Kopya insanların türemesi an meselesi

Bu konuyu okuyanlar

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
İrlanda’daki bir insan hakları merkezi, BM’nin insan kopyalamayı önleme konusunda yetersiz kaldığını açıkladı.

İrlanda Ulusal Üniversitesi İnsan Hakları Merkezi’nden Brendam Tobin ve ekibinin yayımladığı rapor, BM’nin üreme amaçlı kopyalamayı yasa dışı ilan etmekte başarısız olmasının, araştırmalardaki hızlı gelişmeler yüzünden kopyalanmış insanların ortaya çıkması ve çoğalmasının an meselesi olduğunu anlamına geldiğini ortaya koydu.

Tobin, tedavi amaçlı denetimli kopyalama araştırmalarına izin verilirken, üreme amaçlı insan kopyalamasının yasa gücüyle dünya çapında yasaklanmasının en arzu edilen seçenek olduğunu söyledi.

Brendam Tobin, uluslararası toplumun uzlaşma bulamamaya direnmesi halinde, sorumluluğu kabul etmesi ve kopyalanmış her bireyin aynı insan haklarından bütünüyle yararlanmasını sağlaması gerekebileceğini ifade etti.

BM’nin, kopyalanmış insanlara saygı gösterilmesi ve kopyalanmış insanların ön yargı, suistimal ya da ayrımcılığa karşı koruması yönünde halkın duyarlılığını artırmak için büyük çaplı programlar başlatması gerekebileceğini de ifade etti.

Fransa ve Almanya, BM’den üreme amaçlı kopyalama girişimlerine küresel bir yasak getirilmesini istemiş, ancak tedavi amaçlı klonlama deneylerine izin verilmesini talep etmişti.

BM’deki tartışmalar sırasında, birçok hükümet bu görüşe sahip çıkmış, ancak aralarında ABD ve Vietnam’ın da bulunduğu bazı ülkeler amacı ne olursa olsun her türlü klonlama çalışmasına karşı çıkmıştı.
kaynak:bilim.org

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bu kadar insan yetmiyormu o değil benim kopyamın oldugunu düşünemiyorum :) gerci annem sen kopya korumalı dünyaya geldin dedi ama bilemiyorum :)

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Nmss dedi ki:
Bu kadar insan yetmiyormu o değil benim kopyamın oldugunu düşünemiyorum :) gerci annem sen kopya korumalı dünyaya geldin dedi ama bilemiyorum :)
evren genişliyoyaa nasıl doldurucaz die düşünerekten kopyalıyolar heralde:) ya korumanı çökertirlerseee:)

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
İnsan kopyamala ile uğraşacaklarına küresel ısınma ve çağımızın hastalığı olan işsizliğe çare bulsunlar ... ya arkadaşımı işten atmışlar çok üzüldem off

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
amesfa dedi ki:
İnsan kopyamala ile uğraşacaklarına küresel ısınma ve çağımızın hastalığı olan işsizliğe çare bulsunlar ... ya arkadaşımı işten atmışlar çok üzüldem off
offf ki nee off bende üzüldüm inan:(haklısın bu kadr insanı besleyemediler kaldıki kopyalarr teyyyy...benide bi korku aldı ya bende iş bulamazsammm!!!

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Az önce oda arkadasımla gecen konu ile ilgili muhabbet...
-Tamer insanları kopyalıyorlarmış..
-Neyle ?
-Üstüne gidip sağa tıklayarak..
-Vay be teknolojiye bak (bunu ciddi olarak söledi sonradan farkına vardı arkadas knight oynuyorda :D )

dead_ghost

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ya kıyamet kopacak 6 milyar insan zaten sığmıyoruz millet birbirini yiyor !!!

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
savaşlara onlar girer biz yatarız. acaba öss ye de onlar girer mi :D

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
evettt tembel arkadaslar belli olmaya baaladı :)

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
yokk ineklemek bıktırdıı:)ahh bi tembelll olabilsemmm

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
İnanılmaz bir olay ya...Mesela 30 yasındaki bir adamı kopyalıyorlar ve 30 yıl sonra orijinal adam (60 yasında), kopyası ise 30 yasında.Orijinal adam genliğini görüyor birden o_O o_O İnnaılmaz bir olay...

İmkansız diye birşey yoktur derim her zaman...Her geçen gün öyle şeyler çıkıyorki geleceğimizden şüphe etmemek elde değil... :L

dead_ghost

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
oBsCuR HoMmE dedi ki:
İnanılmaz bir olay ya...Mesela 30 yasındaki bir adamı kopyalıyorlar ve 30 yıl sonra orijinal adam (60 yasında), kopyası ise 30 yasında.Orijinal adam genliğini görüyor birden o_O o_O İnnaılmaz bir olay...

İmkansız diye birşey yoktur derim her zaman...Her geçen gün öyle şeyler çıkıyorki geleceğimizden şüphe etmemek elde değil... :L
imkansız vardır onu gerçekleştirmekte allah(cc)'ye mahsustur.impossible is nothing olayı tamamen hayal ürünüdür |)