya kalmışım, kalktığımda hiç bir şey yoktu. Eğer adres varsa yardımcı olabilirim aşı konusunda. Ciddiyim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Aslında bu virüs insanlığın büyük bir bölümüne değecek sonunda. Genç olanlara büyük oranda ölümcül olmuyor. Bir de üstelik aşı vurulacaklar, umarım taliplisi çıkar. Amerikada evsiz, barksız gariban milyonlarca ifade ediliyor, biraz "yeşil"in kokusunu gösterirlerse taliplisi çıkar diye düşünüyorum. :)

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Başka bir istekleri