konu windows: beyler internet üzerinden microsoft hesabı aldım

Bu konuyu okuyanlar

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
beyler oyun indirmek için hesap satın aldım ama windows için hesap kullanmıyordum yönetici hesabı oldu o hesap hesap bide ortak hesap kendi hesabıma geçtim ama hala emin değilim eşitlemeyi kapadım ama oyun kendi hesabımda gözüküyor foto atcağım 2 tane hesap var ama ikiside kendi hesabım gözükyor acil yardım lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

normalde resim yoktu benim hesabımda
ikiside aynı yazıyor kendi ismim bu arada

kimse yardım etmicek mi

Ekli dosyalar

• adsda.PNG
    adsda.PNG
    53.1 KB · Görüntüleme: 168
Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
beyler oyun indirmek için hesap satın aldım ama windows için hesap kullanmıyordum yönetici hesabı oldu o hesap hesap bide ortak hesap kendi hesabıma geçtim ama hala emin değilim eşitlemeyi kapadım ama oyun kendi hesabımda gözüküyor foto atcağım 2 tane hesap var ama ikiside kendi hesabım gözükyor acil yardım lazım.

normalde resim yoktu benim hesabımda
ikiside aynı yazıyor kendi ismim bu arada

kimse yardım etmicek mi
Resim yoktu çünkü belli ki yerel hesaptan Microsoft hesabına geçmişsiniz, yerel hesaba geri dönmeyi tavsiye ederim çünkü Microsoft hesabı internet olmadan giriş yapamaz. Ayrıca Microsoft hesabı eşitleme yaptığı için bilgisayarındakiler bilgisayarında kalmaz yani mikrozoft naptığını hep görür.

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
nasıl yapacağım

yerel hesaptan çıkış

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
peki af edersiniz yerel hesap ne oluyor windows cahiliyim de
Windows 7 gibi, microsoft hesabı olmadan giriş yapıyorsun bilgisayarda yaptıkların microsoft hesabına aktarılmayıp sadece bilgisayarında kalıyor. Windows 7 ve öncesinde kullanılan klasik hesap türü.

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
dostum olay şu ben şu ana kadar hesap kullanmıyordum microsoft hesabı verildi bende onu girdim yönetici olarak geçti bende emir efe evmez hesabını kurdum şu an o hesapta iz kaldı mı blmiyorum

ben kendi hesabımdan çıkmayı deniyorum

hiç hesap olmamasını sağlamaya çalışıyorum

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
dostum olay şu ben şu ana kadar hesap kullanmıyordum microsoft hesabı verildi bende onu girdim yönetici olarak geçti bende emir efe evmez hesabını kurdum şu an o hesapta iz kaldı mı blmiyorum
Hesap olmadan Windows'a giremezsiniz ki yani siz önceden yerel hesap kullanıyordunuz size micrposoft hesabı verildiği için microsoft hesabına geçtiniz, iz kalmıştır yerel hesaptan tekrar microsoft hesabına geçerseniz o hesaptaki veriler bilgisayarınıza aynen aktarılır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu kadar paranoyak olmayın microsoft hesabı pcnin daha güvende olmasını sağlar çalınırsa yerini bulma imkanı.

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
yani anladığım kadarıyla ben windowta şu ana kadar kendi verdiği yerel hesabı kullanıyordum ama hesap açınca o yerel hesap gitti şimdi ben yerel hesap açınca bilgilerim gidecek mi?

bu kadar paranoyak olmayın microsoft hesabı pcnin daha güvende olmasını sağlar çalınırsa yerini bulma imkanı.
olay o değil önceden hiç bilediğim bir hesap yöneticiydi tüm ayarlarımı değiştirdi bende normal olarak korktum tema rengi değişti ben bişi yapmamam rağmen

bir de bir şey daha soracağım ben yerel hesap kullanınca pc ye şifre gelmicek dimi?

yerel hesaba geçince bilgilerim gidecek mi öğrenmem lazım söyler msisinzi?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
yani anladığım kadarıyla ben windowta şu ana kadar kendi verdiği yerel hesabı kullanıyordum ama hesap açınca o yerel hesap gitti şimdi ben yerel hesap açınca bilgilerim gidecek mi?

olay o değil önceden hiç bilediğim bir hesap yöneticiydi tüm ayarlarımı değiştirdi bende normal olarak korktum tema rengi değişti ben bişi yapmamam rağmen

bir de bir şey daha soracağım ben yerel hesap kullanınca pc ye şifre gelmicek dimi?

yerel hesaba geçince bilgilerim gidecek mi öğrenmem lazım söyler msisinzi?
Hesapsız Windows'a giremezsiniz yerel hesaba geçebilirsiniz. Siz anlamadınız dediğimi @EFI Shell anlatsın.

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
anladım sağolun

Kalıyor. Windows'u kurarken zaten yerel hesap mı Microsoft hesabı mı diye soruyor hesaplar Windows'un önemli bir parçasıdır.
son bir soru daha sorabilir miyim?

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
Ben şu anda yerel hesaptayım ama hala
çalınan bişey yok.
Bir şey çalınmadı ki

size anlatıyım olayı ben gittigidiyor üzerinden ortak microsoft hesabı satın aldım.Ama hesabı girerken o hesabı yönetici yaptım sonra tema renkler vs. değişince bilmediğimden endişelendim.Bende nasıl hesap değiştireceğimi bilmediğimden orda o hesabın logosu duryordu bende korktum ama şu an yerel hesaptayım

Kusura bakmayın ama yerel hesapta olmama rağmen logo duruyor bunu nasıl düzeltebilriim

ve hala hesaplar kısmında 2 tane hesap var gözükmekte

dediğim gibi ben windows cahiliyim belki tek bir hesap vardır anlamıyorum lütfen kusuruma bakmayın

Yerel hesaptayım

Ekli dosyalar

• uj.PNG
    uj.PNG
    59.3 KB · Görüntüleme: 157
Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Ben şu anda yerel hesaptayım ama hala
Bir şey çalınmadı ki

size anlatıyım olayı ben gittigidiyor üzerinden ortak microsoft hesabı satın aldım.Ama hesabı girerken o hesabı yönetici yaptım sonra tema renkler vs. değişince bilmediğimden endişelendim.Bende nasıl hesap değiştireceğimi bilmediğimden orda o hesabın logosu duryordu bende korktum ama şu an yerel hesaptayım

Kusura bakmayın ama yerel hesapta olmama rağmen logo duruyor bunu nasıl düzeltebilriim

ve hala hesaplar kısmında 2 tane hesap var gözükmekte

dediğim gibi ben windows cahiliyim belki tek bir hesap vardır anlamıyorum lütfen kusuruma bakmayın
Resmi silebilirsiniz, ayrıca kendiniz Microsoft hesabı oluşturarak da diğer hesabı kaldırabilirsiniz. Tabi bunun için kendi Microsoft hesabınızla (satın aldığınızdan bahsetmiyorum) Windows'ta oturum açmalısınız.

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
Resmi silebilirsiniz, ayrıca kendiniz Microsoft hesabı oluşturarak da diğer hesabı kaldırabilirsiniz. Tabi bunun için kendi Microsoft hesabınızla (satın aldığınızdan bahsetmiyorum) Windows'ta oturum açmalısınız.
şu anda yerel hesaptayım ama microsoft store hesabım satın aldığım hesap.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Discord'unuz varsa Senpai Darken#4744 buradan yardımcı olurum.

HyperFuryXI

Asistan
Reaksiyon puanı
138
bu arada yardımınız için çok teşekkür ederim hesabı satan arkadaş yönetici hesabı ortak hesap yapınca format atmamı söylemişti yardımınız için minnettarım

arkadaşlık isteği gönderdim

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
şu anda yerel hesaptayım ama microsoft store hesabım satın aldığım hesap.
Satın aldığınız haricinde bir Microsoft hesabınız varsa Windows'a ekleyin (oturum açın), yoksa yeni Microsoft hesabı oluşturun, başkasının özelini de satın almış oluyorsunuz yoksa. Ayrıca bu tarz satın alınan hesaplarda virüs varsa virüs bile girer bilgisayara mazallah.